Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Szerintem nem szabad reggelizn...

Szerintem nem szabad reggelizni a fogyáshoz. Vélemények, tapasztalatok?

Figyelt kérdés

Először is megvédem az álláspontomat, leírom a saját tapasztalatomat.

Amikor nem reggeliztem, fogytam!


Reggelente általában egy tejeskávét (cukor nélkül) ittam, a koffein felpörgette az anyagcserémet, ha tehetem szójatejet vagy laktózmentes tehéntejet vettem, mert szerintem hosszú távon a sima tehéntej nem egészséges, de nem vet fel a pénz mindig, hogy drágábbra is teljen, az üres kávé pedig árt a gyomromnak.

Reggelire ennyi, semmi szilárd kaját nem kívántam, nem vittem be több kcal-t.

Délre megéheztem, így ettem valami olyasmit, amit mindenki reggelire ajánl, legtöbbször gyümölcstálat vagy natúr joghurtot is mellé, vagy rozskenyérből készült, könnyű feltétes szendvicset.

Uzsonnára ha megkívántam sótlan olajos magvakat ettem.

Vacsorát 6 és 7 közt ettem, a zöldségek és a fehérje tartalmú kaják domináltak.

Ilyen étrend mellett fogytam, pedig nem vetettem meg a sörözést, koktélozást, 1-1 alkalommal való sütibűnözést sem, ha valakinek szülinapja volt, vagy ilyesmik.


Aztán kaptam 1 lecseszést, hogy nem reggelizek, hittem is a személynek, így elkezdtem leerőltetni reggel 8 körül egy normális reggelit. Tele lettem, délben még nem voltam éhes, délután viszont már igen, de ugye csak nassolni valóra, olajos magvakra van ilyenkor lehetőség.

Vacsorára pedig jobban megéheztem így többet vacsoráztam, mint amit reggeli nélkül.


Szóval összességében véve amikor reggeliztem, másképp alakultak a nap további étkezései és visszahíztam 6 kilót.

Most újra elterveztem, hogy nem reggelizem.


Nektek mi a tapasztalatotok ezzel kapcsolatban?

Szoktatok reggelizni?

Fogyózással ki hogy áll?

Hogyan befolyásolja a reggeli a fogyókúrátokat?



2014. szept. 9. 08:23
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
72%

Én sem vagyok nagy reggelis, de a fogyókúra idején nekem muszáj reggeliznem, mert én ott hibáztam el, hogy sosem ettem reggel/délelőtt semmit, pedig reggel 7 kor már dolgozom. Így délre olyan éhes voltam, hogy hát nagy adag kajákat megettem azért..délután semmit mert az ebéd eltelítette, vacsorára pedig szintén megéheztem és ettem amit épp "találtam". Tehát az én étrendem a fogyókúra idején így néz ki: - Reggel 7-8kor megeszem egy natúr joghurtot zabkorpával keverve, hogy azért legyen bennem valami.

- 9-10 körül eszem sonkát (zsírszegényet), van hogy magába, de van hogy mellé zöldséget is, vagy éppen főtt tojást. (Tehát fehérje, olykor zöldséggel) De van, hogy füstlit, van hogy csak egy kis salátát.

- 12 körül sült csirkét/pulykát/halat, van hogy magába, de van hogy párolt zöldséggel, salátával, grillezett zöldséggel, joghurt öntettel/paradicsom szósszal stb.

- 3 fele megiszom egy 0,5-s zsírszegény ivójoghurtot, de van hogy zabpelyhet eszem egy kis zsírszegény tejjel

- 6-7 fele vacsorázom, ez is mindig fehérje, vagy baromfi virslit, vagy pulykavirslit, vagy ha ebédről maradt csirke, de van hogy zabkását eszem natúrba, vagy egy kis aromával ízesítem főzés közben.

Mellette megiszom 1 nap 3 liter vizet legalább, és 2 naponta mozgok is. Futok, hasazok, heti 2-3x szaunázom is. Múlt hét kedden kezdtem a diétát, ma tartok 3,5 kg fogyásnál. :)

- 9-10 körül

2014. szept. 9. 08:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
41%

10. napja fogyókúrázom, mérlegem nincs, de a nadrágjaimból ítélve nagyjából 4 kilót fogyhattam. (És igen, az a 4 kiló zsír, nem izom. Egyértelműen látható, hogy kisebb az oldalhájam és a fenekem.)

