Kezdőoldal » Sport, mozgás » Testépítés » Üdv! Érdekel mi a véleményetek...

Üdv! Érdekel mi a véleményetek a "cheat day"-ről, amikor egy héten (diétás étrend mellett) 1 nap bármit szabad enni. Szabad vagy nem, hasznos vagy sem?

Figyelt kérdés

2015. nov. 3. 10:12
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
Milyen alapon jutalmazná meg magát bárki is? "Jól végeztem a dolgomat, leadtam 3 dekát, gyorsan elcseszem az egészet!"? Kifizetődő, tényleg. Hülyeség. A diéta az diéta, ha már valaki "csalni" akar, vágyik az édesre, bármi, akkor lehet diétásan főzni, úgy, hogy nem okoz majd problémát, gondolok itt arra, hogy pl. stevia vagy eritritol-lal édesítve bármilyen diétában elkészíthető édesség, legyen szó akár magas szénhidrátról, akár ketogénről, szálkásításról vagy tömegnövelésről. Pizzából és burgerből szintén készíthető olyan változat, ami belekalkulálható az étrendbe, így nem problémás. Ja hogy nem lesz olyan, mégiscsak elmenne valaki a Mekibe egy jó szaftos, zsíros műanyagért? Hajrá. Csak akkor ne panaszkodjon senki, hogy "nem fogytam", "nem ér semmit az egész", "alig fejlődtem valamit".
2015. nov. 3. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
Azért a bármit szabad, az erős tulzás, rengeteg mindent akkor sem tanácsolt, persze függ a saját táplálkozási dogmáidtól... Egyébként akár szálkásítok akár tömegelek minden héten van szombaton 1 kaja, amit kinézek magamnak és azzal "jutalmazom magamat", ha nagyon bűnös dolog, akkor van, hogy 2 hetet is váratom, pl ha megkívánom a málnás trüffelt, akkor 2 héten át álmodozok róla mielőtt elmegyek cukrázdába, és ilyenkor rettenetesen jól is tud esni és sokkal kisebb mennyiséget sokkal jobban értékelek, mintha akkor esnék neki, mikor megkívánom... Most pl kókuszos cartedore fagyit akarok enni, illetve fogok szombaton, múlthétrn meg a kedvenc kávézómban ittam karamellát, meg ettem valami nagyon finom diós tortát...
2015. nov. 3. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:
Osztom a véleményedet, csak egy ismerős vetette fel, hogy olvasott egy cikket erről, hogy "elvileg" jó hatása is lehet, én is elég hmmm... szkeptikusan álltam hozzá. :)
2015. nov. 3. 10:45
 4/11 A kérdező kommentje:
2. válaszoló: Igen azért mondjuk heti vagy 2 heti 1 ilyen étkezés mindjárt másabb mint 1 egész napon át összeenni mindenfélét.
2015. nov. 3. 10:47
 5/11 nerd11 ***** válasza:
Én Juan Morelnél láttam olyat, hogy egy óriási sajtos pizzát evett, jópár ropogós csirkeszárnnyal a Mr. Olympia előtt néhány héttel. Olyan kémiai háttérrel azért más az anyagcsere. Pl. én ha cheat day címszó alatt töltök, biztos, hogy nem eszek össze telített zsírt szénhidráttal. A heti 1 közepes/magas szénhidrátos nap kifejezetten hasznos lehet diéta alatt, hogy felpörgesd az anyagcseréd, és betöltsd az izmokat glikogénnel.
2015. nov. 3. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:

Ez megint broscience. A patikával teli lévő csávók cheat dayeznek mehogy méne. Ezt értem arra aki nem versenyzik csak pl jútúbsztár a semmire (pl hodgetwins).

Nincs csaló nap, nem is szabad lennie. Max olyan lehet hogy heti 1x engedsz magadnak egy kis csalást: egy szelet torta, vagy 2 sor tejcsoki.


A lényeg hogy ne csaló nap legyen, amikor bármit összezabálhatsz, mert akkor kukába dobtad a heti munkád kb. Ezt is sztem csak akkor érdemes amikor nagyon kivagy már egy kis nasiért, vagy hasonló. Akkor abból egy kicsit. De ha nem kívánod, csak rendszerré válna az egész hogy "na ma megehetek egy csokit, vagy egy szelet pizzát". Szóval szorítkozz a minimumra. Csaló NAPot meg felejtsük el


Én mondjuk abban a szerencsés helyzetben vagyok, hogy ektomorf vagyok, és bármit zabálhatok, csak be kell illesszem a kalóriába, meg a makrókba.

2015. nov. 3. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
Én is olvastam már olyat, hogy hormonálisan kedvező hatása van, ha tartasz csaló napot. Ha nem zabálsz össze sokezer kalóriát, akkor szerintem nincs vele gond, ha a hét többi napján fegyelmezett voltál.
2015. nov. 3. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
100%
2# vagyok, régen mikor semmi csalást nem engedtem, akkor 3-4 hónap alatt mindig kifingott a motivációm és visszaestem, bezsírosodtam, aztán kezdhettem szálkásítani, 3-4 hónapot jól éreztem magam a bőrömben, aztán megnit elkezdtem minden szemetet összezabálni, mióta egyszer egy kávézóban ahová egy randin beráncigált egy csaj, megfogalmazódott bennem, hogy egy ilyen édesszájúság tulajdonképpen minden szombaton beleférne, azóta nem volt nagy visszaesésem és lassan 3 éve tartom a "tiszta" kajálást. Évente 1 tényleges csaló napom van, az pedig a szülinapom amikor gyakorlatilag csak tortát eszem egész nap rosszullétig meg kólát iszom vörösborral :)
2015. nov. 3. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

Nah igen amit a 8as mond egyedül úgy működik a csaló nap kb. Évi (vagy félévi) egy nap.

De akkor bármit rosszullétig. Ez így korrekt. de minden héten? áááh

2015. nov. 3. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 Musclemore ***** válasza:

Szerintem diéta végefelé nem árt, mikor már alacsony a szénhidrátbevitel (utolsó 2-3hét)

Jót tesz, betölt.Szerintem 1nap alatt nem tudod elbaszni, és az se arról szóljon h mindent amit lehet, hanem h uu most jöhet kis +, és akkor kiválasztasz pár cuccot és akkor ezen élvezkedsz.(néha persze többre sikerül mint kéne, de szerintem hobbidszinten simán elfér, mégha azért elég komolyan is veszed)

Idén így csináltam, jövőre lehet kitalálok valami mást.

2015. nov. 3. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!