Kezdőoldal » Fogyókúrák » Paleo diéta » Mi is pontosan a paleo étrend?...

Mi is pontosan a paleo étrend? Mit szabad és mit nem?

Figyelt kérdés
Pár infót olvastam a neten, de érdekelnek tapasztalatok is, kinek mennyire nehéz volt áttérni erre az életmódra, valamint miket szabad és miket nem? Például a kukoricaliszt beleillik a paleo étrendbe? Vagy a tejtermékeket tényleg annyira el kell hagyni? Esetleg natúr joghurt, tejföl/kefir sem jöhet szóba? Köszönöm előre is a válaszokat :)

2016. ápr. 15. 13:58
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
100%

A tejtermék és kukorica nem paleo, max. a keménysajtok, ha nem szigorú paleóról van szó.

S van olyan, ami az egyik paleóban OK, a másikban nem (krumpli, rizs). Nem egységes a paleo sem.


Kinek mi könnyű, nekem nagyon az volt (s én általában húst sem ettem), mindent meghagytam, ami fontos számomra (Csak ahhoz kellett idő, hogy belejöjjek, hogy mit is ehetek, aki nagyon húsos, annak egyszerűbb lehet).

Ezért sem paleóztam teljesen soha, a zöldborsót nem adom :D Manapság főleg nem paleózom, de olyan az étrendem, ízlésem, gondolataim arról, hogy mi jö nekem...etc., hogy kísértetiesen közel állok hozzá.

2016. ápr. 15. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 A kérdező kommentje:

Köszönöm a választ :)

És ha liszttel szeretnék sütni/főzni valamit, akkor milyen lisztet használhatok? És mennyire drágák ezek a lisztek? (mert gondolom drágábbak, mint az egyszerű búzaliszt)

2016. ápr. 15. 18:29
 3/18 anonim ***** válasza:
26%

Menj ki a vadonba egy bunkoval, old le a mammutot, vidd haza, menet kozben szedj hozza bogyokat a bokrokrol, susd meg es edd meg. Nna, kb ennyi ertelme van. :)


Komolyra forditva, a tejtermeket paleo nelkul is elhagyatod (jol is teszed), a gabonakbol meg teljes kiorlesut fogyasztasz (de igazit) es kesz.


Nem osemberek vagyunk, a hus sem olyan mar mint volt. Ez az ami a sok paleos kicsi agyaba nem fer bele.. ;)

2016. ápr. 17. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
100%
Utolsó, a paleo lényege nem az, hogy azt együk, amit az ősember. Igazából ez egy természetes életforma, ami megpróbál minél közelebb kerülni ahhoz, amit az őseink ettek. Az a fontos, hogy kevés, de jó minőségű szénhidrátot együnk és elhagyjuk a feldolgozott élelmiszereket, mint a finomított cukrok, hidrogénezett zsírok stb. A többi csak ajánlás szerintem. Érdemes a legszigorúbb paleóval kezdeni, majd próbaképpen bevezetni 1-2 ételt, pl hüvelyesek és megvizsgálni, hogy reagál a szervezetünk. Ha minden oké, akkor lehet enni olyan dolgokat is, ami nem szigoruan paleo, de nem is szemét kaja.
2016. ápr. 17. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
100%
Attól függ, mit akarsz sütni-főzni... Kenyér és süti nélkül elvileg meg lehet lenni, de persze lehet használni mandulától zöldbanánlisztig sokmindent. Rántáshoz nekem az őrölt szezámmag vált be, a legjobb galuska szerintem mandulával készíthető... A sütijeimben kókusztejkészítésből visszamaradt kókusz, len, dió, miegymás van. A maglisztek jobban szívják a vizet, ez néha előnyös. A nagyon drága hozzávalókat hanyagolni szoktam, kivéve, ha kevés kell belőle és megéri, mert remek ízt ad vagy valami más fontos szerepe van. A normál étkezésben is ez van, akadnak drága hozzávalók, de nem drágítják meg az étrendet, mert nem arra alapozunk. Én sem magkenyéren és sütiken élek, hanem tojás- és zöldségételeken.
2016. ápr. 17. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat :)

És a fogyás mennyire lehetséges vele? (Persze rendszeres mozgás mellett.) Kinek mennyire sikerült?

2016. ápr. 19. 22:02
 7/18 anonim ***** válasza:
100%

Annyira, mint minden más étrend mellett: ha kalóriadeficited van, fogysz.

De mivel általában a szénhidrátbevitel csökkenésével jár, különösen a gyors szénhidrát csökkenésével, ami sokaknál rengeteget segít a kalóriadeficit elérésében, nagyon sokan eleve fogynak vele. A szénhidrátcsökkentés nálam extrém módon fontos, de paleóban is sok szénhidrátot ettem az elején (szeretem a zöldségeket :)), így nagy felesleg mellett sem fogytam, ha annyit ettem, amilyen keveset csak bírtam ahhoz, hogy ne legyek igencsak éhes. De ahogy hallottam, én elég speckó eset vagyok, az emberek többsége sokkal könnyebben jóllakik.

A szénhidrát, főleg a gyors felszívódású megdobja az inzulinszintet (a fehérjék is, kicsit sem egyforma mértékben, úgy tudom, a tej különösen rossz eme szempontból is, s persze abban szénhidrát is jócskán van), ami sokaknál könnyebben s hamarabb s jobban okoz éhséget. A szénhidrát amúgysem laktat olyan jól, nagy általánosságban (egyedszinten hatalmas különbségek vannak, van, akinek tökmindegy, hogy merő gyors szénhidrátot eszik vagy teljesen mást, mindennel jóllakik sok órára, csak elég kalória legyen). Zsírokra és fehérjékre alapozva általában könnyebb és tartósabb a jóllakás.

Nagyon kevés szénhidrát esetén pedig átalakul és sokaknál kvázi meg is szűnik az éhségérzet, az étvágy és az édességvágy is képes megváltozni, s ezek természetesen sokat tudnak segíteni a fogyásban, főleg a kemény diókon, mint én (aki azért nem olyan szerencsétlen, hogy éheznie kelljen a fogyáshoz. van, aki kalóriadeficitben éhes, ha fejreáll is. de a legtöbb embernél van olyan étrend, amivel jóllakottan tud fogyni és általában a szénhidrátszegényebb vonal ez. persze van kivétel).

2016. ápr. 19. 22:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
48%
Nekem a dokim ajánlotta ezt a diátét és ő mondta, hogy az a lényege, hogy úgy táplálkozzunk, mint az őskorban. Tehát se joghurt, se tejföl, se tej.. Na ez után kapcsolt ki az agyam és a többit meg se jegyeztem. Tej nélkül nem tudok élni :)
2016. ápr. 20. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
100%
Utolsó, ki ez a doki? Szívesen elmennék hozzá... :)
2016. ápr. 20. 23:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
27%
Nyilván nem tudunk és nem is akarunk úgy táplálkozni, mint az őskorban, ez óriási butaság... Szinte minden kiesik, nemcsak a nemesített gyümölcsök és a modern állattartás termékei...
2016. ápr. 21. 00:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!