Kezdőoldal » Fogyókúrák » Szénhidrátszegény diéta » Mit egyek, ami megfelel az...

Mit egyek, ami megfelel az alábbiaknak?

Figyelt kérdés

IR miatt max napi 150g szénhidrátot ehetek. Glikémiás indexnek alacsonynak kell lennie. Nem ehetek tejet, tejtermékeket, kukoricát. Nem igazán szeretem a tojást és a húsokat, kivéve a tengeri halakat, és ritkán darált vagy kockázott csirkemellet. A zöldségeket szeretem, a gyümölcsöket nem igazán. Az olajos magokat szeretem. A növényi tejeket megiszom, főzéshez, sütéshez is használom őket. Sajtot néha szoktam enni hétvégén a tejallergia ellenére, de nem szabad belőle rendszert csinálnom.


Kétszer szoktam enni egy nap, reggel és délután. Többször nem tudok.


A második étkezést megoldom, főleg a reggelivel van gondom, sosem tudom, hogy mit egyek. Reggeli után 12 órával tudok legközelebb enni, szóval tartalmasnak kell lennie.


Főleg a reggelivel kapcsolatban szeretnék ötleteket kérni, de ha valaki tud ajánlani Baranya megyében egy olyan dietetikust, aki nem csak annyit fog nekem mondani, hogy minimum ötször egyek, és hogy több húst kéne ennem, azt is nagyon megköszönném!



2020. jún. 23. 07:02
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
Zabkása? Azt hiszem megfelel a kritériumoknak, nagyon laktat, eltelít, és ezerféle változatban el lehet készíteni egészségesen. En minden reggelire azt eszek és megunhatatlan, mindig előző este elkészítem a variációt amit épp kívánok, és reggel csak ki kell venni a hűtőből.
2020. jún. 23. 08:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 A kérdező kommentje:

Köszönöm a választ!


Esetleg sósan kipróbálom. Elfelejtettem írni, hogy reggelire nem szetetem az édes dolgokat.

2020. jún. 23. 08:11
 3/18 A kérdező kommentje:
Tudom, nagyon válogatós vagyok, meg egy csomó mindent nem ehetek sajnos. :/
2020. jún. 23. 08:12
 4/18 anonim ***** válasza:

Nekem az "angol reggeli" jutott eszembe.

Bab, sült paradicsom, grill kolbász, tojás, piritós (tk vagy rozs kenyérből)

Esetleg ha szereted valamilyen halkonzerv, vagy tonhal saláta sok sok zöldséggel, meg öntettel.

Vagy

Mikróban pár perc alatt megfőzöd a krumplit, félbevágod, a tetejére főzől chili szerűséget. Rákanalazod és mehet a sütőbe (én sajtot és tejfölt is szoktam tenni rá)

De ha már krumpli akkor sült édes burgonya vagy sütőtök. De azokat nem tudom mivel lehet feldobni.

2020. jún. 23. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 A kérdező kommentje:

Köszönöm a választ!


Az angol reggeli nem hangzik olyan rosszul, mondjuk a tojást lehet hogy kicserélném valami zöldségre, kenyérből meg valami szénhidrátcsökkentettet, vagy talán a bab mellé nem is kell.


A tonhalat nagyon szeretem, eszek is rendszeresen, csak hát ahhoz túl drága, hogy egy héten többször egyek. A paradicsomos makréla is nagyon finom, de azt régen ettem utoljára, legközelebb megnézem, hogy mennyi ch van benne.


A krumpli tiltólistás sajnos a dokim szerint. Legalább amíg le nem fogyok és be nem áll az inzulinszint.


Sütőtököt nem tudom, hogy ehetek-e, de nagyon szeretem. Sütőben megsütve, bármiféle fűszer vagy só nélkül, önmagában nagyon finom.

2020. jún. 23. 12:03
 6/18 anonim ***** válasza:
IR 150 Ch esetén és 2x étkezéssel egyenesen haladsz a diabétesz felé. Keress egy dietetikust aki segít átformálni az étkezésedet, napi 5x kéne keveset enned. Ez így szar.
2020. jún. 24. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
3%
Ilyen sok chval csak az IR súlyosbodàsàt tàmogatod, és előbb utóbb 2. Típusú cukorbetegségbe kergeted magad, mert kimerül a hasnyàlmirigyed.
2020. jún. 24. 23:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 A kérdező kommentje:

#7


Nem magamtól találtam ki a napi 150 gramm ch-t. Orvosi utasítás. Ha a dietetikus mást mond, akkor le fogom csökkenteni. Nem minden nap eszek ennyit, de ez a max.


#6


Nem tudok háromnál többször enni. Sose tudtam, gyerekként se. A kettőt néha én is kevésnek érzem, de a munkahelyemen nem tudok enni, és reggel hattól délután négyig tart a munkaidő, plusz utazás. Nem időhiány miatt, bármikor tarthatunk szünetet, de ha mások előtt kell ennem, akkor megfájdul a gyomrom, hányingerem lesz és egyszerűen nem megy le a kaja. Ez pszichés, dolgozok rajta, de sajnos nem fog egyik napról a másikra elmúlni. Esetleg a ch-t tudom csökkenteni, ha a dietetikus jónak látja. Pár éve 70-80 gramm körül ettem, az se volt ennél nehezebb.

2020. jún. 25. 03:47
 9/18 anonim ***** válasza:
a Ch csökkentést nem a dietetikus fogja megmondani. Dietetikus vagyok. Én ne mondhatom,hogy egyél kevesebbet. A napi inzulin szint és vércukor szint ingadozások egyensúlyban tartása miatt javasolt a gyakori kis étkezés. Ha reggel és este eszel az azt jelenti,hogy gyakorlatilag 12 órán át éhezel ketozisban van a szervezeted. Emellé gondolom keveset is iszol? Ha így folytatod eljutsz a legrosszabbhoz. Mindenképpen egyeztess étrendről, lélekről egy jó dietetikussal. Fontos,hogy tudj enni többször az egészséged miatt és ha gyereket is akarsz.
2020. jún. 25. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 A kérdező kommentje:

#9


A ketózis miért rossz? Úgy tudom, ez csak annyit jelent, hogy ideiglenesen nem szénhidrátot használok energiaként. Vagy csak az IR miatt nem jó?


Előfordul, hogy keveset iszok, de próbálok rá figyelni. Már csak azért is, mert migrénes vagyok, és ha eleget iszok, akkor ritkább a migrén és hamarabb elmúlik.


Gyereket egyéb ok miatt nem szeretnék semmiképpen sem.


Természetesen mindenkinek köszönöm a válaszokat, ezt elfelejtettem írni.

2020. jún. 25. 11:24
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!