Kezdőoldal » Fogyókúrák » Szénhidrátszegény diéta » Mennyire használsz mesteresége...

Mennyire használsz mestereséges édesítőszereket?

Figyelt kérdés
Vagy szukralózt, ami állítólag rákot okoz?

#mesterséges édesítőszerek?
febr. 14. 10:31
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
67%
Én évek óta mézet használok, édesítőszert nagyon ritkán, és akkor is csak eritritet.
febr. 14. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 anonim ***** válasza:
100%

Kis mennyiségben egyiktől se lesz semmi bajod.

Én steviát használok (negyedannyi édesítő), az vált be. Természetes és nekem ennek az íze jön be legjobban. A nyírfacukor(xilit) is finom de annak van kaloriatartalma.

Kb heti egyszer sutok cukormentes edesseget, azt steviabol

febr. 14. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 anonim ***** válasza:
77%
Csak annyit amennyit az élelmiszerekbe kevernek, de ha lehet abból is a cukros verziót választom!
febr. 14. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 anonim ***** válasza:
Én 500 gramm eritritolt szoktam 5 gramm szukralózzal keverni. Ennyi, legfőképp evvel édesítek. Tudom a stevia az, ami a legjobb lenne, de annak az ízét nem bírom.
febr. 14. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 anonim ***** válasza:
22%
Semennyire mert az mint inzulinreziztenciát okoz .
febr. 14. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 anonim ***** válasza:
70%

"az mint inzulinreziztenciát okoz"

Mint? Nem mind? Amúgy forrás, hivatkozás, tanulmány? Honnan jött ez a baromság?

febr. 14. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 anonim ***** válasza:
20%
Nem kell ehhez tanulmány a répacukrot a szervezet bontja használja mert természetes a többit ami mesterséges nem tudja hasznosítani . Inkább maga állítását milyen tanulmánnyal tudja bizonyítani hogy a mesterséges anyagot hogyan használja a szervezet és mire bontja mert a répacukrot energiára bontja és evvel vitalitást ad a szervezetnek .
febr. 14. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 anonim ***** válasza:
64%

"Nem kell ehhez tanulmány"

Minden mondatodból látszik, hogy fogalmad nincs a biokémiáról, és mivel az alapok nincsenek lefektetve általános iskolai szinten se, ezért ezért nehéz bármit mondani. Tanulmány meg kéen, mert a tudományos életben nincsen kiejelentés megalapozott vizsgálati anyag, vagy valamilyen metaanalízis nélkül.

"maga állítását milyen tanulmánnyal tudja bizonyítani hogy a mesterséges anyagot"

Melyek ezek a mesterséges anyagok? Nevezz meg konkrét kémiai vegyületeket, és szívesen levezetem neked, hogy az hogyan fejti ki a molekuláris hatását humán szervezetben sejt szinten.

"a répacukrot energiára bontja és evvel vitalitást ad a szervezetnek"

Ezt a Nők Lapjás ezoterikus mondatot sajnos dietetikailag nem tudtam értelmezni.

febr. 14. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 anonim ***** válasza:
61%
Soha nem használtam és nem is fogok.
febr. 14. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 anonim ***** válasza:
64%

Nem használok. Én is úgy vagyok vele, hogy bőven elég az, ami a megvásárolt élelmiszerekkel a szervezetembe kerül. Az ízét sem szeretem. Pl. az üdítőknek teljesen megváltozott az íze, émelygős édes lett minden és fura utó/mellékízük is van.

Inkább odafigyelek, hogy ne egyek sok édességet, cukros dolgot. De ha eszem, akkor normálisat eszem, nem édesítőset.

febr. 14. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!