Kezdőoldal » Fogyókúrák » Szénhidrátszegény diéta » Szénhidrátszegény diétában...

Szénhidrátszegény diétában nagyjából hogyan oszlanak meg a makrotápanyagok? Hány százalék szénhidrátból, fehérjéből és zsírból áll össze a napi bevitel?

Figyelt kérdés

2023. jan. 20. 13:31
 1/5 anonim ***** válasza:
42%
Miért lenne szükséged szénhidrátszegény diétára? Valami kórkép indokolja? Vagy csak a tudás hiánya?
2023. jan. 20. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
Kinek mi a szénhidrátszegény. Sok elmélet nevezi magát szénhidrátszegénynek, és különböző a megfelelő diéták szénhidráttartalma. A szénhidrátban leggazdagabb, de egyesek által már szénhidrátszegénynek mondott diétában 40% a szénhidrát (35-40% zsír és 20-25% fehérje mellett). Ez a WHO ajánlás szerinti 50% szénhidráthoz képest kevesebb. De van, aki ennél sokkal kevesebb szénhidrátot eszik.
2023. jan. 20. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
84%
Az a helyzet, hogy a szénhidrátszegény diétára sincs egy konkrét meghatározás. Kb. 50-60% szénhidrát mondható átlagosnak, és a szénhidrátszegény diétában a makró arány igazából attól függ, hogy milyen drasztikusan akarod a szénhidrátszegény diétát. Mármint, 15% szénhidrát is alacsonynak számít, de a 30% is már alacsony azért. Nincs konkrétan olyan, hogy "ez a szénhidrátszegény diéta". Szóval az, hogy miképp oszlanak meg a makrók, az attól is függ, hogy mennyire drasztikusan szeretnéd a szénhidrátot csökkenteni. Pl. 25% szénhidrát mellé szerintem 40% fehérje, 35% zsír az nem rossz arány. Nem tudom, nekem se a hatalmas zsír, de hatalmas fehérje bevitel sem szimpi, de igazából úgy osztod el, ahogy te akarod. Pl. ott a keto, ott elég kötött a dolog, ott mindig az a cél, hogy nagyon kevés szénhidrát és sok zsír (70% körüli zsírt szoktak mondani azt hiszem). Viszont a szénhidrátszegény diéta az nem ilyen kötött. El kell dönteni, hogy mennyire drasztikusan akarod a szénhidrátot csökkenteni először is.
2023. jan. 20. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
79%
Azt nem tudom, mit neveznek CHszegény diétának, nekem az 50-25-25 jött be.
2023. jan. 20. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
100%

Kinek mi. Szénhidrátszegény diétában a ch 100g alatt van.

Én is ilyen diétán èlek évek óta. Nagyjából 15-18% körül alakul a szénhidrátom/nap. 20-25% fehérje, a többi zsír. Nekem ez jött be.

De mindenki más más arányok mellett érzi jól magát, és az a fontos, az egyén igényei!

2023. jan. 22. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!