Kezdőoldal » Fogyókúrák » Szénhidrátszegény diéta » Abszolút szén-hidrát szegény...

Szeszi88 kérdése:

Abszolút szén-hidrát szegény diétához milyen "csipegetnivalót" tudtok javasolni?

Figyelt kérdés

Néha az emberre rájön az "ehetnék", ezzel én sem vagyok másképp. Azon már túl vagyok, hogy rágcsáljak zöldséget (répa, uborka, karalábé, paradicsom, paprika), egyek gyümölcsöt (alma, grapefruit, kivi, mandarin, ananász stb.) vagy egyek sovány felvágottat, sajtot, tejterméket stb. Most valamilyen keksz szerűséget keresek. Ajánlották a Korpovit kekszet, a pászkát, a Graham kekszet, de tapasztalat nincs bennük. Az ízükről hallottam "ódákat" zengeni, de inkább az érdekelne, hogy melyeket lehet valóban "nyugodtan" "bűnözésre" használni.

A diétámat egyébként magamnak alakítottam ki, a lényege, hogy iszonyúan kevés szén-hidrát, több fehérje, tejtermék, sok zöldség, gyümölcs. Köszönöm előre is a segítséget!



2014. jan. 26. 23:31
 1/9 anonim ***** válasza:

Én mellőzném a bolti kekszeket és sütnék inkább én pl. zabkekszet.

A Korpovit kekszet kóstoltam, nekem nagyon nem jött be.

2014. jan. 27. 00:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

Anno kedveltem a Korpovitot, nem tudom, miért. Ma már számomra nagyságrendekkel finomabb ropogós cuccokat sütök magamnak.


Szerintem elég sok szénhidrátot eszel, ha kekszekről és gyümölcsökről írsz... Oké, ez relatív, de az iszonyúan kevés az az, amikor egy fél almát nem ehetsz meg, mert akkor a szénhidrátlimitből nem jut elég zöldségre :D


Nem tudom, mit értesz keksz alatt, de miért akarsz "bűnözni"? Ropogtass olyat, amiben nincs sok szénhidrát (nekem a magropogós kapja meg ezt a szerepet, őrölt olajos mag, víz, só, megmikrózom és megfelelő összetétel esetén szerintem roppant finom). Bár nem tudom, hogyan állsz a zsírhoz. Bár az mindig érdekes számomra, ha valaki egyszerre kerüli a szénhidrátot és a zsírt (mert akkor mit eszik), de sokan szénhidrátszegény diéta alatt mérsékelt, de még mindig elég sok szénhidrátot, sok fehérjét s kevés zsírt értenek, kevés kalóriában ezt még akár össze is lehet hozni, fölötte nem, mert a fehérjét nehéz és értelmetlen egy bizonyos szint fölé emelni.

2014. jan. 27. 00:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
Hát, ha mindenképpen muszáj: 30 gr natur zabpehely (általában olyan csomagolásban van, mint a liszt), 2 dl víz. ezt beteszem mikróba, utána fahéjat és folyékony édesítőt adok hozzá, összekeverem. Kanállal lehet enni.
2014. jan. 27. 00:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
mogyoro
2014. jan. 27. 01:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

Ha korpovit kekszet eszel, akkor már lőttél az iszonyúan kevés szénhidrát bevitelnek. Tehát ne tedd, kókuszból vagy olajos magvak őrleményéből tudsz kekszfélét készíteni, amiben nem lesz sok szénhidrát.


Ha nem eszel sok szénhidrátot, akkor minek eszel tejtermékeket? Ugyan úgy nagy inzulinszint ugrást okoznak, mint a gyorsan felszívódó szénhidrátok.

2014. jan. 27. 08:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
22%
Töpörtyű az hagyományos lowcarb/ketogén csipegetnivaló.
2014. jan. 27. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 Andizsuzsi ***** válasza:

Mit jelent az iszonyúan kevés?

Egyébként ha sok tejterméket és gyümölcsöt eszel, akkor nem beszélhetünk iszonyúan kevés szénhidrátról, mert mindegyikben van. Zsírt mennyit eszel? Hogy állsz a zsírban oldódó vitaminokkal?

2014. jan. 27. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:

Jogos! Teljesen! "Finoman szólva" rosszul kategorizáltam be a fogyókúrát. :)

Úgyhogy a helyes talán inkább a mérsékelt. Nem eszem péksüteményeket, kenyeret, kerülöm a lisztes dolgokat, ahogy a "fehér" cukrot is levettem a listámról.

Az olajos magvak nálam kilőve, nem ehetek egészségügyi okok miatt. A zsírt is kerülöm.

Igaziból eléggé lassú az anyagcserém. Annó az orvosok sem tudtak 1 féle diétát ajánlani, úgyhogy ezért kombináltam ezt össze...

Talán normálisabban megfogalmazom, ha azt írom, hogy nem lenne rossz, a a gli indexe az adott keksznek kevés lenne és esetleg este is elő lehetne venni, 1-2 szem erejéig.

2014. jan. 27. 10:52
 9/9 anonim ***** válasza:
1-2 szem erejéig bármit elő lehet venni, csak a gabona keksz nem lesz 'fogyózós' és nem fog jót tenni a jelenlegi 'problémáidnak' bármik is legyenek ezek pontosan.
2014. jan. 27. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!