Kezdőoldal » Fogyókúrák » Paleo diéta » Egészségesebb étrend hatására...

Egészségesebb étrend hatására megváltozhat a szem színe? Tapasztaltatok ilyet?

Figyelt kérdés
2016. febr. 16. 02:03
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:

Nem. A nincs egészséges szemszín :)

Persze a szem fehér része tisztulhat, ha egészségesen élsz, és nem véreres a kialvatlanságtól, magas vérnyomástól... de az írisz színe nem fog változni.

2016. febr. 16. 05:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
Illetve tud, most jut eszembe, nekem is a zöld és kék között mozog, fáradság hatására, vagy nem tudom, de változó. De barnából nem lesz kék/zöld, és fordítva sem.
2016. febr. 16. 05:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
100%

Betegség hatására változik a szem színe.


Kékeszöld-zöldeskék ingásokat a szem fénytörésének változása okozza, valójában nem változik a szemszín.

2016. febr. 16. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 A kérdező kommentje:
Ha betegség hatására változhat a szem színe (ld. íriszdiagnosztika), akkor vissza is változhat, ha egészségesebb leszel, nem? Kivéve a barna szemet, mert az mindig barna marad. A betegségek barnás-sárgás elszíneződéseket, foltokat okozhatnak.
2016. febr. 16. 13:38
 5/19 anonim ***** válasza:
79%
Íriszdiagnosztika áltudományos hülyeség, szembetegségek hatására valóban változhat, ill. mérgezéseknél.
2016. febr. 16. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
75%

"Ha betegség hatására változhat a szem színe (ld. íriszdiagnosztika), akkor vissza is változhat, ha egészségesebb leszel, nem?"


Íriszdiagnosztika hülyeség! Hályogra, szemtumorokra gondoltam.

2016. febr. 17. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim válasza:

Nem vàltozik. Szem színe az íriszben ta található pigment elhelyezkedèsétől és a mennyiségétől függ.

Az ìriszdiagnosztika csacsiság. (direkt írtam ilyen finoman)

2016. febr. 19. 08:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 A kérdező kommentje:

Na akkor itt az én elgondolkodtató esetem. Zöldszeműként éltem az életem, majd tavaly ősszel elkezdtem egy új étrendet. Ennek több jó hatása is volt, pl. a pajzsmirigyműködésem helyreállt. Januárban arra lettem figyelmes, hogy a szemem már nem a megszokott sötétzöld, hanem nagyrészt szürkéskék, a pupilla körüli kör kicsit sárgás.

Jól írtátok, hogy a szem színe olyan adottság, ami nem változik. Mint rájöttem, nekem sem az alapszíne változott meg, valójában mindig is szürkéskék szemem volt, de az egészségtelen táplálkozás hatására zöldnek látszott (kék+sárga=zöld).

Lehet, hogy mégsem olyan "csacsiság" az íriszdiagnosztika? ;)

2016. febr. 19. 14:43
 9/19 anonim ***** válasza:

"a pupilla körüli kör kicsit sárgás"


Wilson-korra jellemző elváltozás.


Helyedben elmennék orvoshoz, elmondanám, hogy milyen változás történt.

2016. febr. 19. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:
64%

"Lehet, hogy mégsem olyan "csacsiság" az íriszdiagnosztika?"


Vagy csak te nem tudod, mi is az igazából!:D Az ugyanis az írisz pontjaihoz rendel szerveket, s azok megbetegedéseit vizinoálja belőlük.

2016. febr. 19. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!