Kezdőoldal » Fogyókúrák » Szénhidrátszegény diéta » Milyen lisztet vegyek kenyérsü...

Milyen lisztet vegyek kenyérsütéshez?

Figyelt kérdés

Most szeretnék életemben először változtatni az életmódomon, de összezavar a túl sok infó. Kb 10 kg-ot szeretnék fogyni, de már ha felét sikerülne elérni annak is nagyon örülnék. Főleg a kenyérrel vagyok bajban hogy milyen liszttel helyettesítsem. A teljes kiörlésű tönköly lisztet néztem ki, de a szénhidrát tartalma nem sokkal kevesebb mint a fehér búzalisztté. Vagy nem csak ezt kell figyelembe vennem? Próbálok olyan variánst találni ami nem túl drága, de eredményt is lehet vele elérni. Kenyérsütőben készítem a kenyeret, recepteket is szívesen várok.


Köszönöm


2023. febr. 19. 12:31
 1/3 anonim ***** válasza:
100%
Milyen eredmény? Nem ezzel fogsz fogyni. Mármint, pl. a teljes kiőrlésű tönkölyliszt abban jobb, hogy magasabb a rosttartalma és lassabb felszívódású szénhidrát. Viszont amúgy kalóriatartalomra az összes liszt kb. ugyanolyan, szóval a fogyás szempontjából mindegy, mit használsz. Ettől függetlenül nyugodtan süthetsz teljes kiőrlésű tönkölyliszttel, csak ne ettől várd az eredményt, mert nem lesz semmi eredmény. A szénhidráttartalma is mindegy, mert nem a kevés szénhidráttól fogsz fogyni, hanem a kevesebb kalóriabeviteltől. Amúgy annyi, hogy érdemes az ilyesmi liszet keverni. Szóval ha pl. 100% teljes kiőrlésű tönkölybúzalisztet használsz, nagyon tömör lehet az eredmény. Érdemes egy pici sima búzafinomlisztet belerakni, vagy akár fehér tönkölybúzalisztet. Én teljes kiőrlésű tönkölybúzalisztből, teljes kiőrlésű rozslisztből és fehér tönkölyliszt kombóból szoktam kenyeret sütni, és nagyon finom is szokott lenni, viszont na, nem a különböző liszthasználat miatt fogsz fogyni, mert a legtöbb liszt ugyanannyi kalóriatartalmú. :) Szóval na, nyugodtan használj ilyen liszteket, csak legyél tisztában azzal, hogy nem attól fogsz fogyni, hogy a fehér kenyeret lecseréled.
2023. febr. 19. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%

#1-es vagyok.


Szóval, hogy röviden is leírjam a lényeget.


"A teljes kiörlésű tönköly lisztet néztem ki, de a szénhidrát tartalma nem sokkal kevesebb mint a fehér búzalisztté. Vagy nem csak ezt kell figyelembe vennem?"

A fogyásnál ez egyáltalán nem számít. A kalória számít.

2023. febr. 19. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
54%
Magicmix
2023. febr. 19. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!