Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Milyen tapasztalataitok...

Milyen tapasztalataitok vannak a PALEOLIT TÁPLÁLKOZÁSSAL kapcsolatban? Én most próbálkozom.

Figyelt kérdés
2010. jún. 20. 07:53
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
53%

Hello


régész vagyok, felkeltette a kérdés a figyelmemet, arra lennék kiváncsi, hogy a diéta feltalálói vajon honnan veszik, hogy pontosan mit is ettek a paleolitban?!

főleg, hogy a chopperek,magkövek,szakócák,kaparók mellett a másik tipikus leletanyag az őrlőkő. fogyasztottak gabonaféléket, csak ekkor még nem tudatos gabonatermesztés történt, ott ettek, ahol volt.

A neolit ebben különbözik, hogy ott már megjelenik a letelepedett életforma, a gabonanövények tudatos termesztése és az állattartás. Ez nem egyik napról a másikra történt.

Mielőtt elhiszünk ilyen kész tényeket, érdemes utána érdeklődni a valódi háttérnek...a paleolitról alig-alig vannak tények, amit minden őskorkutató egyaránt elfogad, csak a sötétben tapogatózunk.


:)

2010. jún. 20. 08:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
81%
hát gondolom, a paleolit emberek nem nagyon ettek csipszet, csokit, pizzát, ilyesmiket, sőt másból is alig, egy csomóan éhen is haltak, úgyhogy biztos működik.
2010. jún. 20. 08:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
58%

[link]


Olvasd el a hozzászólásokat, ott már meg is támadták ennek a diétának a hatásosságát.pl a 242-es hozzászóló.

2010. jún. 20. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
45%

Nem kell régésznek vagy tudósnak lenni ahoz, hogy az ember észrevegye, hogy itt valami sántikál. Előszőr is látom, hogy már a régész számára is feltünő a diéta alapja, ez már magában elgondolkoztató.


A másik ellenérv talán az lenne, hogy nem fedeztek fel eddig SEMMI különbséget egy paleolit táplálkozást követő ember és egy átlagos életmódot követő egészséges ember között, sem egészségügyi szempontból, sem más szempontból.

Az igazság az, hogy minden tudományt felülmúló élettörvény mindig létezett és létezni fog és ez pedig az, hogy : az élet logikus. Ez azt jelenti, hogy adott helyzetben, mint pl. 2010-ben levő világunkban, nem kell olyan mélyre ásnunk és nem kell a múltban turkálnunk ahoz, hogy a mostani élethez alkalmazkodjunk és jó életet éljünk. Az élet alkalmazkodik hozzánk, észre sem vesszük olykor, hogy mennyire is. Viszont ha elzárkózunk az elől, hogy megtapasztaljuk a gondtalan étkezést és annak hatását, akkor diétáról diétára ugrunk és mégsem elégit ki egyik sem.


Hajlamosak vagyunk sokszor eltúlozni olyan apróságokat, amelyek elrabolják az időnket a lényegtől. A lényeg nem a táplálkozáson van. Mert akkor vehetnénk sorra az öltözködéstől elkezdve a személyiségig és hasonlithatnánk össze, hogy pl. volt egy korszak amikor az ember félmeztelenül járt , ettől még mi nem fogunk igy járni. Egy bizonyos periódusban az emberek szexuális élete maximum 2 emberrel való kontaktust jelentett, ma már a szám meghaladja a 10-et. Rengeteg dolog volt másképp és bizonyos szempontból jobbak volt talán bizonyos dolgok, de ettől nem jelenti azt, hogy nincs hely a változásnak.


Felőlem mindenki csináljon amit akar, de csak addig, ameddig úgy érzi, hogy nem kényszeritve vagy kedvetlenül csinálja, mert akkor már nincs semmi értelme.

Viszont aki véleményt akar és nem megőritést , annak elmondom mégegyszer : a paleolit táplálkozás NEM garantál előnyt egy átlagos táplálkozással szemben, ugyanakkor NEM garantál sem hosszúbb életet, sem nagyobb libidót, sem semmit amit igérnek a " tudósok " .


Jobb tudni, mint elhinni minden badarságot. Az életet élni kell , viszont az ilyen esztelen fogyókúrák lelassitják a tempót és őszintén nem is tudom, hogyan lehetséges nyáron a 4 fal között ülni és ilyesmin rágódni.


De te tudod.....viszont remélem segitettem egy kicsit

Hidd el, a mozgás, barnulás és egy kis önkontroll megoldják a problémádat !

2010. jún. 20. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
63%

felejtsd el!

egyrészt akkor sokkal egészségesebb húsokat fogyasztottak (szarvas, bölény, tiszta vízből származó hal, ...) mint most, másrészt egy halászó-vadászó ősember felfokozottabb élettempóval élt:)

2010. jún. 20. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 A kérdező kommentje:
Nos az én tapasztalatom az, hogy 10 hét után 6 kg-val könnyebb vagyok. Vércukorszintem és vérnyomásom rendeződött annak ellenére, hogy gyógyszereimen nem változtattam.
2010. jún. 22. 06:35
 7/17 anonim válasza:
87%

Én fél éve kezdtem és 12 kg-t fogytam Apukám 20-at!!!!

én 13 vok ő 40

És Szendi Gábor könyvét olvastuk!!!!

(Szendi Gábor - Paleolit táplálkozás)

2010. jún. 27. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim válasza:
39%
Hát kisfiam ha neked 13 évesen volt 12 kiló leadnivaló felesleges akkor a te jó szüleid egy barmok,hogy engedték neked ezt az elhízást a helyett,hogy ki vertek volna az utcára vagy a sportpályára lelkecském! Mozognod kell nagyon sokat és nem a Szenti féle baromságokat olvasni
2010. jún. 27. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 sheriffkoma válasza:
82%

Ennek az étkezési módszernek nem az a lényege, hogy imitáljuk az ősembert, hanem az, hogy olyat együnk, ami nem okoz betegséget. A paleolit korral való párhuzam csak azért van, mert az hasonlíthat a legjobban az ideális táplálkozásra. Amennyiben egy régész megállapítja, hogy abban a korban ettek gabonát is, attól még nem változik az a tény, hogy a túl sok szénhidrát fogyasztása káros.


Nem hinni kell benne, hanem kipróbálni, ártani nem árt, az biztos. Amennyiben az a tapasztalat, hogy éhezés nélkül számottevő fogyás érhető el, ráadásul a közérzet javul és betegség szűnik meg, akkor miért ne?


Sokan drágán árult termékeket próbálnak ki eredménytelenül, a paleo is többletköltség, de ez legalább azért szimpatikus, mert nem a kitalálójának kell ezt fizetni közvetlenül, így valószínűbb, hogy nem egy újabb csalásról van szó, legrosszabb esetben csak tévedés. De még akkor sem leszek mérges, mert szeretem a halat :-)

2010. jún. 27. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 A kérdező kommentje:
Bingó! Én is úgy gondolom, hogy ez egy működőképes és egészséges megoldás a túlsúlyos emberek többségének.
2010. jún. 30. 06:36
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!