Nem reggelizem, legfeljebb egy kis 1 decis joghurtot, ha ég a gyomrom, amúgy csak kávé kis tejjel és édesítővel. Délután szoktam enni, néha estefelé, akkor se sokat. 3 szelet extrudált kenyér kis sajttal, túró, csirkemell, tojás, joghurt, kb. ezeket kombinálom.

Pedig egyszer Mekibe is elrángattak a 10 nap alatt, de így is nagyon sokat fogytam.

Szóval én már nem hiszek senkinek, mert összesen két dolgot mondtak, ami akadályozza a fogyást (reggeli hiánya, túl kevés kalória), én mindkettőt megvalósítom, és fogy a zsírom.

2014. szept. 9. 08:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
72%
Azt még azért leírnám, hogy nem bűnözök, nem használok olajat/cukrot/lisztet semmit amiben zsír vagy sok szénhidrát van. Nem könnyű így főzni, de meg lehet oldani és ma már a neten rengeteg diétás kaja receptje fent van ami nagyon finom és még olcsó is.
2014. szept. 9. 08:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
100%

kinek mi válik be

neked ez

másnak más

neked egyféle mozgás, másnak kétféle kell


én reggelizek, ezeket szoktam

- tojás, zöldséggel

- zabpehely

- sonka, zöldséggel

de előfordul, hogy kimarad, de akkor délben hiába eszem egy rendes ebédet, utána éhes vagyok és nassolok


am. 11kg fogytam már

2014. szept. 9. 09:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
37%
Épp. hogy kell :)
2014. szept. 9. 09:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
20%

Azért fogytál mert kávéztál. Én is fogytam mikor minden reggel megittam (tejel vagy nélküle, tökmindegy, hatásos).

Amúgy a reggelit nem olyan jó elhanygolni, én a vacsora elhagyására esküszöm, hogy az fogyaszt le.

2014. szept. 9. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
100%

Az én tapasztalatom az, hogy mindenkinek más jön be, és magának kell kitapasztalnia, hogy neki mi a jó. Neked ez vált be, akkor tedd ez.


Amúgy még adott személynél is változhat ez, azt figyeltem, illetve pl. nekem más a napirendem, mikor 6-tól már hajnalban úszom, majd dolgozom 12 órát. (Olyankor hajnali négykor kelek, és úszás előtt simán megeszek két üres kiflit, különben belefulladok a vízbe...), vagy akkor, mikor - mint most - itthon vagyok tanulmány szabadságon, és vizsgára készülök.


Szóval nem kell általános igazságokat keresni, hanem mindenki találja meg, hogy neki mi a jó. Téríteni sem kell másokat. :) (Főleg, mivel lehet, hogy másnak ez be sem jön...)

2014. szept. 9. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
100%
Én nagyon sokáig nem reggeliztem, aztán cukorbeteg lettem és muszáj lett. Elején hányingerem lett attól, hogy enni kell. Aztán átfordult pozítivra, a szervezet megszokta a sokszor kevés kaját, rengeteg energiát ad, mégse eszek sokat. Nekem ez vált be :)
2014. szept. 9. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim válasza:
29%

Szia!

Nem szoktam reggelizni, csak folyadékot, mert napközben olyan éhes leszek, mint ahogy azt te is leírtad! Kb 2 hónapja fogyózok, semmi negatív hatást nem vettem észre. Kivéve, hogy sokkal!!! kevesebbet eszem nap közben is és éhes vagyok. De olvadnak a kilók. Annyit eszek, hogy ne fájjon a gyomrom.

2014. szept. 9. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
100%
Én akkor fogytam amikor nem vacsoráztam csak egy joghurtot, almát vagy Grapefuritot, de mostanában nem tudom megállni. És reggelire mindig ettem legalább pirítóst felvágottal.
2014. szept. 9. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!