Kezdőoldal » Fogyókúrák » Szénhidrátszegény diéta » Január eleje óta diétázom,...

Január eleje óta diétázom, végig tartottam, most 1,5kg-ot híztam. Eddig nem volt ilyen, tehát nem hiszem, hogy a ciklusom. Akkor miért?

Figyelt kérdés

Tartottam a diétát, nem volt kihágás, annyi, hogy mostanság nem ettem a meghatározott kalória alatt (korábban volt, hogy nem kívántam többet az ezerkétszáznál ami meg van szabva) 1 hete 1,5 kilóval voltam kevesebb, tegnap, tegnapelőtt hetven dekával voltam több, ma még egyszer ennyi jött pluszba.


Mostanság csinálok erősítő gyakorlatokat, de nyilván kizárt, hogy ez a napi max hús perc, fél óra ennyi izmot szedett volna rám... :D

Plusz dagadtabbnak is érzem a hasam :(


2020. ápr. 5. 09:42
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
Ez csak 1 nap, nem gond! Sima vízingadozás (hormonháztartás, ch, só, béltartalom...). Vagy rosszul mérted magad
2020. ápr. 5. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
Ha nem ettél annyit hogy hízzál, akkor az a plusz víz lesz meg gyomor/béltartalom. Lehet az erősítéstől is vizesedés, főleg ha kezdő vagy. Meg igazából bármitől.
2020. ápr. 5. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 A kérdező kommentje:

csak lassan 1 hete volt több, mint előtte, most meg még hetven dekával több... ijesztő...

eddig olyan szépen konzekvensen mentem lefelé.. :(

2020. ápr. 5. 10:30
 4/15 A kérdező kommentje:
Ami még változás, hogy mostanában nincs kedvem futni, előtte futottam is. 1 hete futni se voltam (de mióta karantén téma van csak kb. hetente jártam, előtte heti 2-3).
2020. ápr. 5. 10:31
 5/15 anonim ***** válasza:

A futás remek a vízhajtásra és akár ez is befolyásolhatja, hogy most te kevesebbet jársz el.

Én ha 1 hétig nem tornázok semmit és a kaja is csak 60%-os, azt már akkor is meglátom és érzem magamon... Pedig csak 1 hétről beszélünk.

Az erősítő gyakorlatok jobban megkötik benned a vizet, ezért lehetséges a többlet súly. A youtube-on remek otthoni kardió gyakorlatok vannak, amivel kompenzálhatod a futást :)

2020. ápr. 5. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 A kérdező kommentje:

Én 100%-ban tartottam a kaját, annyi, hogy lehet vacsorára túl sok ch-t ettem.

Mármint a keretbe benne volt bőven, 70 gramm alatt, de vacsira több ment, mint szokott.

Még legalább a fele vissza van, legalább 15kg-ot szeretnék még fogyni, szóval nem tetszik, hogy visszafelé indul a súlyom ennyitől...

Mi lesz, ha abbahagyom a diétát szinten tartáskor...

2020. ápr. 5. 11:45
 7/15 anonim ***** válasza:
te már tlzásba viszed. nem kicsit.
2020. ápr. 5. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 A kérdező kommentje:
Sokszor volt százhúsz gramm CH/nap. Mostanában volt hetven körül.
2020. ápr. 5. 12:02
 9/15 anonim ***** válasza:

" Mi lesz, ha abbahagyom a diétát szinten tartáskor..."


Na, itt a hiba. DIÉTA. Szóval ha elérted a kitűzött célt, akkor gondolod össze-vissza ehetsz és nem fogsz hízni? Nagyot tévedsz. Fogyni MINDENKI tud, de LEFOGYNI ÉS TARTANI csak nagyon kevesen!

Szerintem is már te betegesen figyeled ezeket a makrokat. Anno én is kajáltam így, de ebbe bele lehet csak hülyülni... Inkább figyeld a testedet, hogy milyen ételre hogyan reagál, mi az ami kellemesen vagy kellemetlenül telít el.

Este nem is értem, hogy miért eszel CH-t. Alapból az anyagcsere este lelassul!

2020. ápr. 6. 07:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 A kérdező kommentje:

Köszi a jó tanácsokat, de a stílust kevéssé értem.

Kicsit leteremtő, miközben én abszolút életmódváltásban gondolkodom, nem tervezek össze-vissza enni soha többé.

Szintentartásról mégis ilyen szövegkörnyezetben is érdemes beszélni, hiszen most jóval kevesebb kalóriát eszek az alapjáratnál, (tehát fogyás a cél), amikor viszont nem szeretnék többet fogyni, az alapjáratra fogom magamat beállítani.

Mindösszesen ezt értettem "diéta után" csak nem éreztem szükségét annak, hogy kifejtsem.


Én nem érzem, hogy beteges lenne (de külső szemlélő sokszor objektívebb, tehát tényleg köszönöm a kommenteket!), sokszor eszek százhúsz g ch-t is, mostanság sikerült csak minimálra fogni.


Ami a kilókat illeti, tegnap futottam, most csak fél kilóval vagyok több, mint 1 hete.


Azért aggódom csak, mert baromira messze vagyok még a céltól, és furcsa nekem, hogy ekkora súlytöbbletnél nem megy szépen lefelé.

Közben meg ugye látom, hogy mások 5 kiló súlytöbblettel se stagnálnak, rajtam meg 15kg legalább van még.

2020. ápr. 6. 08:37
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!