Kezdőoldal » Fogyókúrák » Szénhidrátszegény diéta » Ez nagy baj? Többi lent

Ez nagy baj? Többi lent

Figyelt kérdés

Diétázok,és odafigyelek a makrókra,főleg a szénhidrát bevitelre.

Viszont van egy problémám. Főleg mostanában, a szénhidrátot csak nasikból(csoki, kakaós csiga,ilyesmi) viszem be. Tudom hogy egészségtelen,de a fogyást is lassítja,befolyásolja? Ha egészséges szénhidrátokat viszek be,akkor ezeket még azon felül kívánom,és az a baj hogy úgy nem is bírom ki,hanem megszegem a diétát. Így viszont be tudom tartani, és főleg reggelire eszem ezeket,a nap további részében nem, és onnantól jól megy


2021. jan. 22. 11:12
 1/2 anonim ***** válasza:
60%

A fogyás elsősorban a kalória bevitelen múlik. A csoki és a kakaóscsiga egyáltalán nem csak szénhidrát, tele van zsírral.

Nem lehet, hogy a túl alacsony szénhidrátbevitel miatt vagy kívánós az édességre? Inkább emeld egy kicsit a szénhidrát mennyiségét, de akkor az legyen zöldség, gyümölcs, teljesértékű gabona. Ezeknek a rosttartalma segít a fogyásban, és az emésztőrendszer egészsége szempontjából is fontos.

Reggel bűnözni a lehető legrosszabb, mert akkor a legrosszabb az inzulinérzékenység. Még az is lehet, hogy túl magas az inzulin szintet, az is okozhat kívánósságot. A reggeli mindenképp tartalmazzon jó minőségű fehérjéket, zsiradékot, és ha szénhidrát, akkor az lassú felszívódású legyen. Hetente 2x belefér az édes reggeli, de át kéne szervezned a "bűnözést" másik étkezésre.

2021. jan. 22. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:

Köszi szépen a választ

Magasabb szénhidrát bevitel nem vált be, úgy szenvedés betartanom és nem is annyira megy a fogyás.

Amúgy próbálom azért korlátozni ezt,hogy ne minden nap így legyen. De át tudom tenni más étkezésre is,pl a vacsora,csak gondoltam az egészségtelenebb ha este fogyasztom ezeket

2021. jan. 22. 16:40

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!