Kezdőoldal » Fogyókúrák » Szénhidrátszegény diéta » Mivel lehet helyettesiteni a...

Mivel lehet helyettesiteni a lisztet? Jó lenne ha nem 500 forintért kéne vásárolgatnom fél kilókat!

Figyelt kérdés

Szóval próbálom teljesen kiűzni a szénhidrátot és a cukorot az étrendemből. A cukorral nincs is baj, de a liszt nem megy 100%-osan. bármilyen főzeléket csinálsz, vagy egy kis rántott zöldséget... stb ott a liszt! Vettem a Dia-Wellnestől ilyen szénhidrát mentes lisztet, fél kilót de 560 forint volt. Jó lenne nem ezt venni, hanem valami mást ami kilós és nem 500 forint.

Kis mennyiségben a rozsos, vagy teljes kiőrlésű liszt nem jó?? Mivel lehet helyettesiteni?


2014. jan. 20. 11:19
1 2 3
 11/25 anonim ***** válasza:
Főzeléket burgonyával vagy tojással esetleg?
2014. jan. 20. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/25 A kérdező kommentje:
41 %.... LISZTTTTTTTTTTT Érted???? Liszt????
2014. jan. 20. 18:32
 13/25 A kérdező kommentje:
az a baj te nem értesz... Eszem zöldséget, gyümölcsöt köszönöm szépen...
2014. jan. 20. 18:34
 14/25 anonim ***** válasza:

A főzeléket felesleges liszttel sűríteni, hisz van egy sokkal jobb, egészségesebb módszer: önmaga leturmixolásával való sűrítés. Nyilván csak egy részét kell leturmixolni és utána elkeverni. A Dia-Wellness pedig egy túlhype-olt fos, mert ugyanúgy gluténforrás, tehát gyulladáskiváltó hatása van. Van viszont egy mégnagyobb átverése annak a szélhámos cégnek: gluténmentes lisztet árulnak, amibe viszont cukrot és xantánt raknak. Érted, egy olyan cég árulja, aminek a nevében benne van a "wellness" szó.


Ha mindenképp liszthez ragaszkodsz: Hajdina-liszt, vagy gluténmentes rizsliszt


Az 5-ös válaszolónak üzenném, hogy a keményítő is szénhidrát, tehát az is ugyanannyira rákkeltő, mint a cukor.

2014. jan. 20. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/25 anonim ***** válasza:
100%

Én ugyan nem értem, ilyen pici mennyiségeknél mit számít, hogy hány forintos a liszt, a zöldséglevesemben a galuskánál engem nem érdekel, hogy mandula, hisz alig kell bele valamicske, kenyérsütésnél már fontosabb az ár, abból nálunk elég sok fogy. Ott sem olcsó a lisztpótlék, de az a helyzet, hogy bármikor hasonlítgatom a maguknak főző csóró kolisták ételköltségeivel (a gyk-s beírások alapján) a sajátomat, vagy a régi, lisztes korszakot a jelennel... Az jön ki, hogy nem drágította meg különösebben az étkezésemet a glutén elhagyása. Igazából semmi változás nem történt, de picit kevesebbet eszem.


No de ami az olcsóbb helyettesítést illeti, használj zab- vagy rizslisztet, az 400ft/kg vagy kevesebb, ha megfelelő helyen veszed s legalább nincs benne glutén. Szénhidrát az sok, de ez már csak ilyen. Ha szénhidrátszegénynek is kell lennie, akkor csak a lenmagot tudom mondani, én 500 ft/kg alatt veszem, de az szerintem nem finom nagyobb mennyiségben. Kenyérhez és rántáshoz szezámot használok, az mindkettőhöz igen finom, rántott zöldségekhez speciel nagyságrendekkel jobban ízlik, mint a liszt. A tejfölpótlékom kesuból van (meglepően kevés kell belőle nekem s igen ritkán, így azt se tudom drágának tekinteni), a levesben a galuska mandulából (120 ft-nyi mandulából egy hatalmas fazék levesbe jut finom galuska, nekem nagyon megéri), a müzli/mazsolás-citromos krém kókuszból, a tejpótlék is kókuszból (már amikor nem tojásból és zsírból, de pici kókusz akkor is van benne), ízesítésnek gyakran használok törökmogyorót és diót is, az igen drága magokat hanyagolom.

Érdekesek ezek a "pótlékok", mert az eredeti dolgok zöme korábban kicsit sem érdekelt, de ezek csodásak számomra.

2014. jan. 20. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/25 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm a válaszod! Most már csak abba segits hol tudom ezeket beszerezni:DDD?? Az a baj hogy szénhidrátot kell visszafogjam:)
2014. jan. 20. 19:48
 17/25 anonim ***** válasza:
100%

Magokat jobb zöldségeseknél szoktam venni, illetve az Auchan kimérős árai is jók (ott sok más is van, engem a rizs, az aszalt szilva és a tea szokott még érdekelni :)), de jelenleg a webáruházakat preferálom, ahol lehet találni igen jó árakat s szépen elhozzák nagyobb mennyiségben is egy jó erős zacskóban, nem nekem kell vesződni vele.

Rizslisztet a párom szokott venni, azt mondja, 300 és 400ft között szokott lenni a Tescóban. Zabpehelyhet (amit lisztté őrölünk) ma vettünk 360-ért egy sima Sparban. Ki is próbáltam ma a szezám-rizs-zab kenyeret, költségcsökkentés okán, de abból én kóstolás szintjén szoktam enni, mert vigyázok a szénhidrátszintemre, elég az, hogy a zöldség és a gyümölcs feltolja :) Nem is esik nekem jól a sok szénhidrát, de a fogyásomat is erősen akadályozza.

Viszont bizonyos szerepekben az olajos magok kényelmetlenek, gofriba és palacsintába nehéz csak magot használni liszt helyett, bár ilyet nem muszáj enni. A gesztenyeliszt kivételes, az remekül rugalmas palacsintát ad, viszont nem szeretem az ízét, drága és édes is, ami nem jó, ha sós palacsintát akarok. Részemről lavírozok az alapanyagok között, próbálom a megfelelőt és nem túl drágát használni, kísérletezek, de akkor is nagy ívben kerülöm a glutént, ha a keményítőt épp nem.

Bocs, azt hiszem, túl bő lére eresztettem a mondanivalómat, sajna szokásom, de remélhetőleg azért adtam olyan infót, amire szükséged van :)

2014. jan. 20. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/25 A kérdező kommentje:
Minden egyes mondatod hasznos volt!!! Nagyon szépen köszönöm! Ha esetleg még valamit gondolsz ami fontos lehet a mindennapi életbe ird le azt is! Mégegyszer köszi:)!!
2014. jan. 20. 21:15
 19/25 anonim ***** válasza:
tojással is lehet sűríteni. olcsó és szénhidrátmentes
2014. jan. 22. 01:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/25 anonim ***** válasza:

A Sparban 200 forintért lehet venni Bugdet zabpehylet, ami aprószemű, valamivel olcsóbban nagyszeműt (fél kilót kiszerelés). Ezt szoktam kávédarálóban megőrölni, és ezt használom lisztként. Nem pont ugyanolyan mennyiségben kell, mint a sima fehér búzaliszt, de könnyű kitapasztalni, hogy mennyire van szükség.

Persze ezt sem kell túlzásba vinni :)

2014. jan. 29. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!