Kezdőoldal » Fogyókúrák » Szénhidrátszegény diéta » Mióta egészségesen eszem...

Mióta egészségesen eszem rettenetesen puffadok, miért?

Figyelt kérdés

A BMI indexem felső határát súrolva 3 hete gyökeresen életmódot váltottam. Elhagytam a cukrot, a lisztet, rengeteg zöldséget eszem, köretnek szinte csak zöldséget, bulgurt.

Viszont azóta rettenetesen puffadok. Fáj, feszít a hasam estére, a gázokról ne is beszéljünk... El se mernék menni itthonról.. Ez átmeneti, megszokja a szervezet? Valami tipp?

Nem igazság, hogy jobb volt a közérzetem, mikor egészségetelenül ettem.


2020. máj. 9. 22:37
 1/2 anonim ***** válasza:
91%
Valószínűleg nem vagy hozzászokva a sok rosthoz. Próbáld meg, hogy nyers zöldségek helyett (legalább részben) főtt, párolt zöldségeket, levest eszel, ezek könnyebben emészthetők. Főzéskor használj mindenhez megfelelő fűszereket, pl. káposztafélékhez köménymag, tökhöz kapor stb, ezek is segítenek puffadás ellen. Ha eszel hüvelyes zöldségeket, főzd meg őket alaposan. Ezen kívül ihatsz gyógyteákat is, pl. borsmenta, édeskömény.
2020. máj. 9. 23:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
100%
A zöldségektől van. Én már évek óta főleg salátákat eszem és én is teljesen felpuffadok. Amit megfigyeltem, ha eszem mellé fehérjét enni (pl. főtt tojás vagy hús) akkor nem puffaszt annyira. Egyébként nem meglepő ez. Nem növényevők vagyunk. A szarvasmarha azért eszi a füvet, mert meg tudja emészteni a cellulózt, viszont mi nem vagyunk rá képesek.
2020. máj. 10. 09:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!