Kezdőoldal » Fogyókúrák » Szénhidrátszegény diéta » Ez vajon eléggé szénhidrát...

Ez vajon eléggé szénhidrát szegény diéta?

Figyelt kérdés

Szóval már másfél hónapja egy időszakos böjtölési protokollt követek, de nem is ez a lényeg, hanem hogy emiatt elkezdem figyelni arra, hogy jó minőségű ételeket egyek. Nem akarom túl gondolni a dolgokat, olyan dolgokat fogyasztok, amiket élevezek, és anyagilag sem terhel meg túlságosan ezek beszerzése. Nem szeretnék ketogén étrendet követni, mivel úgy érzem számomra nem fenntartható. Régen csináltam, de egyszerűen sìrni tudtam volna amikor csoró egyetemistaként 2 naponta 6000 Ft-ot költöttem el tojásra, baconra, sajtra és húsra, a keto miatt.

Jelenleg napi egyszer eszem, de ez egy igen tápláló, bagy volumenű étkezés, egy átlag hetem alatt a héten 3-4 napon tonhal salátát eszem (saláta+tonhal) vagy éppen sovány húst zöldséggel, egy nap egy hatalmas tál zöldségkrémlevest/főzeléket, egy nap általában valami teljeskiörlésű tésztát, szósszal.

Szóval van 3-4 zöldég-hús napom, 1 szénhidrát napom, és egy vega napom amikor nem fogyasztok állati húst.

Lehet ez most egy kicsit durvának tűnik ìgy, de mint láthatjátok egészen változatos, mindig másféle húsokat és zöldségeket próbálok fogyasztani. Megeszek minden nap minimum 1-2 adag gyümölcsöt is. De nem fogyasztok készételeket, és a gyümölcsön kìvül semmi édességet.

Szerintetek ez tekinthető egy alacsony kalóriatartalmú étrendnek?

Bár nem számìt a kérdés szempontjából,de lehet valakit érdekel: 182/75 kg lány.



2020. jún. 11. 13:56
 1/6 anonim ***** válasza:

Mennyiségek nélkül nehéz lenne megmondani. Szerintem egy hétig számold pontosan a kalóriákat és a makrókat, ebből már ki lehet indulni. Ide is megírhatod, mire jutottál.

Amúgy maguk az ételek szerintem jók, bár én a szénhidrátos napon is vinnék be valamiből fehérjét. Tojást is ehetnél néha. Mióta csinálod, és van azóta valami eredmény, változás?

2020. jún. 11. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

Maga a kaja jó lenne, de el nem tudom képzelni, hogy napi 1 étkezés mennyire fenntartható hosszútàvon. Nem pàr hónapról beszélek, hanem évekről. Màr csak azért is érdemes olyan étrenddel fogyni ( ha az a cél) amit egész életen àt tudsz tartani, hogy ne hízz vissza. De ha valamit félreértettem akkor bocsi. Én ezt így tuti nem bírnàm. Pedig magam is zöldséges húsos ebédet tartok heti 6x, de én 3 étkezést nyomok egy nap.

Ha te bírod a napi 1 kajàt, akkor egy hős vagy!

2020. jún. 11. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%

Szia!

Ha a ketogén étrendnél 2 naponta 6000 Ftot költöttél el, akkor ott valamit nagyon rosszul csináltál. Nekem napi kb 1000-1200 Ftból kijött, normális ételekkel.


Ez a saláta, tonhal meg nem hogy szénhidrátszegénynek, inkább éhezésnek mondható.

2020. jún. 11. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

Pontosìtanék. A tészta napomon általában a teljes kiőrlésű tészta az alap, ehhez szoktam pesto-t csinálni pl. ami egyébként tök magas zsìrtartamú az oliva olaj miatt, eszem ilyenkor magvakat is és van amikor tejszìnes parmezánis dolgot csinálok, vagy tésztasalátát fetával és olivával, ne a kakaós tésztá-féle dolgokra gondoljatok. A tonhal- és egyéb halsalátáim sem ilyen szomorú dolgok. Általában 3-4 féle salátát használok, plusz paradicsom, kukorica, mozzarella meg még egy csomó más zöldség, a hal csak a fő protein forrás benne.

A napi egyszeri étkezés sokkal jobban működik számomra, mint a napi 3-4. Bűntudat nélkül eszem nagy és tápláló adagokat, és a folyamatos emésztés nem veszi el az energiámat mástól. Éhesnek pedog szinte alig vagyok éhes. Egyszerűen hozzá szokik a szervezet.

A ketogén étrend számomra főleg anyafilag volt megterhelő, főleg amikor mindenhonnan azt nyomtaják, hogy a húsnak bionak kell lennie ecc. és egy fajta táplálkozási zavart idézett elő nálam. Volt, higy majdnem elsìrtam magam egy pizza felet mert csak a ch-k lebegtek a szemeim előtt és egy utolsó senkinek éreztem magam, amikor valami ch-s dolgot ettem. Számomra ez az, ami nem fenntartható hosszú távon! Viszont ez a leegyszerűsített étrend, bűntudat nélküli evéssel tényleg segìtett megszabadulni ezektől a fóbiáimtól is. Figyelek azért, hogy a szénhidrát ne szaladjon el, mert ez a normális egészséges étkezés alapja, de a zsìrokat is kordában tartom azért. Számomra ez a szabadság komoly megváltás a keto-hoz képest. Amúgy sem hiszek a mit-ehetsz/mit-nem étrendenkben, nekem sokkal jobban működik az, hogy mikor ehetek.

So far so good! Igazából egyenlőre 90 napig terveztem csinálni intenzíven (bá szerintem életnószerűen fogom uyganúgy folytatni) és a célom -15 kg lenne. Most vagyok a 45. napnál és eddig közel 8 kg ment le.

2020. jún. 11. 15:03
 5/6 anonim ***** válasza:
Jól lâtom? 182 centihez 60 kg akarsz lenni??? Az nem biztos hogy egészséges ilyen magassàghoz. De ahogy gondolod.
2020. jún. 11. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim válasza:
Szerintem a 90 nap pont elég lesz, hogy kialakuljon valamilyen hianybetegseged, ami nembiztos ,hogy azonnal megmutatkozik majd hanem szépen csendben a háttérben dolgozik ellened. A napi 1 étkezéssel nem tudod megadni a szervezetednek a szükséges tápanyagokat a megfelelő sejtszintű működéshez. Csak gondolj bele józan paraszti ésszel. Számolj utána, hogy mit tartalamz a napi 1 étkezés és nézz utána mire lenne szüksége a sejtjeidnek,szerveidnek. Tok jó, hogy tudatosan próbálsz egészséges ételeket enni, de lehet jobb megoldás volna az 5:2es böjt kipróbálását.
2020. aug. 28. 07:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!