Kezdőoldal » Fogyókúrák » Szénhidrátszegény diéta » Szénhidrátfüggőként hogy...

Szénhidrátfüggőként hogy lehet pótolni az egyszerű szénhidrát iránti vágyat?

Figyelt kérdés
Szeretek fullos szendvicseket rendelni éttermekből meg miegyebett, az mindig boldoggá tesz. Bár most diéta alatt kerülöm az egyszerű szénhidrátot de kb mindig ez volt az egyik fő örömforrásom. Mivel lehet kitolni ezt hogy minél később legyen csalónap?
2021. aug. 24. 20:31
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Ehetsz ilyet, csak na gyakran, nem öl meg a fehér kenyér, csak nem jó ha ez adja a táplálék nagy részét. Meg fontos a mérték, ne óriási szendvics csak egy normál méretű
2021. aug. 24. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
8%
Az egyszerű szénhidrát a glükóz és fruktóz, aka gyümölcscukor és szőlőcukor, ezektől nem hízol, ezek egyből energiát adnak, ja és nem rosszak
2021. aug. 24. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
26%
Ha már nagyon vágysz valami pizzára, csokira vagy hasonlóra akkor fogyaszd közvetlenül edzés után. Például ha hazaérsz egy kétórás bringázásból akkor ha be is tolsz egy pizzát vagy egy tábla Milkát az nem fog rád kötni hanem a glikogénraktárak rögtön felszívják a bennük lévő szénhidrátot ami később energiaként fel lesz használva az edzések közti időben. Mondjuk rendszert ne csinálj ebből ha fogyni akarsz mert azért mégis hasznosabb egy fehérjeturmix ilyenkor viszont nem élsportolóként a világon semmi bajod nem lesz az ilyen alkalmankénti bűnbeesésektől, nekem legalábbis ez a tapasztalatom.
2021. aug. 25. 08:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%

nem kell teljesen kizárni csak lejjebb vinni a mennyiségét és gyakoriságát. mert ha diéta alatt kerülöd őket, utána meg amikor eléred a célod visszahozod ugyanúgy mint diéta előtt volt, akkor újra fel fog jönni rád a súly.


szokj hozzá hogy ritkábban, kevesebbet eszel.

vegyél csak hetente egyszer/kétszer. és egyél hozzá mást is. én pl imádom a pizzát, diéta előtt simán megettem egyedül egy pizzát (rosszullétig ettem magam kb). most inkább eszek fél pizzát egy nagy adag salátával. nagyon jól kiegészítik egymást.


ha csak az a lényeg hogy egyél valamit, akkor készíts magadnak előre finom kajákat/nasikat oda amik illeszkednek a diétádba. Lesz nálad ennivaló ráadásul finom is így kisebb lesz a kísértés hogy vegyél valami mást is. Csak azért mert diétázol még nem kell gagyi/ízetlen kajákat enned

2021. aug. 25. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

4-es jól mondja, fokozatosan csökkentsd az adagot. Én régen minden héten legalább 2-szer ettem tésztát, és heti 1x pizzát, imádom ezeket, sokszor ettem kenyeret, emiatt nem ment a diéta a rendesen


Ezt hónapról hónapra csökkentettem, pl. csak heti 1-szer ettem tésztát, és csak kéthetente pizzát,


Most ott tartok hogy havi 1x rendelek egy pizzát (és akkor se eszem meg egybe, hanem 2-szer eszek belőle), és hetente max 1x tésztát, de az is szénhidrát csökkentett.


A reggelivel ugyanez volt, először csak kétnaponta ettem kenyeret, aztán 3 naponta, most eljutottam oda hogy kb heti 1x eszem.

2021. aug. 26. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
0%
Te nem szénhidrát függő vagy. Ha az lennél, sima szőlőcukrot ennél, az 100 % ch. Az ilyen szendvicseknek max 50 %-a szénhidrát.
2021. aug. 29. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
Jól van okoska.
2021. aug. 30. 16:52
 8/9 anonim ***** válasza:
0%
Nem én vagyok okoska, te nem vagy tisztában alapvető dolgokkal a saját szervezetedet illetően.
2021. aug. 30. 23:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
47%
Valójában sehogy nem lehet pótolni. Magáról a függőségről kell leállni. Ami nem könnyű, (ezzel tisztában vagyok, mivel én már végigmentem ezen az úton,) de nem is lehetetlen.
2021. aug. 31. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!