Kezdőoldal » Fogyókúrák » Szénhidrátszegény diéta » Mit egyek, ami megfelel az...

Mit egyek, ami megfelel az alábbiaknak?

Figyelt kérdés

IR miatt max napi 150g szénhidrátot ehetek. Glikémiás indexnek alacsonynak kell lennie. Nem ehetek tejet, tejtermékeket, kukoricát. Nem igazán szeretem a tojást és a húsokat, kivéve a tengeri halakat, és ritkán darált vagy kockázott csirkemellet. A zöldségeket szeretem, a gyümölcsöket nem igazán. Az olajos magokat szeretem. A növényi tejeket megiszom, főzéshez, sütéshez is használom őket. Sajtot néha szoktam enni hétvégén a tejallergia ellenére, de nem szabad belőle rendszert csinálnom.


Kétszer szoktam enni egy nap, reggel és délután. Többször nem tudok.


A második étkezést megoldom, főleg a reggelivel van gondom, sosem tudom, hogy mit egyek. Reggeli után 12 órával tudok legközelebb enni, szóval tartalmasnak kell lennie.


Főleg a reggelivel kapcsolatban szeretnék ötleteket kérni, de ha valaki tud ajánlani Baranya megyében egy olyan dietetikust, aki nem csak annyit fog nekem mondani, hogy minimum ötször egyek, és hogy több húst kéne ennem, azt is nagyon megköszönném!



2020. jún. 23. 07:02
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:

Amíg orvos utasítàsàt követtem 160g szénhidràttal, semmit nem tudtam fogyni.

Azóta dietetikus ajànlàsàt követem, 80-85 g szénhidràttal, és -49 kg.


Csak azt akarom ezzel írni, hogy az ilyen 150-160g ch s diéta ami nagyon elterjedt a köztudatban, és sok " szakember " ezt húzza rà minden betegére vàlogatàs nélkül, NEM mindenkinek működik.


De persze csinàld ahogy gondolod. Csak tudd, hogy a sok ch nem az egyetlen út.😊

2020. jún. 25. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 A kérdező kommentje:

#11


Köszönöm a választ! Nekem is rengeteget kéne fogynom, legalább 100 kg-ot. :/

2020. jún. 25. 17:20
 13/18 anonim ***** válasza:
100 kg? fogyás?
2020. jún. 25. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 anonim ***** válasza:

13. Igen ilyen is van. Nekem pl 105kg lesz összesen a fogyàsom a végére. Ebből ment màr le 49.

Rengeteg ember kínlódik kevesebb- több felesleggel, és nagyon nehéz megtalàlni az egyéni utat, hogy ne kelljen koplalni, de azért fogyjon is az ember. Ebben nekem még 2 különböző orvos se tudott segíteni, csak egyetlen dietetikus.

2020. jún. 25. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 A kérdező kommentje:

#13


Igen, 100 kiló fogyás. Minimum. De lehetne több is. Most valamivel 200 kiló fölött vagyok.

2020. jún. 26. 06:56
 16/18 anonim ***** válasza:

Tegnap olvastam pl egy kommentet , ott a csajszi 97 kilót fogyott. Nem olyan ritka ez mint sokan gondoljâk. Sajnos a kilók sokkal könnyebbeb jönnek fel, mint ahogy lemennek...

Pl most Shobert Norbi is több elhízott emberrel foglalkozik, van aki 300 kilósan kezdett, van aki 175, 97, a legújabbak egy apuka kb 225 és a 7 éves kisfia 60 kg- val indultak.

2020. jún. 26. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 anonim ***** válasza:

Testmagasságtól függetlenül nem tudom elképzelni, hogyan tudsz 200 lenni napi két étkezéssel, laikusként azt gondolnám, ahhoz egész napos nassolás az út. Hormonokat is nézett neked a doki?


Orvosi - dietetikai szempontból különben max önképzős laikus vagyok, azt szakemberre hagynám, de a mások előtt étkezés problémára nekem az jut eszembe, hogy vigyél valami ihatót egy úti kávéspohárban (azok fém, termosz jellegű felpattintós fedelű ivópoharak, amiket kávéláncokban gyakran árulnak), mondjuk egy turmixot otthonról, vagy krémlevest, amit csak előkapsz és megiszogatod, ahogy a vizet is meg tudod inni emberek között. A termoszos cucc nyáron hűvösen tartja a turmixod, télen melegen a krémlevest, simán el tudom képzelni, hogy jól esne neked.

2020. jún. 30. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 A kérdező kommentje:

#17


PCOS-em és pajzsmirigy-alulműködésem is van, úgyhogy a hormonokkal is vannak problémák. Viszont a második étkezésre eddig elég sokat ettem, meg hétvégén reggelire is, szóval ezek nélkül a problémák nélkül is el lennék hízva, csak nem ennyire. Bár lehet, hogy akkor használt volna a kismillió diéta egyike, amiket ~5 éves korom óta próbáltam (eleinte nyilván szülői segítséggel). Már az oviból is 50 kilóval ballagtam épphogy hat évesen. :/ Pedig rengeteget mozogtam, és akkoriban még nem is ettem többet, mint a kortársaim. De hát nekem ez jutott, ezzel kell valamit kezdenem.


A leves jó ötlet, azt szeretem. A turmixokat kevésbé, de a múltkor ittam egy növényi fehérjeporos innivalót, az nagyon finom volt. Csak nem emlékszem, hogy cukor volt benne vagy édesítő, ezt legközelebb megnézem.

2020. júl. 1. 03:42
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!