Kezdőoldal » Fogyókúrák » Szénhidrátszegény diéta » Szénhidrátszegény diétával...

Szénhidrátszegény diétával miért nem fogyok?

Figyelt kérdés
Január 3. óta szénhidrátszegény diétán vagyok. Egy deka nem ment még le rólam (100g/nap), ezért 19-e óta lecsökkentettem 50g/napra. Mi lehet az oka, hogy nem fogyok.69 kg vagyok és 52-54 kg-ra szeretnék visszafogyni? (Terhesség alatt sajna sokat szedtem fel, egyébként mindig is sovány testalakú voltam) Segítsetek légyszíves, nagyon zavar a túlsúly.

2013. jan. 22. 15:10
1 2 3 4
 1/34 anonim ***** válasza:
54%

A CH szegény diétának nincs sok értelme, de legalább sok pénzt hozott azoknak akik kitalálták.Csak kalória deficitben lehet fogyni ha szénhidrát szegény életmódot folytatsz.Súlyt lehet rajta veszíteni deficit nélkül is, de az a kimerült cukorraktáraknak és vízveszteségnek köszönhető.Papíron szép és jó, de a gyakorlatban sajnos nem működik. :)

Nem is hiszem el hogy én is bedőltem ennek a butaságnak régen... a bacon teljes értékű étel, jó vicc.A lényeg hogy amit megeszel minimális feldolgozáson essen át és nyers formában elfogyasztva se öljön meg.A microtápanyagok(vitaminok, ásványanyagok) pedig ugyan olyan fontosak mint a macro-k (CH,fehérje,zsír), csak ezt sokan elfelejtik megemlíteni.Ha egy nap beviszel 10,000 mg káliumot növényi forrásból nem lehet rossz az étrended. :D

2013. jan. 22. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/34 anonim ***** válasza:
50%

Mert napi 100 g még nem szegény,

50 g is csak akkor, ha az zöldségekből, gyümölcsökből származik. Ha ezeken kívül eszel keményítőt, akkor az már csak annyit ér mint a kalóriaszámolgatás: bejöhet, de semmi sem garantált.


Illetve más hormonterhelésekre is figyelni kell. Ugye a cukor, keményítő a saját hormontermelésünket tolja el kedvezőtlen irányba (sok inzulin), de a tejtermékekkel, gyógyszerekkel elérhető hasonló hatás.


Rejtett gluténbevitel miatt lehet pajzsmirigy működési probléma, ilyen oknál fogva is nehéz a fogyás (amíg helyre nem áll a normális PM működés addig csaknem lehetetlen).


Tehát több ok lehet, ami még nekem is eszembe jut. És én elég keveset tudok.

2013. jan. 22. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/34 A kérdező kommentje:
Elég sokat utánaolvastam a dolognak, sok oldalon írják a 100g/nap bevitelt, a szervezetnek szüksége van a szénhidrátra. A sav-bázis egyensúlyra is ügyelek, nem szedek semmilyen gyógyszert.4 hónapja szültem, most már kezdek tornázni is, de mivel császárom volt csak most kezdek intezivebben.
2013. jan. 22. 15:44
 4/34 anonim ***** válasza:
Lehet, hogy az összbeviteled is túl kevés volt. 100 g szénhidrát is nagyon kevés, szerintem vissza kéne emelned 50-ről, aztán még feljebb. Én kb. 160 grammal fogyok (~1300-1400 kcal mellett) 64 kilósan.
2013. jan. 22. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/34 anonim ***** válasza:
37%

Ahol arról olvastál, hogy 100g szénhidrátra szükségünk van, ott meg is indokolták ezt, esetleg foglalkoztak a húsevő népekkel, ahol nem igazán van lehetőség 100g szénhidrátot megenni, mégis egészségesek?


1. Válaszoló írását most láttam. Érdekes, a szalonna (bacon) valóban teljes értékű. És remélhetőleg ma már kevesen vannak azok, akik zsírfóbiában szenvednek.


viszont a 10g kálium bevitel számomra megfoghatatlan. Ennyi nem teszi tönkre a sóháztartásunkat? Míg a NaCl ürül pillanatok alatt a testünkből, addig a műsókkal bevitt kálium igen rossz hatású lehet, és nem tudunk tőle olyan jól megszabadulni mint a fölösleges nátriumtól.

2013. jan. 22. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/34 A kérdező kommentje:
Egy szóval nem írtam, hogy csak növényi forrásból viszem be a szénhidrátot.Elég sok tojást, húst, halat, zöldséget eszem, nem mondanám egyhangúnak a táplálkozásom.A hüvelyeseket, tésztákat, cukrokat teljesen kiiktattam a menüből, teljes kiőrlésű kenyeret eszek reggelenként.Köretnek általában párolt zöldséget vagy tojás salátát eszem,párolt káposztát... .Nem koplalással szeretnék fogyni, illeteve nem 7 nap alatt 6kg-ot. Hasznosabb válaszokat kérnék, mert hülyeségért nem kell messzire mennem:)
2013. jan. 22. 16:19
 7/34 anonim ***** válasza:
37%

"Egy szóval nem írtam, hogy csak növényi forrásból viszem be a szénhidrátot"


Erről szó sem volt. De leírhatod, hogy akkor mivel viszel be szénhidrátot, ami nem növényi.


Tejtermékekről nem írtad, hogy nem fogyasztanád, a tejtermékek és a reggeli teljes őrlésű kenyér bárki fogyását ellehetetlenítheti.


Vannak akik szerencsések, és sz.ar kaják mellett is fogynak ha keveset esznek (magas keményítő bevitel, kalóriakontroll) de ők is rádöbbennek majd később, hogy ez nem tart örökké.

2013. jan. 22. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/34 anonim ***** válasza:
40%
próbáld meg a teljeskiőrlésű kenyeret is elhagyni, hátha :) és ne egyél túl keveset
2013. jan. 22. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/34 anonim ***** válasza:
A paleo se jön be mindenkinek, na bumm.
2013. jan. 23. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/34 anonim ***** válasza:

Persze hogy nem.

A nyulak megbetegszenek a hús/zsírfogyasztástól, teljesen érthető.

2013. jan. 23. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!