Rengeteg zöldség?

Figyelt kérdés
A fogyókúrás támákban mindíg a rengeteg zöldség kifejezést használják. Ez mit takar valóban töménytelen mennyiségű zöldséget lehet enni ? ( Szénhidrátmentes diétánál ? )

2014. jan. 27. 14:46
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:

SzénhidatMENTES diétát NEM lehet tartani, mert gyakorlatilag MINDENBEN van szénhidrát.


A zöldségfélékben viszont aránylag kevés a kalória, ellenben igen laktatóak - ezért jók fogyókúrára.


A rengeteg annyit jelent, amennyi beléd fér, mert sokkal elöbb leszel tele, mint hogy jelentös mennyiségü kalóriát fogyasztanál velük.

2014. jan. 27. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
40%

A zöldségek értelmes táplálékok, ennyiről van szó.


Jó hozzá gondolni, hogy a rengeteg zöldség mellett zsírt és fehérjét, tehát húst/tojást is kellene enni.

Ez így a legegyszerűbb, legalapabb táplálkozás.

2014. jan. 27. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:

Hú, hát én pl. simán megeszek egy zacskónyi mexikói mixet (500 g), ha nagyon belendülök. :D

Párolva, natúr (tehát nem vajon párolom, semmit sem teszek hozzá).

2014. jan. 27. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:

Szénhidrátmentes diéta, ahogy írta az első, gyakorlatilag nem létezik, legalábbis rohadt nehéz elérni (böjt, esetleg pár élelmiszerfajtával), na abban természetesen nem lehet zöldséget enni, mert az szénhidrát.


Igen alacsony szénhidrátbevitelt jelentő diétánál is vigyázni kell a zöldségekkel, a szénhidrátdúsakkal különösen, azokból viszonylag kevés is kimeríti a napi keretet.


A normál emberhez képest mérsékelt, de még mindig elég magas szénhidrátbevitelnél (itt ezt szokták szénhidrátszegény diétának nevezni, fogalmam sincs, miért, 160g nekem nem kevés, akárhonnan is nézem) csak a nagyobb mennyiségű, nagyon szénhidrátdús zöldségek jelenthetnek csak "veszélyt", illetve a többi szénhidrátforrás.


A "rengeteg zöldség" szubjektív kifejezés. Ha én használom, az több kilót jelent és van benne kalória rendesen, igaz, ezek egy része zsírból jön, ami a zöldségételemhez járul. De pl. sütőtökből elég rendesen tudok kalóriát meríteni...

Nem tudom, mások hogyan működnek, az én testem jobbára tisztában van a kalóriákkal, nem lehet becsapni egy nagy halom zöldséggel. Jóllakat, de rövid időre. Ehetek igen tömény (5-700 kcal/100g) és igen lightos dolgokat, a végeredmény nem lesz nagyon különböző. Energiával működöm, nem illúziókkal, ez van. Nem mindegy jóllakás szempontjából sem, hogy mit eszem, de ha kevés az energiabevitel, jelentkezik az éhség.

2014. jan. 27. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
#3: Fél kiló az rém kevés. Egy kilót is megeszem, sok zsírral és szezámrántással. Egyszer megpróbáltam paradicsom káposztával jóllakni. 2 kiló zöldség s egyéb, 1200-1300 kalória, a hasam tele lett egy időre, de ennyivel én nem tudok jóllakni egy napra, úgyhogy ennem kellett mellé mást is. Ami jó, mert fehérjéből csak a napi bevitelem fele (s nálam az egész sem magas) volt meg a zöldségételből.
2014. jan. 27. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
Tényleg nem sok fél kiló? Engem mindig szekálnak otthon, hogy hízókúrán vagyok-e, hogy egy zacskó zöldségköretet megeszem... :S
2014. jan. 28. 09:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
6. tényleg nem sok fél kiló, zöldségből. Annak a nagy része csak víz, vitaminok, ásványi anyagok.. és simán lehet még többet is enni belőlük!
2014. jan. 28. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:

Én is bírnék sokszor, csak szekálnak. :)


Amúgy nem magában eszem, általában zacskóban sült fűszeres csirkemellhez (kb. 100-150 g)

2014. jan. 28. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
44%
Legjobb kaja, bár én sült oldalas párti vagyok igazából. :)
2014. jan. 28. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
44%
És persze sült kacsacomb párti :$
2014. jan. 28. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!