Kezdőoldal » Fogyókúrák » Szénhidrátszegény diéta » Hogy vegyem rá magam végre a...

Hogy vegyem rá magam végre a fogyásra?

Figyelt kérdés
160 cm és 68 kg vagyok. 3 éve szültem, terhesség előtt 53 kg voltam. Többször neki kezdtem már, és le is ment 2-3 kg, de mindig feladom 2 hét után. Többször eszek keveset, cukrosat és fehér lisztes kajákat nem eszek. Már nagyon rosszul érzem magam a bőrömben, de nem bírom mégse elszánni magam, folyton éhes vagyok. 160 g ch diétát eleve kéne tartanom mert IR-es vagyok, de szülés óta nem foglalkoztam vele sajnos. Előtte nagyon szigorúan csináltam a diétát és mozgást, Meforalt is szedtem mert nagyon vágytam babára és ugye ez motivált, de már nincs ami motivál ez a legnagyobb baj szerintem.

2020. szept. 21. 11:23
 1/10 anonim ***** válasza:
100%

Hát akkor meg is válaszoltad.


A cukorbetegség miatt a kaját úgyis figyelned kell, legjobbat akkor tennéd, ha a mozgásra találnál időt.

2020. szept. 21. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%
Én csak annyit tudok javasolni, hogy minél előbb kezdd el és ne várd meg, míg a 10 kg feleslegből 20-30-40 lesz....
2020. szept. 21. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%

Felnőtt embervagy, sőt most már anya is, akinek a példamutatása az egyik legfontosabb a gyerek jövőjét illetően.


Mutass önuralmat.

2020. szept. 21. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%

Találj valami olyan dolgot, ami nagyobb örömet okoz, mint az evés. Az emberek így működnek, semmilyen külső nyomás hatására nem fognak változtatni. Csak akkor változtatnak, ha találnak egy olyan dolgot, amire jobban vágynak.

A fogyáshoz nem is feltétlenül muszáj koplalni. Vannak olyan "fogyókúrák" is, ahol nem is szabad éhezni.

A másik hasznos dolog, ha találsz olyan embereket, akik szintén fogyni szeretnének. Ekkor motiválhatnak mások sikerei is. Lehet segíteni egymásnak. Van jó pár ilyen csoport.

2020. szept. 21. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
75%
csak az első pár nap nehéz
2020. szept. 21. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

Az egészséged nem elég motiváció? Ne várd meg, amíg cukorbeteg leszel...

IR diéta mellett nem kellene éhezned. Én is IR-es vagyok. Amikor elkezdtem a diétát, csak a szénhidrátra figyeltem, egyébként annyit ettem, amennyivel jóllaktam. Fehérjéből próbáltam többet enni, mert előtte túl kevés volt a bevitelem. A zsírral nem spóroltam, mellé jó sok zöldség (legalább napi fél kg a célom) és némi gyümölcs, olajos magvak. Ezzel a módszerrel szépen mentek le a kilók, éhezés nélkül. Sokkal jobban érzem magam azóta, a súlyommal nincs probléma, és nem esik le állandóan a vércukrom. 80-100 g szénhidráttal kezdtem, most kb. 120 g a keretem.

2020. szept. 22. 08:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

Szia!


Én pont 160 cm vagyok és én is 67 kg voltam, amikor a diétának neki álltam. Nekem nincsen gyerekem még.


Nekem a 67 volt a bűvös szám. Egy nap ráálltam a mérlegre és ennyit mutatott. Ismerve magam és a szokásaimat, tudtam hogy nem sok hét mire már 70 leszek majd rohamos tempóval.

Úgyhogy megszállt a lelkierő, az önkontroll. Rendíthetetlenül. Hiába akart a család "etetni".


Neked kell belül elszánni magad! Nagy akaraterő kell az biztos megállni, ha mások esznek előtted finomságokat, hogy te viszont ne egyél olyat... Erre kerestem helyettesítő kajákat. Zabpehely muffin, fehérjés meggyleves stb. Főzelékek zabpehelyliszttel, cukor nélkül vagy nyírfacukor, olcsóbb édesítő szer bár erről leszoktam. Kevesebb mennyiséget ettem én is ugye az addigiakhoz képest, először éhes is voltam. De az volt a praktikám, hogy lassan ettem és azt mondtam az agyamnak, hogy ezzel jól lakok. A kevesebbel is.


Sok erőt és sok sikert! Csak egyszer kell elhatározni magad de akkor nagyon. :)


Én megtartottam a súlyom azóta is. Én már most hízni akarok 1-2 kg-ot. :D 54 legyek már legalább.

2020. szept. 23. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
100%

IR mellett nagyon gyorsan fel lehet szedni a kilókat. Lefogyni meg egy idő után nem is mindenki tud 160 chval.

Én addig húztam, sajnáltam magam és kerestem a kifogásokat amíg IRel és egyéb endokrinológiai+ nőgyógyászati problémákkal egyetemben 170 kilós lettem. A sima séta is fájdalmas volt, és éjszakánkênt arra riadtam hogy hosszú másodpercekig nem kapok levegőt.

Hàt jobb későn mint soha, de magamhoz tértem, hogy ez így nem élet!!! Rajtam már a 160 ch diéta és a gyógyszer se segített, szigorúbb étrendre volt szükségem hogy egyáltalán beinduljon a fogyás. 80-85g-os szénhidrátszegény, zsírban és fehérjében gazdag étrenddel, mozgással êletmódot váltottam. Még nem értem a fogyás végére

de 107 kg vagyok jelenleg, és imádom az életem, soha nem kell már a régi. A maradék felesleg is lemegy majd. Csak idő kérdése. Ami a legfontosabb számomra, az az, hogy azt hiszem a közvetlen életveszély elmúlt, és egyre jobban vagyok, fizikailag, lelkileg, és az egészségügyi vizsgálatok eredményei is javulnak. Még viszonylag könnyen megúsztam mert nem lettem cukorbeteg, nem kellett levágni a lábam, nem kaptam szívrohamot sem. Pedig bármi lehetett volna.

Motiváljon az, hogy ne akkor kapj észbe amikor már a halál elől kell menekülnöd.

2020. szept. 23. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Aki nyavalyog de nem változtat, annak még nem fáj eléggé... ez a mondás nagyon igaz. Hidd el, el fog jönni az a pont, amikor azt mondod ebből elég, mert undorodsz magadtól. Nálam eljött, 2 év kellett hozzá addig csak szenvedtem lelkileg, na meg híztam...
2020. okt. 9. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Közbe kiderült, hogy sok a gyomorsavam meg nyombél gyulladásom van, folyton fájt a gyomrom. Így muszáj diétáznom, már fogytam is 2 kgot, másfél hét alatt.
2020. okt. 10. 08:59

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!