Kezdőoldal » Fogyókúrák » Paleo diéta » Egészségesebb étrend hatására...

Egészségesebb étrend hatására megváltozhat a szem színe? Tapasztaltatok ilyet?

Figyelt kérdés
2016. febr. 16. 02:03
1 2
 11/19 anonim válasza:
#10-es világosíts fel kérlek, mit tudsz az íriszdiagnosztikáról. Hátha tényleg nem "csacsiság"
2016. febr. 19. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 anonim ***** válasza:
100%

Az íriszt felosztják részekre, minden része egy-egy szervhez kapcsolódik, ha azon folt van, akkor beteg az a szerv. A kérdező teljesen másképp értelmezte, úgy nem használatos.


Egyébként orvosilag már rengetegszer elbukott a dolog.

2016. febr. 20. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 gumicsizmás bagoly válasza:
jajjaj... inkább orvos
2016. febr. 22. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 A kérdező kommentje:

9-es, én azt írtam, hogy a pupilla körüli kör, nem az írisz körüli :) A Wilson-kór egyetlen tünete sem illik rám, úgyhogy nem kell aggódni :)

Egyébként ha a Wilson-kór okozhat színváltozást, más betegségek miért nem? Itt egy kis ellentmondás van...

Kis kiigazítás: a pupilla körüli kör az emésztés területe az íriszdiagnosztika szerint. Nem csak egy pontból áll.

2016. febr. 23. 13:27
 15/19 anonim ***** válasza:

"Egyébként ha a Wilson-kór okozhat színváltozást, más betegségek miért nem? Itt egy kis ellentmondás van..."


Milyen ellentmondás? Annyit írtam, hogy sárga elszíneződés Wilson-kórra is utalhat, meg se említettem, hogy más betegség nem változtathat a szemen.

Megj.: Még mindig tartom, hogy tüdőgyulladástól nem változik a szem tüdőrésze stb.

2016. febr. 24. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 A kérdező kommentje:

Kedves szkeptikusok, megtaláltam a választ. Az a neve, hogy glutation. Írjátok be a keresőbe azt, hogy "glutathione eye color change", és csodálkozzatok :)

"A glutation jótékony hatású antioxidáns, amely a szervezetben zajló oxidációs folyamatot képes gátolni, azaz megelőzi a szabadgyökök képződését és a sejtkárosodást."

"A céklában levő pigmentek támogatják a szervezetben végbe menő méregtelenítési folyamatokat mégpedig ennek igen fontos 2. fázisát. Ennek a fázisnak a lényege, hogy a szervezetben lévő eltávolítandó molekulákat vízben oldhatóvá teszi hogy távozni tudjanak a szervezetből. Ezt a munkát a glutation-s -transzferáz enzimcsalád végzi. A céklában található betalainok növelik az enzimrendszer aktivitását, ezzel segítve a szervezetet a méreganyagok eltávolításában. Ha tehát úgy gondoljuk nagyon is ki vagyunk téve mindenféle toxinok expozíciójának, s szeretnénk valamit tenni ez ellen , az étkezésünkben helye van a céklának , mégpedig kiemelt helye."

2016. jún. 9. 14:28
 17/19 anonim ***** válasza:
Ez hogy jön a szemszínváltozáshoz?
2016. jún. 9. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 A kérdező kommentje:

Ha a szervezetben több glutation termelődik, a szem, haj és bőr színe megváltozik, többnyire világosabb lesz. A szem színe élénkebb is lehet. A glutation termelődését elősegíti a tojás, a hús és egyes zöldségfélék, gyümölcsök.

Valószínűnek tartom, hogy az én szemem is azért lett más színű (egyben világosabb), mert túlnyomórészt ezekből az ételekből áll a jelenlegi étrendem. A képtalálatokban láttam olyan képet is, ahol valakinek barnából lett világosszürke a szeme. Ennek a lánynak meghatározhatatlan szürkés-sárgás színű volt a szeme, és élénk kék lett:

[link]

2016. jún. 12. 00:12
 19/19 A kérdező kommentje:

Találtam még egy magyarázatot egy lány szemszínének változásáról:

"In iridology, the stomach area is represented just outside the pupil. If people have real digestive problems, that can make this area appear more a bit more brown. She's cleared up her diet, and that pigmentation could have gotten a bit lighter and shown the blue hazel she'd already got underneath."

Ha valaki nem tud angolul: az emésztési problémák a pupilla körüli rész barnás elszíneződését okozhatják. Ha ezt tisztább étrenddel kezelik, ez a pigmentáció világosabbá válhat és az alatta lévő szín megmutatkozhat.

2016. jún. 12. 00:25
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!