Kezdőoldal » Fogyókúrák » Szénhidrátszegény diéta » Hogyan fogyjak le ha a teljesk...

Hogyan fogyjak le ha a teljeskiőrlésű kenyértől meg a zabpehelytől is undorodom?

Figyelt kérdés
10 kiló plussz van rajtam szülés után és már nem szoptatok, szeretnék megint 55 kiló lenni, nagyon rosszul érzem már magam a bőrömben. 160 grammos szénhidrát diétát javasolt a dietetikus február elején. De teljesen rosszul vagyok ezektől a teljeskiőrlésű kenyerektől, a zabpehely meg zabkásától meg végképp. Reggel 9 előtt nem is bírok enni semmi étvágyam sincs, bezzeg délután meg este meg folyton éhes vagyok. Tornával nincs gond, azt még élvezem is de a diéta.. Vagy csak csináljam és kész majd megszokom, elmúlik ezaz undor?

2020. febr. 11. 14:59
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
31%
Zabpelyhet èn se szeretem a kenyeret is mellőzőm helyette basmati rizst szoktam enni minden nap, husival. Minden nap eszem rizst viszont a husit válogatom, hogy ne unjak rá. Esetleg mèg bulgurt is szoktam nèha.
2020. febr. 11. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
De reggelire mit eszel?
2020. febr. 11. 15:32
 3/12 anonim ***** válasza:
33%

A teljes kiőrlésű kenyérrel többet ártasz, mint használsz:

[link]

Hagyd a fenébe a szénhidrátokat. Hús, hal, baromfi, zöldségek, saláták, tojás, kolbász, szalonna. 160 gramm helyett célozd meg a 20 gramm szénhidrátot, a többi legyen fehérje és zsir, amennyi jól esik.

2020. febr. 11. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
59%
Egyiket sem kell megenned. Eszel egy szelet fehér kenyeret, sok zöldséggel, tojással/sonkával/sajttal/túrókrémmel stb.
2020. febr. 11. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
55%
Utolsó, IR-es nem ehet fehér kenyeret.
2020. febr. 11. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:

Egyénfüggő, hogy pontosan ki milyen szabályokat beszél meg a dietetikusával, de a mérték nagyon számít, és hogy miket eszik valaki együtt. Öt nagy karéj fehér kenyér tényleg nem OK egy IR-es számára, de egyetlen szelet, ha eszik mellé még egy csomó rostos zöldséget, sült húst, tojást stb., úgy simán jó. Ha egy kevés magas glikémiás indexű ételt sok-sok rostos, alacsony glikémiás indexűvel együtt eszik valaki, akkor nem fog tudni a szénhidrát gyorsan felszívódni.


Kérdező, többfajta kenyeret kipróbáltál? A búzakorpa kesernyés, tényleg nem a legfinomabb, de pl. a rozskenyér egész más. Süthetsz magadnak is, nem olyan bonyolult, belejössz majd, még ha nem is lesz tökéletes elsőre.

2020. febr. 11. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:

Edd amit szeretsz

Tojas

Krumpli

Hal

Hus

Zoldseg

Gyumolcs

0.1es tej, joghurt

Cottage cheese

2020. febr. 11. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:

160g ch diéta egy marhasàg, a legtöbb dietetikus és orvos ezt a sablont nyomja, de kevés embernek vàlik be.


Tojàs

Zöldségek

Húsok

Tejtermékek ( ha nincs tőle bajod)

Zsiradékok

Olajos magvak

Gyümölcsök ( egyéni tolerancia szerint)


Van szénhidràtcsökkentett kenyér, ceres (zöld csomag) - ugyanolyan ízű mint a fehér kenyér, ha akarsz enni

Valamilyen tészta ( csak ne fehérlisztes)


Én se szeretem a gabonaféléket, se zabot se bulgurt, kölest, rizst, hajdinàt se, szerintem ehetetlenek.


Olyasmiket egyél amit szeretsz, különben esélytelen a fogyàs.

2020. febr. 11. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
Én speciel nem eszem egyiket sem. A lisztes ételeket, gabonaféléket zöldségekre cseréltem. Szintén IR-es vagyok, már sikerült lefogynom.
2020. febr. 11. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:
De aki nem kenyeret eszik reggel akkor mit eszik??
2020. febr. 12. 11:08
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!