Kezdőoldal » Fogyókúrák » Szénhidrátszegény diéta » Január eleje óta diétázom,...

Január eleje óta diétázom, végig tartottam, most 1,5kg-ot híztam. Eddig nem volt ilyen, tehát nem hiszem, hogy a ciklusom. Akkor miért?

Figyelt kérdés

Tartottam a diétát, nem volt kihágás, annyi, hogy mostanság nem ettem a meghatározott kalória alatt (korábban volt, hogy nem kívántam többet az ezerkétszáznál ami meg van szabva) 1 hete 1,5 kilóval voltam kevesebb, tegnap, tegnapelőtt hetven dekával voltam több, ma még egyszer ennyi jött pluszba.


Mostanság csinálok erősítő gyakorlatokat, de nyilván kizárt, hogy ez a napi max hús perc, fél óra ennyi izmot szedett volna rám... :D

Plusz dagadtabbnak is érzem a hasam :(


2020. ápr. 5. 09:42
1 2
 11/15 A kérdező kommentje:

Elmentem futni, nem történt semmi (másnap mindig csökkenni szokott).



Próbáltam mindent, nem történt semmi.



Bekajáltam, mondván utána majd pár napon belül megindul (nem tartottam csalónapot még, mondom hátha az segít), erre rögtön másnap megindult.... :D


Nem is értem... Amikor korábban csalónapoztam napokba telt míg helyreálltak a dolgok. Szerintem egész más most a testem/szervezetem, mint korábban.



Amúgy annyira nem kajáltam be, de régen ettem 180g szénhidrátot.... kb. 1400-1500 kcalt.



Szerintem már nem is tudnék úgy igazán bekajálni, mert eltelítődök hamar.

2020. ápr. 9. 09:23
 12/15 DnPlymn ***** válasza:

Ne haragudj, de 1-1,5 kg-ról beszélünk. Ezt túlzás fogyásnak/hízásnak nevezni.

Napi szinten minden reggel mérem magam. Kötött körülményekkel. Előfordul két egymást követő napon 2 kg különbség is, de a tüskék és a völgyek egyértelmű csökkenő tendenciát mutatnak. Gondolom nálad is hasonló lehet a chart.


Ahhoz, hogy 1kg zsír legyen az oka, durván 7000 kcal többletet kellett volna belapátolnod magadba azon a bizonyos héten. Ezt kétlem.

Az erősítő gyakorlatok miatt az izmaid vizesedhetnek. Továbbá más miatt is raktározhat a szervezeted vizet. Próbálj meg több vizet inni.


Egyébként hogy áll most 2 héttel később az a másfél kg?

2020. ápr. 21. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 A kérdező kommentje:

Igazad van....

Lefele megy a tendencia!

Csak olyan türelmetlen az ember sokszor :(

Az ingázáson felül lement azóta -2 kg, azt szép stabilan tartottam, most pont megint fizeseős fázisom van, mert plusz 1 van a legkevesebbhez képest most.


Az ember hajlamos megijedni amikor többet mutat, de az április elejei időszakból remélem egy életre megtanultam, hogy türelem, a hosszútáv a lényeg, és nagyon szépen beindult utána a fogyás egyébként!

(Legalábbis kilóra, a jó ég tudja mit vesztettem, vízet vagy mit...:D)

2020. ápr. 21. 15:15
 14/15 DnPlymn ***** válasza:

Utolsó voltam.


A súly az önmagában sokat nem túl informatív. Számodra lehet egy mérték, egy cél, de feélrevezető. Ha óránként mérnéd magad, akkor valószínűleg mindig más és más értéket mutatna a mérleg, de te mégsem lennél véknyabb, vagy kövérebb.


Guggolásozz, felülésezz, csinálj néhány kitörést, lábemelést, plank-et és végül eléred az optikai célodat is.

DE a súlyodat ne lihegd túl :)

Kitartást, sok sikert a cél eléréshez.


+ idén később kezdődik a strand szezon :D

2020. ápr. 21. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 A kérdező kommentje:

Sajnos rá vagyok pörögve a súlyra, pedig tudom, hogy nem kéne...


amúgy ilyen erősítő, sajáttestsúlyos gyakorlatokat rendszeresen végzek.


de köszi a tippket!

2020. ápr. 21. 18:46
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!