Kezdőoldal » Fogyókúrák » Paleo diéta » Hogyan tartható fent egy...

Hogyan tartható fent egy paleolit étrend életvitelszerűen hosszútávon?

Figyelt kérdés

Addig jó amig leadod a feleslegedet a kis pocakot meg a tokát de ha elérted az ajánlott súlyskálád alját jön a pánik.



Szerintem nagyon kevés a kcal valósulhat meg, ismerek olyanokat aki 800- és 2000 kcal között eszik egy nap keves ch val.


Hova vezet ez a folyamatos kaloria deficit? Mert hogy krüs alultápláltságot gyanítok az biztos.


Tartós kalória deficittel viszont inkább lesz az ember csontváz hadifogoly kinézettel mint izmos. (persze izomhoz mozogni kell de az még plusz kcal-t követel meg.



A paleolit étrendben ti hogyan hozzátok azt átlagban 70kg-s emberre levetített kb a 3-4000 Kcalt?



Nincs az a pénz amiből ennyi szalonnát tojást lehetne befalni meg hőst.


Brokkolival meg nem szalad messzire az ember..



Hüvelyesek tiltólistások mert kinyírják a beled, a gyors felsz. magas Gl indexű ch-k a hasnyálmirigyet nyírják ki a vércukor hullámvasúttal, és inzulin szinttel.


A tejtermékek meg az IG1-2 növekedési faktorral késztet inzulin termelésre. Laktoz intolerancia fokozatai, parkinson kór, alczheimer, sclrosis multiplex kockázati faktor


A zsírevés kapcsán meg a koleszterinszinttel riogatják az embert..


De már az is baj ha az ember banánt eszik mert majdnem a cukros üdítőkhöz van hasonlítgatva a közepesen magagas Gl indexével.



Öntsünk már tiszta vizet a pohárba.


1 Tartható egészségesen és halandó ember pénztárcájával az étrend?


Vagy egy újabb végül bukott szektásodott zsákutca ami ideiglenes fogyáshoz jó de a ráépült termékipar mozgatja?



És ha bukott, akkor hogy étkezzünk?


Faljunk a rizst a burgonyát tésztát kenyeret nyugodtan a húsokhoz? Igyunk tejet együnk tejterméket amennyi belénk fér csak számolgassuk a Kcalt?



De annyira szentül állítják hogy közép hosszútávon cukorbetegséghez vezet hogy már nincs kedvem egyáltalán fogyasztani ezeket.


A magkenyerek is alacsony ch tartalmúak és ha ezzel akarja valaki fedezni a ajánlott testsúlyához a napi ajánlott kcal mennyiséged akkor ehhez egy külföldi fizetés is nullszaldóra jön ki havonta..


2018. máj. 27. 11:29
1 2
 11/11 anonim ***** válasza:

Én fogytam a paleo DIÉTÁVAL, de alapvetően már nem tartom be olyan szigorúan a paleo iránymutatásait, mert egyes ízeket már nem szeretek, másokat meg képtelen vagyok nélkülözni.

A kenyér és a cukor egyáltalán nem hiányzik az életemből. Számomra a kenyér tökéletes helyettesítője a zöldség. Szezonban filléres és az emésztésemnek is sokkal jobb mint a mindenféle lisztes cucc.

A cukorra ezerféle helyettesítő cucc van. Szintén egyáltalán nem hiányzik.

Sosem számoltam a kalóriákat és nem éhezek most sem, heti 3 edzés mellett. Ha éhesnek érzem magam, akkor betolok egy banánt, vagy egy kisadag salátát, esetleg müzliszeletet. Nem csinálok gondot belőle. És azt hiszem ez a kulcs, hiszen ilyenkor a péksütihez, vagy a nasikhoz nyúltam régen.


Nem érdekel a kalória számlálás. Kitapasztaltam az én szervezetemnek mi a jó és mi az elég. Így nem hízok. A "ráépült" ipart egyáltalán nem használom ki, illetve csak nagyon ritkán. Mindent meg lehet csinálni a kész termékek nélkül is, csak egy kényelmi szolgáltatás (jó drágán), hogy a kezedbe adják a kész lisztkeveréket.

2018. aug. 14. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!