Kezdőoldal » Fogyókúrák » Kalóriaszámlálás » Nagyon rossz a teljeskiörlésű...

Nagyon rossz a teljeskiörlésű kakaóscsiga?

Figyelt kérdés

Tovább kellett maradnom egy előadáson, és muszáj voltam valamit venni, mert majd éhen haltam. A spárban vettem egy teljes kiörlésű kakaóscsigát.


Azért a teljes kiörlesű jobb mint a sima nem?


Mennyi kalória lehetett benne?


2019. márc. 12. 16:40
 1/7 anonim ***** válasza:
59%
Kalóriára ugyanannyi, csak egészségesebb és drágább.
2019. márc. 12. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%

Teljes kiőrlésű -> magasabb élelmi rost tartalom -> később leszel éhes, mint ha simát ettél volna + a több rost valószínűleg jót tesz az emésztésednek, ha a többséghez tartozol, akik az ideálisnál kevesebb rostot fogyasztanak.


Egy ilyen alkalom nem fog lényegesen visszavetni a fogyásban, nyugi.

2019. márc. 12. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

Ja, és én amúgy ilyen esetekben ezt a kekszet szoktam enni:

[link]


Ez nem édes, hónapokig elvan a hátizsákom alján, és előhúzom, ha nagyon kell. Élelmi rost van benne bőven, cukor meg szinte nincs (nem is édes). Kb. mint a Korpovit, csak jóval olcsóbb, és kevésbé finom (ami tartalékkajánál előny, mert különben unalmamban is megeszegetném). A Sparban is kapható általában, meg szinte minden nagyobb boltban. Száraz magában, vizet szoktam inni mellé (ehhez hordok magammal egy palackot, amit meg tudok tölteni).

2019. márc. 12. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%

Kalória: adatok hiányában a Fornetti adatait szoktam használni - közelítésnek megteszi. Ez 100 g-ra van, ami kb. egy darab tömege (de a fornettis csiga 90 g lenne):


Energia (kJ) 1518

Energia (kcal) 362

Zsír (g) 14.3

- amelyből telített zsírsavak (g) 6.3

Szénhidrát (g) 49.6

- amelyből cukrok (g) 19.5

Fehérje (g) 7.3

Só (NaCl) (g) 0.93


Nem teljes kiőrlésű, de az a kalória szempontjából mindegy.


[link]

2019. márc. 12. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Köszi. Ma már csak salátát eszek csirkemellel, mert ez a kakaóscsiga nagyon megdobta a szénhidrárbevitelem :(
2019. márc. 12. 17:26
 6/7 anonim ***** válasza:
100%
Nézd, egy nap nem a világ. A veszély inkább az, hogy sokan egy ilyen kilengés után úgy érzik, hogy most már minden mindegy, és feladják a céljukat végleg, vagy jobb esetben csak még három kakaós csigát az első után küldenek. Ami megtörtént, megtörtént, vond le a tanulságot, de lehet, hogy a legjobban azzal jársz, ha úgy teszel, mintha meg sem történt volna. Ettől még persze ehetsz salátát csirkemellel, én abból gyakran szoktam enni, mert szeretem :-)
2019. márc. 12. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Én annyira nem szeretem, de most muszáj volt kompenzálnom, különben nagyon sok lett volna a szénhidrátbevitelem. Legalább megtanulom, hogy felkészülök vészhelyzetre is, mert a nap további részében csak szenvedek :D de igy eleg jól jöttek ki mára a makróim, a kalóriát se léptem át, így legalabb nincs bűntudatom.
2019. márc. 12. 20:36

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!