Kezdőoldal » Fogyókúrák » Szénhidrátszegény diéta » Írnátok nekem ketogén és...

Írnátok nekem ketogén és szénhidrát szegény recepteket, vagy olyan weboldal címeket, ahhol kifejezetten ilyen receptek vannak?!

Figyelt kérdés

2018. jan. 10. 12:33
 1/4 anonim ***** válasza:
54%

Ezt csinálom, de nem kerestem speciális recepteket hozzá.

Az én étrendem (egyelőre, nemrég kezdtem):

reggeli: két tojás (bármilyen formában, ha rántottának, akkor hagymával, kolbásszal, felvágottal stb.)

ebéd: (zöldség)leves, hús vagy hal salátával, borsóval (bár abban azért van valamennyi, de belefér a keretembe). Volt, hogy kb. két kanál rizzsel, mert a többiek azt ették. (Alapvetően ugye a rizs, krumpli is tiltólistás, ha ilyen köretet kívánok meg, akkor lemértem, mennyi fér bele az aznapi keretbe, nem lehet mindig ugyanazt enni)

vacsora: virsli vagy túró, sajt

Étkezések közt: dió, sajt

Én 30 g CH-ra lőttem be magam, ebbe még egy kis édesség is belefér naponta (ha nagyon akarnám, 25-ig simán le tudnék menni).

Vigyázz a a fehérjebevitelre, ne legyen túl kevés (ha ketózni akarsz, akkor túl sok se)!

2018. jan. 10. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Ma már a ketósok is azt mondják, hogy nehezen nem lehet túlzásba vinni a fehérjét, de szerintem is biztosabb, ha nem szállunk el vele, mégiscsak megterhelő a testnek a túl sok... Régen én is azt olvastam, hogy glükózzá alakul a plusz (ami elég logikus számomra), ma már más a hozzáállás az általam ismert fórumon, én pedig nem vagyok szakértő, hogy meg tudjam ítélni a dolgot. De ez azoknak gond inkább, akik nem bírják a sok zsírt vagy túlságosan szeretik a fehérjét (néha én is elszállok, ez van, de nekem nem gond, ha kiesem a ketózisból).


Rengeteg ketó blog van, ha nagyon akarod, még vegánt is találsz, ami valljuk be, extrém. De normális tényleg rengeteg van, persze nem magyar. Magyarokat nem nagyon ismerek, amióta a keto.hu megszűnt, illetve a paleovital.hu szerzője ketózik, szóval nála a rengetegféle recept között vannak ketogének is. Viszont ő főleg húst eszik ketóban (néha leírja a menüjét), úgyhogy én nem sokat tudok kezdeni vele (én sosem szoktam húst enni, de ketóban tuti nem, túl sok fehérje).


Nagyon sokféle stílus van, te miket eszel? Én, mint nem vegán, de húsmentes ketót folytató, tojásra alapozok (alig eszem tejterméket, szóval sok opcióm nincs, de ez nem baj, a tojás az anyatejen kívül a legértékesebb állati fehérje, ahogy olvastam, de hogy tápanyagdús, az biztos. ráadásul zsíros, ami ketóban komoly előny, már ha nem minimális a kalóriakeretünk vagy nem akarunk rengeteg hozzáadott zsírt enni. gyors, laktató, bár ez utóbbi persze nem mindenkire igaz).


Szerintem nem kell elbonyolítani. Nézd meg, miből mennyi kell neked, aztán pakold össze őket valami egyszerű (vagy bonyolult, ha neked az kell) étellé, persze az ízlésedet is figyelembe véve.

Én ugye alapból tojásételeket eszem (rántotta, töltött tojás, tükörtojás), némi nyers és sült zöldséggel, plusz olajos magvakat... De a csokikrémes piskóta is ugyanúgy jó, elég hasonló az összetétele. Nem tudok folyton tipikus tojásételeket enni, süti nélkül nem sokáig szokott menni, bár azért van rá esély (sós piskótát is lehetne enni, elvileg. engem nem vonz). Aki nem unja a húst, annak bizonyos szempontból könnyebb, de a húsok (a húsos szalonnát s hasonlókat kivéve) általában túl soványak, el lehet szállni a fehérjével.

Sült zöldség sajttal, rakott karfiol, ezek jók tudnak lenni, ha elég szénhidrátszegény a zöldség (nekem a karfiol nehezen fér, sajna, de sokan tudnak keveset enni belőle), zsír is jön rendesen...

2018. jan. 10. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Magyarul én sem tudok. Az instagramon van csomó keto poszt, pl ketogenic girl, az ő szakácskönyve van meg nekem angolul (keto essentials, Vanessa Spina), az instáról a képekből úgy kb rájössz, hogy mi van benne.
2018. jan. 10. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 EconomicalRefugee válasza:
54%

Már a napi kétszeri étkezés is bullshit számomra ketóban. Napi egy és viszlát.


Hogy értsd jól, a kolega olyan recepteket keres, amihez nem kell egy komplett konyha, nem kell egzotikumokat bevásárolni.


Például:

14 tojás

35g hagyma

100g gomba

~xg majonéz

200g spárga

100g brokkoli - serpenyő, jóccakát. telít

-------------------

vagy egy nagyon csöves recept, lusta napokon jól jön

3 tuna holkonzerv (in brine)

150g majonéz

35g hagyma - vigyázz eteti magát nagyon, minthogy telítene

--------------------

párolt brokkoli, karfiol, spárga, gomba, avocado paradicsom tepsi

250g mozarella rápirítva

mayo

nagyon tömény, telít

---------------------


Ezek a csöves receptjeim így hirtelen. De ha olyan kaja kell, aminek az alapanyagait 10 boltból kell beszerezni... menj fel a ruled.me-re van pár recept, de pepecselősek, igaz fancy, de szeretem a konyhai időtartamot lerövidíteni.

2018. ápr. 8. 00:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!