Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Kókusztej, mandulatej. Ezekkel...

Kókusztej, mandulatej. Ezekkel lehet helyettesíteni a sima tejet is? Vagy mik ezek és hogy kell elkeszíteni?

Figyelt kérdés

2013. júl. 29. 10:19
 1/8 anonim ***** válasza:
23%
Sima tejet nem iszunk, mert az a bocinak a tápláléka nem az emberé.
2013. júl. 29. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
82%

elsőnek: akkor te idd tovább az anyatejet, nem ez volt a kérdés...


a kókusztejnek meg a mandulatejnek szerintem más az íze, ételbe nem használnám tej helyett, bár sose próbáltam, lehet hogy jó. rizstejet szoktak készíteni helyette.

2013. júl. 29. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
21%

Miért innék anyatejet? Nem vagyok már csecsemő!

A boci is csak addig issza a tejet, amíg fel nem nő, utána vizet iszik.

2013. júl. 29. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
26%
A kókusztejnek és a mandulatejnek annyi köze van a tejhez, mint bármely termés levének. Az elsőnek kókusz-, a másodiknak mandulaíze van, miután ezeknek a gyümölcsöknek a leve. Mellesleg elég magas a kalóriatartalmuk is, szóval még fogyókúrához sem sokkal alkalmasabbak a tehéntejnél.
2013. júl. 29. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
lehet és olcsóbb is. A kókusztej még az uht-s hulladéknál is olcsóbb :D [link]
2013. júl. 29. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Lehet, de más íze lesz és több bennük a kalória. (Én kóstoltam, szerintem borzalmasak, de ízlések és pofonok.)
2013. júl. 29. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
kevesebb inzulinválaszt vált ki és kevesebb szénhidrát, szóval a tej még mindig jobban hízlal :)
2013. júl. 29. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Persze, szokták vele helyettesíteni a tejet (kakaó, tejeskávé, madártej, tejberizs esetében már nálam is előfordult a kókusztej), édeskés, fehér, folyékony, mint az, nekem speciel jobban ízlik a kókusztej, mint a tehéntej és jobban is érzem magam tőle.

A mandulatej is kellemes, hogyne, de drága és annyi pluszt nem ad, hogy megérje nekem.

Kókusztejet kókuszreszelékből készítek, forró vízben áztatom, turmixolom, leszűröm. Egyeseknek nem jön be, szerintem szuper, de nagyon számít a kókuszreszelék fajtája, ki kell tapasztalni, melyik fajtát érdemes venni. Van, aki valódi kókuszdióból készíti, nekem egyszerűbb és bőven megfelel így. Készen is lehet kapni, de készítve olcsóbb (s kicsit macerásabb és rumlisabb).

2013. júl. 29. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!