Kezdőoldal » Fogyókúrák » Szénhidrátszegény diéta » Mennyire használsz mesteresége...

Mennyire használsz mestereséges édesítőszereket?

Figyelt kérdés
Vagy szukralózt, ami állítólag rákot okoz?

#mesterséges édesítőszerek?
febr. 14. 10:31
1 2 3
 11/22 anonim ***** válasza:
40%

Drága leszavazó 72%!


Mi a franc bajod van? Mi abban a nem hasznos, hogy ha én soha nem használtam és nem is fogok? 👏🤦

Talán agyadra ment a sok mesterséges édesítő, amit használsz?

febr. 14. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/22 Metionin ***** válasza:
100%
Én egy ideig próbálkoztam, nem fogyókúra miatt, csak észrevettem, hogy túl sok cukrot fogyasztok és egy részét ki akartam váltani. Próbáltam xilitet, eritritet de mindkettőtől ment a hasam. Maradok a cukornál csak próbálok kevesebbet bevinni.
febr. 14. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/22 anonim ***** válasza:
15%

Szervezet amit hasznosítani tud izésítésből az só és a répacukor , nyírfacukor és a állati zsír minden ami természetes .

Kéri és levezeti ászpártám és a maltitol tessék lehet levezetni hogyan alakítja és formálja mássá és teszi hasznossá a szervezet számár . Lássuk nagy pofájú !

febr. 14. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/22 anonim ***** válasza:
67%
A nagyrésze cukoralkohol, csak a májat terheli meg a többi anyag felszívódását blokkolja! Ez okoz nagyobb mennyiségű édesítőszer esetében hasmenést is (később bélgyulladást az idült hasmenés) rájuk is van írva!
febr. 14. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/22 anonim ***** válasza:
84%
Semennyit, mert gyakorlatilag mindegyikre több napos migrénnel és hasmenéssel reagálok.
febr. 14. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/22 anonim ***** válasza:
17%
15. folytatás: de cukrot is alig, nincs igazán igényem édes dolgokra
febr. 14. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/22 anonim ***** válasza:
79%

Kezdjük akkor az aszpartámmal, tisztelt előző! Az aszpartámot a szervezet lebontja az emésztés során az aszpartamot észterázt és más enzimek segítségével. Ennek eredményeként három fő összetevőre bomlik: aszpartiksav, fenilalanin és metanol.

Az aszpartiksav az egyik bomlástermék, és a szervezetben glutaminsavvá alakul. Glutaminsav fontos neurotranszmitter a központi idegrendszerben, és részt vesz az agyi kommunikációban.

A fenilalanin egy másik bomlástermék, amely részt vesz a fehérjeépítésben és az agy neurotranszmittereként is szolgál. Azonban fontos megjegyezni, hogy a fenilalanin problémás lehet azoknak, akiknek fenilketonuria nevű genetikai állapotuk van, mert nem tudják megfelelően lebontani a fenilalanint, és túlzott mennyiségű felhalmozódhat a szervezetben.

Az aszpartám bomlási folyamata során kis mennyiségű metanol is felszabadul. A metanol tovább bomlik formaldehidre és szerves savakra. A formaldehid toxikus vegyület, de az aszpartám fogyasztása során keletkező kis mennyiségű metanol általában nem jelent kockázatot, mivel az emésztőrendszerben a metanol gyorsan lebomlik és kiürül a szervezetből.

A maltitol könnyebb történet, mert az a szervezetben részben emésztetlenül vagy csak részben emésztve felszívódik, így kis mennyiségben jut el a véráramba. A maltitol emésztése során hidrolizált formákra (maltóz és szorbit) bomlik az emésztőenzimek hatására. A maltitol hidrolizált formái közül a maltóz részben felszívódik a vékonybélben, majd a véráramba kerül, és energiát szolgáltat. A szorbit nagy része viszont nem szívódik fel a vékonybélben, hanem a vastagbélbe kerül, ahol a bélbaktériumok lebontják.

febr. 14. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/22 anonim ***** válasza:
77%
A kávémba teszek napi 4 pötty Süssinát (ciklamát és szacharin). Semmi másba nem teszek plusz cukrot, vagy édesítőt. Amióta életmódot váltottam, élvezem az ételek természetes ízét. Egyedül a kávé nagyon keserű, ha nem édesítem.
febr. 14. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/22 anonim ***** válasza:
21%
17-es: nem értem, miért írtad ezz a kislexikont, számomra csak annyi a lényeg, hogy eddig ami édesítös élelmiszer volt, attól bajom lett. Az nem érdekel, mi van bennük konkrétan, meg miylen biokémiai folyamatoka játszódnak le a szervezetemben, csak az, hogy ezektöl több napra munkaképtelen leszek.
febr. 14. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/22 anonim ***** válasza:
49%
sztem a 17es a 13asnak szánta a választ
febr. 14. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!