Kezdőoldal » Fogyókúrák » Szénhidrátszegény diéta » Üdv! Mennyi szénhidrátot...

Üdv! Mennyi szénhidrátot esztek súlytartáshoz,vagy vízhajtáshoz? Kis hasam van még és azt kén le ‘gyúrnom’ csökkentsem a szénhidrátot és kicsit emeljem a zsírt és fehérjét? Vigyem 100g alá a ch-t?

Figyelt kérdés
Mikből érdemesebb be vinni a ch-t? Gyümölcs,zöldség és teljeskiörlésű kenyér pld?
2023. júl. 4. 14:10
 1/10 anonim ***** válasza:
70%

130 gramm ch kell az agyműködéshez. Annál kevesebbet ne egyél.

Sima kalóriadeficittel le fog menni

2023. júl. 4. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
65%
Hogy jön ide a szénhidrát? Ha súlytartás a lényeg, akkor szintentartó kalóriabevitel egy kiegyensúlyozott étrend mentén, aztán ennyi.
2023. júl. 4. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
65%

"csökkentsem a szénhidrátot és kicsit emeljem a zsírt"

Mivel a szénhidrát grammonként 4 kcalt tartalmaz, amíg a zsír 9 kcalt, ezért ez a legrosszabb ötlet lenne.

2023. júl. 4. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
Nem kell csökkenteni semmit. Jó hogy nem már azt írod, hogy abbahagyod az evést míg a kis hasad lemegy. Edzél többet keményebben. Akkor elégeted azt a plusz kalóriát amit most tápanyagmegvonással akarsz csökkenteni. Ha meg esetleg nem edzel semmit akkor sosem fog lemenni a kis hasad ha a végtelenségig éhezteted magad akkor sem úgy belassul az anyagcseréd. Szóval kemény edzés. Kardiók és súlyzós. Nem agysebészet a fogyás akkor sem ha azok akik ebből élnek úgy állítják be mert ebből élnek...
2023. júl. 4. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:

Én sem értem, hogy jön ide a szénhidrát. Azt meg pláne nem, miért akarod zsírra cserélni, mikor a zsír, több, mint dupla annyi kalória. A "szénhidrát hízlal" legendából, annyi igaz, hogy a gyorsan felszívódó szénhidrátok után hamar éhes leszel ismét, és a CH vizet köt meg a szervezetben, tehát ha kevesebbet eszel belőle a felesleg előbb megy a budiba.

A fehérjebevitel emelése már jó ötlet. Pl. azért mert a fehérje jobban eltelíti az embert, mint a CH, tovább érzed magad jóllakottnak, tehát magas fehérjebevitel mellett könnyebben tartható a diéta.

2023. júl. 4. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
57%

"fehérje jobban eltelíti az embert, mint a CH"

Ez sem feltétlenül igaz. A rost például jobb telítési indexmutatóval rendelkezik, mint a fehérje, a rost pedig ugye egy szénhidráttípus, de amúgy a kommented többi részével egyetértek.

2023. júl. 4. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat!

Akkor tehát nyugodtan mehet 3g ch/tskg? Pld.: egy fél kg-os teljeskiörlésű toast kenyér azt hiszem 270g ch. Mellé valamennyi zöldség,csírkemellsonka,2-3 db közepes meretű banán és vagy csirkemell sonka,vagy pulykamellsonkás sajkrém 100-200gram. Ez szerintem jó testépítő étel így.

2023. júl. 4. 15:48
 8/10 anonim ***** válasza:
Ez nagyon Nők Lapja pozitív étrend, gratulálok! Egyébként mehet minden, ami a kalóriakeretedbe belefér. Ha a testépítés a cél, akkor az a nulladik lépés, hogy megismerkedsz a kalóriaszámolás alapjaival, különben nagyon megnehezíted a dolgod.
2023. júl. 4. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

Hát ez a fél kiló kenyér borzalmasan hangzik.

Legyen egy étkezwsre t szelet, egy másikra 10 deka bukgury egy harmadikra valami hüvelyes.

2023. júl. 4. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Egyél úgy ahogy jónak érzed.

Én sokáig, több évig, fogyás közben 100g alatt tartottam a cht személyes eü okok miatt is, és mert azt vettem észre, hogy kevesebb ch és több zsír mellett kevésbé vagyok éhes. Most már egy ideje kicsit lazítottam rajta, új ízek, változatosság kedvéért, így a keret nagyobb lett. A mindennapokban 80-130g közt szoktam cht fogyasztani.

2023. júl. 6. 02:49
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!