Kezdőoldal » Fogyókúrák » Szénhidrátszegény diéta » Szénhidrátszegény diétával...

Szénhidrátszegény diétával miért nem fogyok?

Figyelt kérdés
Január 3. óta szénhidrátszegény diétán vagyok. Egy deka nem ment még le rólam (100g/nap), ezért 19-e óta lecsökkentettem 50g/napra. Mi lehet az oka, hogy nem fogyok.69 kg vagyok és 52-54 kg-ra szeretnék visszafogyni? (Terhesség alatt sajna sokat szedtem fel, egyébként mindig is sovány testalakú voltam) Segítsetek légyszíves, nagyon zavar a túlsúly.

2013. jan. 22. 15:10
1 2 3 4
 21/34 anonim ***** válasza:
19%

Én vicc?


Legalább elolvasom a kérdést és a válaszokat.


Nem tűnt fel, de már megválaszolásra került a kérdése. Nem evett szénhidrátszegényen, és hormonális problémái lehetnek. A chszegény táplálkozás még nem egyenlő az egészséges táplálkozással, ha 50-100g keményítő egy nap egyenlő lenne az egészséggel és a biztos fogyással, akkor a testépítők (gabona alapú, divatos) szálkásító diétája maga lenne az egészséges táplálkozás. De nem az, mert általában pont hogy nem szegény, és gluténnal terheli a szervezetet (általában, mert általában gabonát esznek szálkásítás alatt is).


Tehát a kérdés már lerágott csont, lassan azt lehetne kérdezni hogy sikerült-e már gluténmentesen enni, elhagyta-e a tejtermékeket, volt-e PM vizsgálaton, fogyott-e..

2013. jan. 30. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/34 anonim ***** válasza:
89%

Elolvastam a válaszokat. Többek között a tiédet is. Elolvastam a kérdező válaszát is, hogy ne hülyeségeket írj. :D

Mielőtt elküldenéd az embert agyonvizsgáltatni magát, nem egyszerűbb lenne neki valami más módszert javasolni??? Akin túlsúly van nem feltétlenül beteg ember.

Nem csak a te általad felmagasztalt zsír + zöldség étkezés létezik. Ezen elgondolkodtál már?

2013. jan. 30. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/34 A kérdező kommentje:

Kedves hozzászólok!Köszönöm válaszaitokat, de nincs értelme ezen a kérdésen összeveszni.Mindenki hisz valamiben, ettől még nem kell a másiknak esni.Teljesen össze vagyok zavarodva, mert már nem tudom számomra mi lenne a legjobb.Vasárnap lesz mérlegelés, ha nem változik semmit a súlyom, akkor változtatnom kell.Több ismerősöm is fogyott ezzel a módszerrel, gondoltam nekem is sikerül.

Vasárnap megírom, hogy mennyi az annyi.

2013. jan. 31. 21:31
 24/34 anonim ***** válasza:
Én az utolsó hozzászólásodhoz annyit hozzátennék, kérdező, hogy viszonylag rosszul állsz hozzá ehhez a diétához, ha súlyveszteségre összpontosítasz. Itt testzsírról is szó van, mert a szénhidrátszegény diéta célja az izomtömeg megtartása és a zsírveszteség. Az izom pedig nehezebb, mint a zsír. Az egészség is számít, nem csak a kilók. Lehetsz 52 kiló, de ha zsírból van, akkor nem sokat ér. Pont ennek a megelőzése a szénhidrátszegény diéta szerepe.
2013. febr. 4. 07:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/34 anonim ***** válasza:

A mérlegelés nem tükrözi a testzsír változásodat.


A kérdésed kiírásakor még 100g/nap -> viszonylag sok szénhidrátot ettél, leírtuk hogy ha nem fogysz az simán lehet emiatt.

Nem tudom volt-e szó tejtermékekről, azok hátráltatják a fogyást. Tegnap mégis lett valami eredmény?

2013. febr. 4. 08:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/34 A kérdező kommentje:

Lehet, hogy rosszul állok hozzá, de ha fogyni szeretnék, nyilván nem az izomból szeretném azt.Ja és nem is szeretnék 52kg zsír lenni.

A lényeg, hogy ez a diéta egymagában nem ér semmit.Kb egy hete nekiálltam lépcsőzni és azóta indult be a fogyásom.

Most azon leszek, hogy minél többet mozogjak illetve folytatom a diétát.Nagyjából másfél kiló ment le amióta lépcsőzőm.

2013. febr. 4. 18:36
 27/34 anonim ***** válasza:
Hajrá!
2013. febr. 4. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/34 anonim ***** válasza:

Kedves Kérdező, mondd, eleget iszol? Napi 2-3 liter folyadékot mindenképp guríts le (elsőre soknak tűnik, de hamar ráállsz).


Lépcsőzés az normál lépcsőkön való lépkedés vagy lépcsőzőgép/stepper? (Előbbi hatásosabb.) Nagyon tudom javasolni még a heti 5-6 alkalommal történő, 1 órás folyamatos, tempós gyaloglást.


A napi 100 g ch nem lenne gond, de leég-e a fehérjebeviteled? (abból is 100 közeli értéket kéne bevinni)


Dicséretes, hogy többet szeretnél mozogni, ez a kulcsa a dolognak, hajrá!!! :)

2013. febr. 14. 22:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/34 anonim ***** válasza:
nem leég, hanem elég
2013. febr. 14. 22:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/34 A kérdező kommentje:

Eleget iszom, de abbahagytam ezt a fajta diétát.A lépcsőzés az gépen történik, napi 800 kalóriát égetek el..Sajnos nincs más mozgásra jelenleg lehetőségem.

Úgy néz ki, hogy a napi rendszeres lépcsőzés meghozza a várt hatást.

2013. febr. 15. 20:19
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!