Kezdőoldal » Fogyókúrák » Szénhidrátszegény diéta » Endomorf (körte) alakkal...

Endomorf (körte) alakkal milyen diétát és mozgást kövessek?

Figyelt kérdés

161cm, 54kg

18/L

A combomon, alhasamon és fenekemen jóval több a zsír, mellem pedig semmi, utálom, ahogy kinézek.

Már több hónapja próbálom, hogy 40g szénhidrát, 60g fehérje, 30g zsírt eszek, kb 900 kalóriát, de nem változik semmi se a mérlegen, se a testemen.

Sajnos most fogok érettségizni, mellette dolgozom, önkénteskedem, és a jogsit is csinálom, így nincs időm egy héten 3nál többet edzeni.

Gluténmentesen eszem, illetve sok zöldséget fogyasztok. 8-16 fajta fasting-et is csinálok.



2020. okt. 1. 19:16
 1/4 anonim válasza:
100%
Teljesen ugyanilyen alkattal rendelkezem. 900 kalória édeskevés, attól tönkre fog menni a szervezeted, hidd el túlestem rajta, hiba volt. Nekem az segített, hogy alsótestre alacsony súllyal, magas ismétlésszámmal edzettem, felsőtestre pont fordítva. A melleden sajnos nem tudsz változtatni, csak a felfogásodon, hogy elfogadod.
2020. okt. 1. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%

54 kilóval vannak kétségeim, mennyire problémás az alakod. Valójában sokkal inkább a testösszetétel zavarhat, semmint a súlyod. Ennek fényében nincs sok értelme ennyire keveset enned (meg amúgy sem, ez éhezés). Egyél súlytartó mennyiséget, és törekedj arra, hogy az a heti 3 edzés a lehető legintenzívebb legyen. Ne csak tornázgass, meg mozogj, hanem a határodig terheld magad. Ez arra jó, hogy elkezdesz izmosodni, az izom, több energiát emészt... stb.

Arra viszont készülj fel, hogy az alapvető alkatodon nem tudsz változtatni. Körte alkat vagy (amúgy én is), ami azt jelenti, hogy felül mezomorf, alul endomorf. Tehát a lábadra, fenekedre könnyebben fogsz izmot is felszedni, mint a tested többi részére. Így hacsak nem hanyagolod el teljesen a lábaidat, és gyúrsz felsőtestre, mint egy idióta, alul vastagabb maradsz. De őszintén, szerintem ezzel semmi gond nincs. Én legalábbis kifejezetten élvezem, hogy könnyen izmosodom ezeken a helyeken, könnyedén lesz kerek a fenekem, tónusos a combom. Persze, mellem nem sok van, de cserébe a tollpihe is visszapattan a fenekemről, oldalról pedig olyan, mintha körzővel rajzolták volna. Rengetegen ölnének ezért, így értékelem, és kimaxolom. Bár én karra, hátra is sokat edzek, de az már csak az én dilim.

Összefoglalva: egyél rendesen, ne ilyen madár adagot, told meg az edzést, amennyire csak bírod (tényleg, fájjon, legyen másnap izomlázad), és nagyon bomba alakod lesz.

2020. okt. 2. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm!:)
2020. okt. 3. 15:20
 4/4 anonim ***** válasza:

Hiába fogynál, az alap testalkatodon NEM tudsz változtatni. Egy körte/ homokóra alkatú nőnek sosem lesz kicsi feneke, vékony combja, karcsú csípője mint egy más típusú alkatú nőnek.

Az egyik legnőiesebb, formás testalkat a tiéd. Fogadd el magad, mozogj rendszeresen, egyél normálisan. Amit most csinálsz az a tested éheztetése, és hosszútávon garanciája a hízásnak. Plusz az se valami nőies, ha a tápanyaghiánytól lepusztulsz és kihullik a hajad.

2020. okt. 4. 22:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!