Kezdőoldal » Fogyókúrák » Kalóriaszámlálás » Lehet a zöldségektől hízni -...

Lehet a zöldségektől hízni - bele kell számolni őket a napi kalóriabevitelbe?

Figyelt kérdés
Sziasztok! Röviden a kérdésem annyi lenne, hogy bele kell-e számolnom a napi kalóriabevitelembe a zöldséget (leginkább uborka, paradicsom, hagyma, karfiol, brokkoli, répa, saláta), hogyha igazán nagy mennyiségben viszem be azt? Itt tényleg nagy mennyiségre gondolok, naponta akár 1-2 kiló is. Igyekszem lefogyni és sajnos nem tudok jóllakni egy kevés rizzsel és hússal, ezért a gyomromat zöldséggel próbálom kitölteni. Pl. most vacsorára maradt még 360 szabad kalóriám és a programom szerint én a nagy részét ennek szépen le is ettem 600 gramm uborkával, retekkel meg paradicsommal. Szóval, ha pl. már nem marad "szabad kalóriám" és este tizenegykor rámtör a farkaséhség, mennyit ehetek zöldségbõl, ill. általánosan mennyire kell beleszámolnom a már fent említett zöldséget a kalóriabevitelembe? Annyit még hozzátennék, hogy a kalóriabázis szerint ilyen mennyiségben már a zöldség sem elhanyagolható. Tudom, túlzásba viszem (volt olyan, hogy már a teát is számoltam, ha megittam pl. 10 csészével, mert rá volt írva, hogy 100 milliliterenként kevesebb, mint 4 kalória van benne), de legyetek szívesek kíméljetek meg a gyalázkodó válaszoktól. Elõre is köszönöm!

2017. febr. 14. 20:53
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
75%
Én amikor zöldségeket eszem inkább fogyok. Ha este megéhezel nyugottan egyél zöldséget az csak egésséges. Este inkább keveset de én nem számólnám a kalóriabevitelbe
2017. febr. 14. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
73%
HA 1-2kg zöldséget képes vagy megenni anélkül, hogy rosszul lennél, feszülne a hasad, akkor biztos kellene csökkenteni a mennyiséget, amit eszel. Van a binge eating, amikor csak tömi magát az ember, egészen addig, amíg nagyon tele nem lesz. Ez ugyan olyan betegség, mint az anorexia, vagy bulímia.
2017. febr. 14. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:
Hát igen, eléggé felfúj, de nélküle meg éhezem. És én az az állandóan éhes típus vagyok, állandóan aggódom amiatt, hogy túllépem a kalóriámat, aztán pedig nem ehetek, mert meghízok. Egyébként nem lány, hanem 19 éves fiú vagyok, aktív focista.
2017. febr. 14. 21:56
 4/11 anonim ***** válasza:
73%
Miota szamolod a kaloriat? Miket eszel? Hanyszor eszel egy nap? 1 etkezesnel mennyit? Egy jo etrendbe normalis esetben nem kellene ennyire ehesnek lenni. Foleg rendes zoldsegeves mellett.
2017. febr. 14. 23:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
Sportolóként napi 2000 kalória alá nem kéne menned. Számold ki a napi energiaigényedet, amiben a sport is benne van ugye, és ebből vonj le 350-500 kalóriát. Ennyivel nem kéne éhezned.
2017. febr. 15. 07:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:

Én sosem számoltam a zöldséget bele,1600-1700 kcal-t vittem be amíg fogyni akartam +plusz zöldségek.

Most,hogy tartom a súlyom olyan 2000-2200 körül eszek.

Nyugodtan ehetsz még zöldséget este ha megéhezel, talán annyi,hogy az ne feltétlen paradicsom meg répa legyen :)

2017. febr. 15. 07:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:

Ma reggel 250g zsirtalanitott turo (0,1% zsir 100g/67kcal), 300g Gyumolcsos Jogobella cukormentes 0,1% zsirral szinten (100g/47kcal), 5g lenmag, 10g dio, 15 gramm zabpehely, keves fahej, almarost porban

Ez egesz jol eltelitett. Ebedre egy tanyer csirkehusleves tesztaval, rizs (etteremben voltam, ugyhogy nem tudom pontosan mennyi, de 3 ilyen "dombocskat adtak", amibol 2 ettem meg - ez mennyi lehet?), fott csirkemell es egy nagyon pici parolt zoldseg + egy alma. Most van 17:36, eddig ennyit ettem.

2017. febr. 15. 17:36
 8/11 A kérdező kommentje:
Most keszulok meg futni egy picit, aztan tervezek egy kiadosabb vacsorat, kb. 500g mar emlitett zsirtalanitott turo, egy (esetleg ketto) fentebb emlitett cukor es zsirmentes Jogobella, kerulhet ebbe a mixbe meg egy par gramm dio, lenmag, almarost, ill. Zabpehely. Na, es eppenmeg is erkeztunk a problemamhoz, hogy ezek utan meg ehetek-e zoldseget. Itt gondolok egy egesz uborkara, kb. 250g paradicsomra es egy kis retekre? Koleszon vagyok, holnap megyek haza es a zoldsegnek el kellene fogynia, ami meg itt van, plusz szivesen nassolnek valami egeszsegeset az esti focihoz
2017. febr. 15. 17:40
 9/11 anonim ***** válasza:
Persze hogy ehetsz zoldseget. Nagyon keves bennuk a kaloria. Elnezve a napi kajadat a feherje mennyiseg jonak tunik meg ugy az egesz elkepzeles jo. Viszont ha megkene mondanom hogy miert vagy ehes azt mondanam hogy probald ki par napig azt hogy a turo es joghurt rendes zsirosabb verzio. Van aki ,mint pl en is zsirral lakok jobban a rizstol meg pl hamar ehes leszek( a alacsony glikemias indexu rizstol is). Lehet teged se laktak az a szenhidrat mennyiseg amit beviszel. Szoval tesztelgetned kellene hogy szenhidratbol vagy zsirbol tobbet viszel be. De az is lehet hogy most kezdtel el dietazni es a szervezeted nem szokta meg meg a alacsonyabb ch/zsir bevitelt. Altalaban azt mondjak hogy az agynak 20 nap kell hogy valami ujat megszokjon. Most csak talalgatok ,de ezek tunnek nekem esszerunek. Esetleg meg kis vitamin hiany. En nekem a telet d vitamin evessel kell toltenem mert kulonben mindig falnek valamit :d
2017. febr. 15. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

Ha számolsz, akkor természetesen a zöldséget is kell, ha nem minimális, hisz az is kalória, esetenként nem is kevés. Plusz jobbára szénhidrát, sokunknak ez is számít.


Akárhogyan is, ha este farkaséhes vagy, akkor rossz az étrended. Én is azt mondom, hogy próbálj kicsit zsírosabban enni a szénhidrát terhére, hátha téged is az laktat jobban.

De persze lehet, hogy egyszerűen túl keveset eszel vagy csak szokatlan az egész.

Próbálkozhatsz más ételekkel is, pl. sokunk határozottan jóllakik egy elég nagy tojásétellel (zöldségekkel vagy anélkül, de szerintem jó hozzá), jobban, mintha azt másból vinné be.

2017. febr. 15. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!