Kezdőoldal » Fogyókúrák » Szénhidrátszegény diéta » Ketogén diéta során belehet...

Ketogén diéta során belehet (esetleg be kell) iktatni heti egy napot, amikor eszem szénhidrátot?

Figyelt kérdés
Hallottam olyat is, hogy kell hetente egy szénhidrátos nap, de utána olvasgattam, és mostmár bizonytalan vagyok. A legtöbb helyen azt írják, hogy max. havonta 1 szénhidrátfeltöltés.

2020. febr. 26. 15:05
 1/8 A kérdező kommentje:
Egyébként nem tudom számít e, de nem kell sokat fogynom (kb. 5-8 kilót szeretnék), és ha belefér a szénhidrátos nap hetente egyszer, akkor nem kínoznám magam minden nap. Viszont ha nem sikerülne lefogynom azt a pár kilót amiatt, hogy beiktatok egy szénhidrátos napot, akkor el tudom engedni :)
2020. febr. 26. 15:07
 2/8 anonim ***** válasza:
51%
Nyugodtan beiktathatsz egy ch-napot. A ketózisból ugyan kiesel, de szinte lehetetlen hosszútávon mindig abban maradni. Arra figyelj, hogy azért a kcal-deficit meglegyen és nem lesz semmi gond, ugyanúgy fogyni fogsz.
2020. febr. 26. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Tehát akkor jól értem, hogy azon az egy napon is oda kell figyelni, hogy ne vigyek be több kalóriát, mint amire szükségem van?
2020. febr. 26. 15:54
 4/8 anonim ***** válasza:
49%
Én úgy tudom, hogy muszáj beiktatni 1-1 ch napot kb HAVONTA :) hetente egyszer szerintem túlzás, mire bármi ketozis beállna, ki is esel belőle
2020. febr. 26. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
53%

Be lehet, de ront a ketózison, előnyöd nem nagyon lesz belőle.

ÜDv: egy személy aki ketózott és nem csak hallotta a szomszédtól.

2020. febr. 27. 08:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Fogyni nem is fogok akkor ha beiktatok hetente egy ilyen napot?
2020. febr. 27. 09:52
 7/8 anonim ***** válasza:

Szerintem nem kell, és nem is igazán érdemes. Annak több értelmét látom, ha valaki pl. a hideg hónapokban folytat ketogén diétát, és a melegebb hónapokban eszik több szénhidrátot, amikor sokféle szezonális zöldség-gyümölcs kapható.

Egyébként én pont ezért nem ketózok, túl sok megszorítás hosszabb távon, nagy elköteleződést, odafigyelést és önfegyelmet kíván. Nekem jobban bejön a low carb.

2020. febr. 27. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim válasza:
A ciklikus ketogén diéta arra épül, hogy x alkalommal tartasz egy ''töltést'' bár szerintem sincs ennek nagy jelentősége, én nem szoktam :D
2020. jún. 12. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!