Kezdőoldal » Fogyókúrák » Szénhidrátszegény diéta » Szénhidrát csökkentett diétát...

Szénhidrát csökkentett diétát alkalmazókhoz irányulna a kérdésem, milyen szabályokat betartva milyen eredményeket tudtok/tudtatok elérni?

Figyelt kérdés

Érdekelne, hogy napi hány gr ch tanácsos/ajánlott? Akár étkezésenként lebontva...

Hölgyeknél milyen eredmény várható? Milyen tempóval mennyit lehet fogyni?

Kifejezetten gyakorlati tanácsokat kérnék azoktól, akik erre figyelve értek el eredményt, és megtisztelnének a hozzászólásukkal.



#diéta #fogyás #életmódváltás #szénhidrát csökkentés
2022. ápr. 6. 17:57
 1/4 anonim ***** válasza:
72%

Egy darabig csináltam ilyesmit, de mivel én szeretem a szénhidrátos dolgokat, nekem szenvedés volt betartani, és időközben rájöttem, hogy teljesen felesleges, ez annak jó, aki amúgy se szereti pl. a tésztát.

Nincs ilyen, hogy napi ennyi vagy annyi gramm ajánlott egyébként, és akkor jobb eredményt lehet elérni, az összkalória számít, nem az, hogy ebből mennyi a szénhidrát. Van, aki jobban érzi magát több szénhidráttal, van aki kevesebbel, de azonos kalóriabevitel esetén ez tényleg csak a közérzetet befolyásolja, a fogyást egyáltalán nem. A fogyás tempóján a kalóriadeficit mértékével tudsz változtatni, nem érdemes napi 500 kalória deficitnél magasabbat megcélozni, mert különböző negatív hatásai lehetnek. Ezzel kb. fél kilót lehet fogyni hetente, de ez mindig változó lesz.

2022. ápr. 6. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
73%
1-es vagyok, még annyit tennék hozzá, hogy cukorbetegeknek szoktak 160g szénhidrátos diétát felírni, de ennek sincs semmilyen tudományos alapja, és csak Magyarországon divat ilyesmit felírni. Még nekik is ki kell tapasztalniuk, hogy több vagy kevesebb szénhidráttal érzik-e jól magukat, pláne egy egészséges embernek mindegy. Szóval külön ajánlás erre nincs, mert mások vagyunk.
2022. ápr. 6. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
30%
Hat ez fugg a sulyodtol, tzsdtol. A nemedtol, az aktivitadodtol, az anyagcseredtol, genetikadtol stb.. Azt gondoltad h mindenkinek ugyanannyi kell? 😀 Irj tobb infot, hogy egy nagyaboli szamot lehessen mondani.. amit azutan neked kell pontositani a sulyod, formad valtozasa alapjan.
2022. ápr. 6. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
44%

Szia.

Én szénhidrátszegény étrenden vagyok több mint 3 éve. csak pár dologra figyelek oda.

Reggeli többnyire tojásos étel. Pl rántotta zöldségekkel/ tükörtojás sonkával/ vagy tojássaláta.

Ha nem tojás, akkor sült sonka, szalonna, paradicsom, csemegeuborka:)


Ebéd : heti 6-7x natúr hús + alacsonyabb ch tartalmú zöldségköret zsírban átsütve, vagy saláta, néha zöldségleves. De Időnként sütök lencsét vagy fehér/vörösbabot is fűszerekkel- de ez maximum heti egyszer van.


Vacsi 3 szelet ch csökkentett kenyér, sajtokkal, felvágottal/kolbásszal, zöldségekkel ( paprika, paradicsom, retek)

Heti egyszer kenyér helyett krumplis ételt fogyasztok, vagy ch csökkentett tésztás ételt. Ezek a sültkrumplitól kezdve a sajtos sonkás lángosig bármi lehet.:)

Desszert: 5-6db diabetikus cukorka/ vagy 3 kocka diabetikus csoki vagy ch csökkentett csoki.

Rágcsa : olajos magvakból 75gramm. Ezekből a Kesudiót, pisztáciát, mandulát, mogyorót, és a szotyit szeretem. Salátára ha azt eszem ebédre, szoktam szórni szezámmagot.


Havi 1 csalónapot tartok, amikor eszem olyasmiket amiket már a mindennapokban nem. Pl hagyományos fehérlisztes péksüti/tészta, rántotthús, cukros édességek, csipsz stb.


Aktivitás: heti 5x 2óra séta munkába és haza. A kezdetektől Hosszabb kerülőúton megyek, hogy többet mozogjak. Amúgy 15 perc sétára van a munkahelyem.

Mozgás: eleinte heti 5 óra könnyebb mozgás volt, séta, duci tréning, könnyebb torna, szobabicikli, később gyorsgyaloglás, ezt fokozatosan növeltem, és ma már heti 10 órát sportolok. ( Úszni járok)


Ezekkel a dolgokkal fogytam le 3 év alatt 170kg- ról 67-re. Most már egy ideje súlyt tartok. Amúgy 175cm magas vagyok, szóval már normális a súlyom. Így a további fogyást már nem akarom erőltetni. Nincs is szükség rá.


Nem volt könnyű váltani, mert egész gyerekkoromban fehérlisztes margarinos kenyeret ettem reggelire, ebédre tésztát/ rizst vagy krumplit némi hússal, és vacsira is fehér kenyeret, parizert, sajtot. Kb Ezeken nőttem fel.


Arra készülj fel, hogy váltani, főleg ha már hozzászoktál egyfajta étrendhez, nagyon nagyon nehéz, főleg a berögzült szokásokon változtatni. De ha igazán akarod, nem lehetetlen.

Az új étrendemmel sokkal jobban érzem magam:), abszolut megérte életmódot váltani.

2022. ápr. 6. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!