Kezdőoldal » Fogyókúrák » Szénhidrátszegény diéta » Mivel lehet helyettesiteni a...

Mivel lehet helyettesiteni a lisztet? Jó lenne ha nem 500 forintért kéne vásárolgatnom fél kilókat!

Figyelt kérdés

Szóval próbálom teljesen kiűzni a szénhidrátot és a cukorot az étrendemből. A cukorral nincs is baj, de a liszt nem megy 100%-osan. bármilyen főzeléket csinálsz, vagy egy kis rántott zöldséget... stb ott a liszt! Vettem a Dia-Wellnestől ilyen szénhidrát mentes lisztet, fél kilót de 560 forint volt. Jó lenne nem ezt venni, hanem valami mást ami kilós és nem 500 forint.

Kis mennyiségben a rozsos, vagy teljes kiőrlésű liszt nem jó?? Mivel lehet helyettesiteni?


2014. jan. 20. 11:19
1 2 3
 1/25 anonim ***** válasza:
45%

1. hozzáállás: nincs mit helyettesíteni, el kell hagyni. ha a főzelék jó, akkor rántás nélkül is jó ha a zöldség rántva jó, akkor panír nélkül is.


2. kókusz liszttel, lenmag liszttel biztos kiváltható..


Azt meg azért nézd meg, hogy egy ch (mentes? csökkentett) lisztkeverék miből van, mert tudnak csúnya dolgok lenni az ilyenekben :)

2014. jan. 20. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/25 anonim ***** válasza:

Hahaha, kókusz- és lenmaglisztből kb. 25 dekát kapsz annyiért :)))

Amúgy a válasz engem is érdekelne, mert ugyan én megeszem a rántás mentes főzeléket és ételeket, de a gyerekeim nem...

2014. jan. 20. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/25 anonim ***** válasza:
Miért kéne elhagyni? Szénhidrátra is szüksége van az embernek, cukorra is. Csak nem kell állandóan tömni magadba a fehér kenyeret, hanem mértéket kell tartani.
2014. jan. 20. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/25 A kérdező kommentje:

A kenyeret teljesen elhagytam, a tésztával együtt, és tök büszke vagyok magamra hogy sikerült megállnom, és nem is hiányzik:)

Kedves első kiváncsi lennék az étrendedre... Mit eszel és miket nem eszel azért hogy ne vigyél be semmi féle méreganyagot...? Ugy gondolod hogy mindent ki tudsz kerülni???

2014. jan. 20. 11:48
 5/25 anonim ***** válasza:

Főzeléket sűrítsd keményítővel!

Abból alig kell a főzelèkbe!

2014. jan. 20. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/25 anonim ***** válasza:

Én zöldségeket és húst eszem, illetve rizst - de én nem akarok fogyni.


Válaszoltam a kérdésedre, kókuszliszt..


+ a levegő lhet szennyezett, de nem fogja megemelni az inzulinszintedet.. ennyi. Nem fogsz hízni tőle, a magas inzulinszinttől viszont igen, sőt gyulladások, rákbetegség kialakulásában is komoly szerepe van, így igazából az én rizsem, vagy a kérdésedben feltett rozs liszt sem jó (rozsban pedig még glutén is van).


Sajna, a tiszta táplálkozás ott kezdődik, hogy hús-zöldség-gyümölcs (főleg), persze ezeket is lehetne minél tisztább forrásokból beszerezni.. ha megy :)


Egyébként.. miért is éhezne a család? :D


Képzeljük már el, hogy egy gyerek mondjuk kicsit akaratos, és csak édességet akarna enni. Akkor azt kapna, hogy ne éhezzen? Nevetséges. Nyilván amikor valóban éhes lesz, akkor meg fogja enni az ennivalót is, ebben biztosak lehetünk :)

2014. jan. 20. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/25 anonim ***** válasza:
47%
Érdekes, kenyeret már évszázadok, évezredek óta eszik az ember, mégis csak a modern világban változott hirtelen méreggé.
2014. jan. 20. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/25 anonim ***** válasza:
65%

Nem érdekes, mert nem így van.

Mindig az volt, csak én eddig nem éltem és nem tudtam mondani. De mindig is tudták hogy mik a búza hatásai.


A nemesített búza mai formája pedig modern találmány, 100 éve sem volt még ilyen. Meg aztán nem kell vitázni sem, aki beteg és gyógyulni/fogyni akar az elfogadja hogy a glutén, lektinek mérgezőek, a sok ch pedig előnytelen, akit nem érdekel az nem foglalkozik vele, bagózni is lehet az is mérgező, mégsem tilos. Kenyeret is lehet enni, egy rossz szót nem szól senki emiatt. Csak ez most a fogyókúrák topik..

2014. jan. 20. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/25 A kérdező kommentje:

A kérdés az volt hogy mivel lehet helyettesiteni a lisztet... de még mindig nem arra válaszolsz... Köszönöm hogy vki jelentette a válaszom!

"Jó lenne nem ezt venni, hanem valami mást ami kilós és nem 500 forint."

2014. jan. 20. 14:26
 10/25 anonim ***** válasza:

"Jó lenne nem ezt venni, hanem valami mást ami kilós és nem 500 forint."


Fejes káposzta ~60 ft/kg

Lila káposzta ~110 ft/kg

Kínai kel ~150 ft/kg

Sárgarépa ~95 ft/kg

Zeller ~200 ft/kg

...

[link]



Így értetted?

2014. jan. 20. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!