Kezdőoldal » Fogyókúrák » Szénhidrátszegény diéta » A szénhidrátszegény diétától...

A szénhidrátszegény diétától valóban lehet fogyni? Hogyan működik? Ha tudsz írj le egy étrendet. Köszi.

Figyelt kérdés

2023. ápr. 16. 19:52
 1/6 anonim ***** válasza:
85%
Szénhidrátszegény diétától akkor lehet fogyni, ha ezáltal kevesebb kalóriát eszel. Ha pl eddig napi 2300kcal körül ettél, amiből 320 g volt a szénhidrát, ezután meg csak 180g szénhidrátot eszel, de több fehérjét, meg zsírt és összejön ugyanúgy 2300kcal, akkor nem fogysz. Étrendet nem lehet így írni, attól függ mit szoktál enni, mit szeretsz, mennyi a kcal szükségleted. Ehhoz kell étrendet igazítani.
2023. ápr. 16. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
92%
A szénhidrátszegény mindenkinek mást jelent, attól függ, hogy eddig mennyit evett, alapból mennyire van szüksége. Nekem pl 358g az ajánlott és 260 körül szoktam enni. Akkor ez ch.szegénynek számít?
2023. ápr. 16. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
79%

Szénhidrátszegény diétával nem lehet fogyni, ha nem vagy kalóriadeficitben. Mivel nem a szénhidrátbevitel, mint önálló makrotápanyag dönt fogyásról/hízásról, hanem a kalóriabevitel, az össz-makrotápanyagból származó energiabevitel, így ha nem vagy kalóriadeficitben, akkor ehetsz te szénhidrátszegényen, nem fogsz fogyni. Ajánlom figyelmedbe az alábbi szakcikket:

[link]

2023. ápr. 16. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%

Persze lehet vele fogyni, ha ezzel energiahiányos állapotba kerülsz.

Van akinek könnyebb úgy tartani a diétáját, hogy a szénhidrátcsökkentésre figyel.

Én pl megfigyeltem, hogy ha kevesebb szénhidrátot eszem, és eltolom az étrendem a fehérje és a zsír irányába,( ezekből a tápanyagokból fogyasztok arányaiban többet), sokkal kevésbé vagyok éhes, jobban érzem magam, jobb a közérzetem, több az energiám, olyan étrenden lehetek amit jobban élvezek, és könnyebben tudom magam ehhez tartani, azaz fenntarthatóbb az életmódom, ami hozzásegített a fogyáshoz, és a lefogyott súlyom megtartásához is!. Én konkrétan a szénhidrátbevitelem csökkentésével kezdtem, azt figyeltem, de ezzel arányosan az energiabevitelem is lecsökkent, anélkül hogy foglalkoztam volna vele külön. 3000-3500 kalóriáról 2300-2500 kcalra kb.

Fogyás tekintetében elméletileg csak ez számít. A kalóriadeficit.

A hosszútávon fenntartható étrend, az már egyéni dolog, mindenkinek más:)

Hogy neked mi a jó azt neked kell kitapasztalni.

2023. ápr. 19. 01:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 Zsuzs-Muzs válasza:
Igen, lehet. Segítségedre lehet a telefonodon, ha letöltöd pl. a kalóriabázis app-ot, vagy Yazio-t. Meg tudod adni a nemed, súlyod, választhatsz, hogy mennyit akarsz fogyni, azt meddig, mennyi szénhidrátot, illetve kcal-t szeretnél enni és be tudod írni azokat az ételeket, melyeket épp elfogyasztottál. Valamint a sportolást is, pl. jóga 1 óra. látod majd a nap folyamán, hogy hol tartasz a napi étkezéssel. A beállítások után napi néhány percet kell csak foglalkozni vele és nagyon jó a végeredmény. Elvileg receptek is vannak, de a háziorvossal is egyeztethetsz előtte és esetleg egy vérkép is jó lehet, hátha valamiből hiányod van.
2023. ápr. 24. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim válasza:

Mindenképp érdemes orvossal konzultálni CH szegény diéta elkezdése előtt, ill. kivizsgáltatni magad, mert pl. pajzsmirigy-problémák esetén nem javasolt ez a fajta diéta. Zsuzs-Muzs jól írta, célszerű használni a fogyáshoz appot, sokat segít a nyomon követésében. Én most vagyok a fogyókúrám közepén, és elég jók az eredményeim. Arra érdemes figyelni, hogy CH szegény diéta esetén is törekedj a változatos étkezésre, hogy megfelelő tápanyagok legyenek a szervezetedben, az egysíkú táplálkozás komoly károkat tud okozni.


4-es is jókat ír, én is ezeket tapasztalom, jobb közérzet, kevésbé vagyok fáradékony, és nincs állandó éhség sem.


Ha elég kreatív vagy, megtalálhatod a módját, hogy a legtöbb hagyományos receptnek el tudd készíteni a CH-szegény változatát. Én pl ráálltam a Dia-Wellness CH szegény lisztjére, és magamnak készítek belőle kenyeret, tortillát, galuskát, pizzát, tésztákat vagy akár süteményt is. persze ez nyilván foglalkozós, de valamit valamiért. :)

2023. jún. 22. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!