Kezdőoldal » Fogyókúrák » Paleo diéta » Paleo mellé kell kalória...

Paleo mellé kell kalória számolás?

Figyelt kérdés

8 hete csinálom a paleo diètát, nagyon odafigyelek hogy mit eszem de "csak" 3 kilót fogytam eddig. Most vizsgaidöszak van, a stressz miatt nem bírtam megállni hogy ne egyek csokit, de ez nem volt annyi szerintem ami annyit rontott volna a diètán. (A bűnözèst nagyon megbántam ès abbahagytam!)

Aki palozik az számolja mellè hogy mennyi kalóriát visz be? Èn nem eszek össze vissza, 4-5x eszem egy nap keveset, de jóllakom.

Túl sok kalóriát vinnèk be igy is? Vagy normális hogy ilyen lassan haladok , ill. lehet hogy ez alkati kèrdès?


Megköszönnèm a tanácsokat attól,akinek van tapasztalata.:)


2017. máj. 28. 16:18
 1/4 A kérdező kommentje:

Azt kifelejtettem hogy elèg sok gyümölcsöt eszem, almát, banánt, már terem a kertünkem az eper.

Ès 20 èves nő vagyok

2017. máj. 28. 16:21
 2/4 anonim ***** válasza:

Nyilván muszáj deficitben enni, csak a paleótól még nem fogy az ember (aki igen, mert deficitbe kerül könnyen, az örüljön. én semennyit nem fogytam vele az első hónapban 30 kg feleslegből, bár ez nem lepett meg azzal együtt sem, hogy kevesebbet ettem, mint korábban, de még mindig nem deficitben).

Nincs épeszű étrend, ami garantáltan fogyaszt, ha nem ügyelünk a mennyiségre.


Sokaknak azért segít a paleo számolás nélkül, mert sok gyors szénhidrát esik ki, ami tipikusan rosszul laktat. Ráadásul sokan szénhidrátszegény, akár extrém szénhidrátszegény paleót csinálnak, ami különösen jó laktatás szempontjából, habár a zsírnak is megvannak a magam veszélyei kisebb kalóriaigénynél, legalábbis annak, aki jól bírja és szereti.

2017. máj. 28. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
63%

Nekem nem kellett. Én inkább attól féltem, hogy nem áll meg a fogyásom, amikor szeretném. Igaz, nem ettem csokit, és gyümölcsökből se túl sokat. Alapvetően arra figyelek, hogy elég fehérje és zöldség legyen az étrendemben, és igyekszem tiszta, egyszerű, egészséges ételeket enni, változatosan. Most (kb. egy év után) már szoktam enni csokit is, de lehetőleg csak magas kakaótartalmút vagy saját készítésű csokikrémet.

Ha lassabban fogysz, mint kellene, akkor néha számold ki, mennyit ettél egy nap, a makrókat is. A szénhidrátra érdemes odafigyelni, lehet, hogy csökkentened kellene egy kicsit.

2017. jún. 1. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Ha azért csinálod a paleot, mert fogyni szeretnél tőle, akkor igen. Semmilyen diétától nem fogsz fogyni, ha mértéktelenül eszel.

Viszont 8 hét alatt 3 kiló nem is annyira vészes egy egészséges kalóriamennyiség mellett. Mert ha meg túl keveset eszel, ugyan hamar lefogysz, de ugyanolyan hamar vissza is fog jönni, mivel nem tudod örökké betartani.

2018. aug. 25. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!