Kezdőoldal » Fogyókúrák » Szénhidrátszegény diéta » Szenhidrat szegeny etelek?

Szenhidrat szegeny etelek?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Tudnatok kaja oteleteket adni amiben keves a szenhidrat? Pl. porkolt (teszta nelkul), stefania szelet ilyesmi. Weboldalak is jok, ketos vagy szenhidratszegeny receptekkel. :)



2018. jan. 11. 19:08
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:

A tojásételek zöme ilyen (ott van pl. a töltött tojás, ami igen kellemes étel, ha engem kérdezel), sok húsétel is, természetesen.

De még sok zöldségétel is megfelelő, könnyed levesek (vegyesen szoktam használni a zöldségeket, némelyikbe pedig tojásokat ütök), spenótfőzelék, karfiolkrém...

Édességet is pofonegyszerű szénhidrátszegényen készíteni, nélkülük kicsit bajban vagyok ketóban, remek tojásos krémek vannak.

2018. jan. 11. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:

A pörköltben alapból nincs tészta, az hús+szaft+nokedli.


Nagyon leegyszerűsítve szénhidrát szegény ételek: hús, hal, tojás, zőccség (nem mind, pl. a kumpri egy nagy adag szénhidrát).

2018. jan. 11. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
28%
attol mert a porkoltben nincs sok szenhidrat attol meg egy zsirtol tocsogo undormany ami semikepp nem illesztheto bele a fogyokuraba
2018. jan. 11. 23:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:

Nalunk az a megszokott hogy a pori meg a teszta/nokedli kulon van nem egybe keverve. En csak a porkolt reszet ennem, ugy ch szegeny.

Csak otleteket szerettem volna kerni, mert nekem csak par dolog jut eszembe. Ketos oldalakat alig talalni magyarul. :(

2018. jan. 12. 05:23
 5/12 anonim ***** válasza:
18%

Minek akarsz ketózni, szívbeteg szeretnél lenni, vagy májbeteg? Esetleg a belehalás a cél, mint azt dr. Atkins tette?


Felejtsd el ezt a hülyeséget, nem egészséges embernek való étrend, hanem epilepsziásoknak. Iszonyatosan megdolgoztatja a májad és a veséd, és minden egészségügyi szervezet ellene van.

2018. jan. 12. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
71%

A paleovital.hu-n sok más mellett ketogén receptek is vannak. Nem akármilyen ketóba illenek, persze, a szerző néha írja, hogyan eszik, leginkább húst, minimális zöldséggel, ami elég durván eltér pl. az enyémtől :) De ötleteket azért adhat s a nem ketós ételei sem kifejezetten szénhidrátosak, sok jó receptet láttam már ott.


Csak mert a ketogén diéta jó epilepsziára, nem jelenti azt, hogy sok ember ne lenne boldog és sokkal energikusabb vele évek, évtizedek óta. Az én szervezetem meg sem engedi, hogy ne egyek szénhidrátszegényen, nem működik jól úgy, fogyni pedig végképp nem ment úgy soha. Innentől mások véleménye pont nem érdekel, neked is ezt ajánlom, kérdező. Természetesen van, aki kevés szénhidrát mellett enervált, az maradjon a jóféle szénhidrátok fokozottabb fogyasztásánál, teljesen normális, hogy nem jó ugyanaz az étrend mindenkinek.


A pörkölt teljesen jó fogyásra, de akinek nem, az ne egye.

Az miért baj, hogy zsír van benne (bár nem is sok, én általában sokkal zsírosabb ételeket eszem, ha fogyni akarok, akkor kölönösen)? Nyilván ne együk kilószámra, de a fehérje miatt eleve ez a helyzet... A zsíros fehérje a legtöbbünket remekül laktatja, úgyhogy a jóllakást is könnyíti adott kalóriakereten belül.

2018. jan. 12. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
14%

Utolsó, ha fogalmad nincs az egészségről és a dietetikáról, legalább ne ajánlgass hülyeségeket.


A ketogén diéta a legtöbb kutatás szerint káros, és sok esetben maradandó károkat is okozhat. Vesekőhöz, húgykőhöz, májproblémákhoz vezet (mert a vese és a máj dolgozza fel azt az extrém zsír-és többletfehérjemennyiséget, amit szénhidrát helyett bevisz az ember ÉS alakítja GLÜKÓZZÁ azaz cukorrá...).

Hosszútávon pedig a telített zsírokban gazdag diéta az artériák eltömődéséhez, szívrohamhoz is vezethet.

Emellett általános vitaminhiány is megfigyelhető a zöldségek, gyümölcsök kis aránya miatt, de azt hiszem ez a legkisebb probléma a sok közül.


Tájékozódj kicsit, mielőtt hülyeségeket írsz.

Ez egy speciális betegségre kifejlesztett étrend, ami semmi szín alatt nem ajánlott egészséges, nem epilepsziás betegek számára!

2018. jan. 12. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
70%
Te honnan veszed ezt az extrém zsír és fehérjemennyiséget, okostojás? A ketogén diéta nem ugyanaz, mint az Atkins. Ketóban vigyázni kell a fehérjével. Egy átlag nő tudod mennyi kajával beéri ketogén diétán? 4 tojás reggel, 4 este, zöldséggel.
2018. jan. 13. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
70%
Nem beszélve arról, h ha a felesleges zsírt és fehérjét a szervezet cukorrá alakìtja, akkor miért kellene még többet bevinni szénhidrát formájában, ezt meg tudod magyarázni? (A zöldséget nem számoljuk!)
2018. jan. 13. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
0%

Utolsó: pont azért, mert a fehérje és a zsír cukorrá alakítása igen megterhelő a májnak és a vesének, és sok gondot okoz. Miért akarná bárki is erre a természetellenes dologra kényszeríteni a testét?


Ez egy "vészmechanizmus" a szervezet részéről. Mivel cukor/szénhidrát nélkül nem tudunk létezni, ezért mindent megtesz, hogy ha ehhez nem jut hozzá, hogy másból előállítsa.


Szerinted egészséges, normális folyamat egy létszükséges anyagot megvonni, és erre kényszeríteni a testünket? MErt szerintem nem.

2018. jan. 13. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!