Kezdőoldal » Fogyókúrák » Szénhidrátszegény diéta » Mit gondoltok a napjaimról?...

Mit gondoltok a napjaimról? Változtassak? Min?

Figyelt kérdés

Szóval van egy két éves gyermekem, zömmel egyedül nevelem. Havonta 1 alkalommal orvoshoz járok, szeptemberben 2 alkalommal is mert szemészhez és laborba is kell mennem.

Péntekenként suliba járok.

Vasárnap kivételével mindennap tornázok, aerobicozom és heti 4 nap erősítek is (vádlival kezdek, comb hajlítások, guggolások kitörések, farizom gyakorlatok, váll és karok súlyzós edzése és végül a hasizom). Előbbi 30 perc, utóbbi minimum 40.


Az étrendem:

Reggeli: főtt tojás, paradicsom, paprika

Tízórai: egy db gyümölcs (általában alma, de néha körte vagy őszibarack)

Ebéd: sült hús, csirke vagy sovány sertés (kedvencem a kelkáposztával és gyökér zöldségekkel párolt csirkecomb) köret főtt, párolt zöldség.

Uzsonna: ha a torna után vagyok, akkor egy fehérje shake (Biotech Iso whey vanilia) vagy kefír vagy semmi vagy koktél paradicsomok.

Vacsora: hal (hekk sütve, vagy tonhal konzerv) nyers zöldség körettel.


Nem akarom a kalóriákat számolgatni, mert már számolgattam és elvileg egy jó napon eszek 1100 kcalt, de van, hogy csak 900at. Kevésnek találom így már nem hiszek benne.

Mit gondoltok? Csak őszintén.



2013. aug. 22. 09:53
 1/9 anonim ***** válasza:

Szinte paleózol. Ha nem lenne az a kefir.. Szerintem igen jól csinálod.


Sőt, mintaszerűen.

2013. aug. 22. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
900, sőt az 1100 is nagyon kevés egy felnőtt nőnek, még akkor is kevés lenne, ha kómában vegetálna egy kórházi ágyon
2013. aug. 22. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:

Pontosan ezért nem számolom már magam sem a kalóriákat, mert elborzaszt. De nem tudok mit tenni, ennyi elég nekem. Azt sem tudom mit egyek ami megnyomja a kalóriát. Pl egy alma, 80 kalória, de 22 gramm szénhidrát. Nem ehetek belőle napjában 1-nél többet. A zöldségeknek megint nincs sok kalória tartalma. A hús pedig drága. Ennyire telik, így is több szerintem mint az átlag embernek.

Próbálok inkább a tápanyagokra figyelni. Mást nem tehetek.

De kérlek írd meg mit ehetnék még? Szalonna, kolbász nem jöhet szóba, nekem túl nehéz ételek, rosszul leszek tőle.

Tepertőt ritkán eszek, de ez is nagyon drága.

2013. aug. 22. 10:51
 4/9 anonim ***** válasza:

Otthon kell sütni a tepertőt, akkor normális árra jön ki (viszont munka).


Van erőd ezzel az életmóddal? Edzésedből ítélve van. Hát akkor? Tiszta minőségi ételeket eszel, amikor az emberek tápanyag, energiaszükségletéről beszélünk akkor általában a gabonaevő, 50-60% üres keményítőt fogyasztó emberekből indulunk ki. Az azért más kicsit mint egy tápláló étrenden élő ember esete.

2013. aug. 22. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:

Köszönöm TáplálkozásHarcművész, én is így gondolom. A kalória számok nem mérvadóak, én úgy gondolom nem lehet a nőket és a férfiakat beskatulyázni és rámondani, hogy előbbinek 2500 kcal kell, utóbbinak 3000. Ha valaki tökéletesen el él 1000 kalóriával, ami alacsony GI ételekből, zöldségekből, húsokból áll, akkor szerintem nincsen probléma. De ha viszont valaki ugyanennyi kalóriát visz be magas GI ételekből, mint a kenyér vagy a csokoládé, akkor már másról beszélünk.

Amúgy szeretem a tepertőt, szoktam csinálni is itthon. Régen mikor disznót neveltünk rengeteget sütöttünk le óriási üstökben. Én néha veszek liba hájat és azt sütöm le teperőnek vagy ha zsírosabb csirkét kapok, annak is leszoktam sütni a bőrös zsírját. Az is finom ropogós.

2013. aug. 22. 12:10
 6/9 anonim ***** válasza:

Ketogén diétához láttam recepteket, amik elég sok rejtett zsírt tartalmaznak. Nem feltétlen sós dolgokra kell gondolni. Különböző (akár édes) krémek is konkrétan zsírok. Gondoljunk csak a cukormentes csokoládéra: Zsír és kakaópor, igazából a csokoládé nem más mint kakaóporos zsír, ízesítőkkel (pl. édesítő, vanília..)


Ha valaki többet akar enni, akkor vannak trükkök mondjuk a zsírbevitel kényelmes növelésére, de ugye ez nem biztos hogy szükséges nálad. Nem tudom, ezt te érzed.

2013. aug. 22. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:

Azt mondod ehetnék egy kis magas kakaótartalmú étcsokit? Mondjuk 75%-ost?

Már csak azért kérdezem mert van előttem pár vizsga és lehet jót tenne az étcsokoládé.

2013. aug. 22. 12:33
 8/9 anonim ***** válasza:

Teljesen jól eszel, leszámítva, hogy nekem szörnyen kevésnek tűnik a zsír... Hozzám képest főleg, az én kalóriabevitelem nagyobbik fele zsírból jön ;) Ami nálam pont a kalóriabevitelt csökkenti, mert a zsír laktató, a szénhidráttól pedig éhes leszek. De azért azt biztosítja, hogy meglegyen a napi ezersokszáz kalóriám :)

Olajos magból könnyű nagyon sok zsírt bevinni anélkül, hogy zsírosnak tűnne az, amit eszünk, nekem sokszor pont hogy száraznak tűnik plusz zsiradék nélkül, persze nem vagyunk egyformák.

A natúr lazac sem tocsog a zsírban, pedig a kalóriatartalmának úgy fele zsír...

S ott van persze a tojás is, ami teljesen jó étel, abból is ehetsz többet.


De persze ha jól érzed magad így és van energiád, akkor nagy baj nem lehet.

2013. aug. 22. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Az agyműködésnek a csokoládéban lévő cukor tesz jót :)


És nem, ez a cukor csak a néphiedelem szerint tesz jót. A kakaóban vannak serkentő hatású anyagok, a kávéhoz hasonlóan. Cukormentes kakaó, csokoládé elméletileg bármikor fogyasztható, a kakaó fűszernek tekinthető.


Egyébként az a cukormennyiség ami egy étcsokoládéban van, ha nem eszel belőle sokat, edzel és nem vagy cukorbeteg, hát ne jussak emiatt pokolra de úgy sejtem nem fog betegséget, elhízást stb. okozni. Most ezért vállalom a verést.. :)

2013. aug. 22. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!