Kezdőoldal » Fogyókúrák » Szénhidrátszegény diéta » Én már örökre ennyi kiló maradok?

Én már örökre ennyi kiló maradok?

Figyelt kérdés

Kérlek segítsetek.

Van egy 3 hónapos kisbabám.

Szülés előtt 58 kg voltam (170 cm), szülni 72 kilóval mentem, a kórházból 65 kilóval jöttem haza.

Egy-két hét alatt magától szépen lement 62-63 kilóra.

Azóta ott tartok. Nem sok (annyira), de az egész testemet petyhüdtnek látom.

Terhesség előtt jártam futni heti egyszer-kétszer 5-7 km között és heti két crosfit órára is elmentem.

Szülés után 5 héttel elkezdtem itthon is csinálni a gyakorlatokat, futni is egyszer-egyszer, táplálkozni meg ugyanúgy táplálkozok mint előtte: sok zöldség és feherje, kevés szénhidrát, az édességet szerencsére nem annyira szeretem.

Meg se mozdul a súlyom, semmi változás!!

Mozogni sajnos ekkora gyerek mellett tényleg nincs több idő, így is csak akkor, ha a férjem hazaér este, fél órát, vagy hétvégén. Ha napközben neki kezdek, garantáltan felkel a baba, megzavar, stb. Nem jó.

Ha meg kevesebbet ennék, az már sanyargatás lenne, nem akarom.


Fog ez változni? Le fog menni az utolsó pár kg ahogy telik az idő?



2022. márc. 3. 06:31
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:
100%

10: igen, így gondoltam, hogy lemegy a zsír és izmot szed fel helyette. de gondoltam ezt ő is tudja :)

nem is mostanra mondtam, gondoltam, hanem a jövőben, ha edzeni is fog tudni.

2022. márc. 3. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 A kérdező kommentje:

Az a baj, ahogy írtam is, hogy mozgok!

Heti két futás, alkalmanként 40 perc, meg itthon heti kétszer csinálom a crossfitt órákon megtanult gyakorlatokat, szinten 40-45 percig.

Ehhez ráadásul még jól is eszek, szerintem, mégse ment le szinte semmi onnantól, ahol a gyerek két hetes korában jártam.

Ma pl a mozgásban szünnap lenne, de sétáltam egy órát, úgy, hogy a gyerek hordozóban rajtam volt.

2022. márc. 3. 12:15
 13/17 anonim ***** válasza:
100%
Ne várj csodát, még csak 3 hónap telt el. Szerintem nem is kéne ennyire rápörögni. Nincs rajtad felesleg, csak pár kiló maradt. Az biztosan le fog menni, ha továbbra is odafigyelsz. Egyszerűen csak idő kell.
2022. márc. 3. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 anonim ***** válasza:
75%

3 hónapos baba mellett nehogy már ilyen baromságon aggódj.


Majd leadod a felesleget, ha a gyerek 1-2 éves lesz és akarsz ezzel foglalkozni.

2022. márc. 3. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 anonim ***** válasza:
80%
Szülés után 3 hónappal nem ezzel kellene foglalkozni. Ha ezen stresszelsz, még a tejed is elapadhat.
2022. márc. 3. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 anonim ***** válasza:

Szia. Szoptatsz, nem?

A tejelválasztáshoz szükséges (prolaktin) hormon hatására van, akinél a szervezet zsírt tartalékol, mert úgy értékeli hogy a baba táplálásához ez kell. Így amíg a szoptatás tart, nehezen fognak lemenni a kilók, viszont a szoptatás abbahagyása után eltűnik minden plusz kiló.

Én pont az ellenkezője voltam, a szoptatás alatt csontsoványra fogytam, viszont miután elválasztottam a gyereket vissza is híztam a terhesség előtti súlyomra (ez sem jobb).

Te valószínűleg az első típus vagy, így ne aggódj. Eltűnik majd az összes plusz kiló amikor már nem szoptatsz.

2022. márc. 16. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 anonim ***** válasza:

A hormonok miatt most más egy kicsit. Én azt mondom egy fél év-3/4 év múlva le fog rólad menni az a pár plusz úgy, hogy észre sem veszed, ha sportolsz, odafigyelsz. Amúgy is ilyen súlynál 5-8 kg nehezen megy le.

Ne hallgass azokra, hogy ráérsz majd 2 év múlva odafigyelni. Nem, azok csak kifogások. Mindig vicces, mikor 2-3 éves gyerekkel azt mondják a terhesség miatt hízottak el.

2022. ápr. 22. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!