Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Miért nem indul be a fogyás?...

Miért nem indul be a fogyás? Mit változtassak még?

Figyelt kérdés

165 centi vagyok és 60 kiló, lány, 25 éves és vegetáriánus. Szeretnék kb 3-5 kilót leadni (két hét múlva nyaralni megyek, legjobb lenne, ha már addigra leadnék 1-2-t).

Utánaolvastam több módszernek, és pár napja elkezdtem a következőket:

- gyalog vagy bringával megyek munkába (15 perc keményen hegynek fölfele), a munkahelyen is lépcsőzöm a lift helyett

- csak vizet vagy cukrozatlan teát iszom, napi 1,5-2 litert

- reggelire megeszek egy nagyobb szelet rozskenyeret krémsajttal és zöldséggel, ha éhesebb vagyok, akkor zabpelyhet is

- napközben pár szem olajos magvat rágcsálok 2 étkezés között

- ebédre azt eszem, ami a menzán van, de a normál adag kb. felét-háromnegyedét. Mellé mindig egy púpozott tányér friss zöldséget.

- uzsonnára zöldségek vagy zabpehely tejjel

- vacsira pár szelet puffasztott rizs és megint friss zöldségek :)

- ha van időm, munka után még bicajozok egy órát.


És ezek ellenére úgy érzem, hogy hízom :D

Mit változtassak még?


2013. aug. 6. 21:36
 1/3 anonim ***** válasza:
54%
a testkepzavarodon kellene valtoztatni es el kellene kezdeni feherjet enni
2013. aug. 6. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Talán az a gond, hogy szénhidrátot eszel szénhidráttal s ha éhes vagyok, akkor még szénhidrátot is... Ez így nem egyszerű.

A menzai cuccban esélyes, hogy olykor más is van, de valószínűleg annak a zöme is szénhidrát (ha vega vagy, akkor a hús kilőve, ami szintén nem a fehérje irányába mutat), legalább máskor ennél tojást vagy mit tudom én.

Bár zöldséggel is be lehet vinni egész rendes mennyiségű fehérjét, ahhoz válogatni kell s persze mennyiségre van szükség. A krémsajt és az olajos mag fehérjedúsabb, de abból keveset eszel...

Nekem napi pár tojással, sok olajos maggal és sok zöldséggel jön össze annyi fehérje, hogy tuti megvan a minimálisan szükséges szint (amiről nem tudhatom, pontosan mennyi, de 1 g/tskg közelében már rendben kell lennie... a több pedig direkt jó, ha fogyni akar az ember, de megőrizni izmait... de viszonylag fix a bevitelem, az étrendem miatt. az aminosavösszetételt most hagyjuk)... Eszem olykor húst is, de az alkalmi dolog, a tipikus napjaimban nincs belőle.


Ja és... úgy _érzed_? A mérleg, centi, nadrág mit mutat?

2013. aug. 6. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
1 g/tskg bakfütty, amikor valaki kalóriadeficitben van. A vegetáriánus kajálás még nem a világ vége, mert a vegák esznek állati eredetű fehérjét, aminek jó az aminósav profilja. Kérdező, számold össze minden nap, hogy hány kcal-t viszel be, egy hét után add össze az egészet, és átlagolj! Mérd le magad a hét elején, és a hét végén is, ha a testsúlyod ugyanannyi, akkor tudod, hogy napi mennyi kalóriával tartod a súlyod. Ezt csökkentheted, ill. a bicajozásod időtartamát vagy intenzitását növelheted. Minél többet sportolsz, minél kevesebb testzsírod van, minél nagyobb a napi kalóriadeficited, annál több fehérjére van szükséged, hogy ne izomból fogyj. Minél alacsonyabb a testzsírod, annál kevesebb testtömegtől próbálj meg hetente megszabadulni! Aki kövérebb, annak több oxidálnivaló zsírja van.
2013. aug. 6. 23:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!