Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Abbahagytam a dohányzást...

Abbahagytam a dohányzást immár 4 hónapja. Rohamosan hízni kezdtem, lassan 6 kg-mal vagyok nehezebb. Az étrendem pontosan ugyanolyan, mint előtte: kis adag ételek, rengeteg zöldség és gyümölcs, semmi hízlaló. Teljesen kétségbe vagyok esve. Mit tegyek?

Figyelt kérdés
2009. jan. 26. 10:43
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

En is ebben a helyzetben voltam. Annyi kulonbseggel, hogy en babat szerettem volna, azert szoktam le a dohanyzasrol. En eleg rossz evo vagyok/voltam, akkor sem ettem tobbet, amikor mar nem dohanyoztam. Ennek ellenere elkezdtem hizogatni. Mire teherbeestem mar 5 kilo volt rajtam... Remek.

Nem irtad, hogy nalad mi a helyzet ilyen teren, de nalam a hizast a lelassult anyagcsere okozta. Gondolom nem kell reszleteznem, hogy a reggeli es a delutani kave egy szal cigivel milyen hatast is valtott ki belolem korabban, nah, ahogy leraktam a cigit a napi ketto helyet orultem ha hetente ketszer meg kellett latogatnom a mellekhelyiseget ez ugyben. Tehat ami bekerult, az bent is maradt nagyreszt.

Ha nalad is ez a helyzet, akkor nagyon fontos, hogy igyal sokat. Ne cukros uditot, hanem lehetoseg szerint sok-sok vizet.

Masodik lepeskent vigyel be olyan dolgokat, amitol kicsit felgyorsul, rendbe jon az anyagcsered. Mindenfele teakat arulnak ezzel a cellal, en ezeket nem mertem kiprobalni, mert akkor mar minden honapban abban biztam, hogy terhes vagyok, akkor meg nem szabad ilyesmit inni.

A masik megoldas az az, hogy naponta tobbszor eszel kis adagokat, rengeteg zoldseg, gyumolcs. Ez is meghozza a hatast.

2009. jan. 26. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm hogy leírtad a tapasztalataidat, tényleg nagyra értékelem. A helyzet az, hogy napi 2,5-3 liter vizet iszom és hogy rendben legyen az anyagcserém, naponta iszom Szűzteát lassan már másfél éve. Most úgy néz ki a dolog, mintha a szervezetem kétszer vagy háromszor annyi tápanyagot használna fel ugyanannyi ételből... A te esetedben mennyi idő után állt helyre minden? Vagy mit hallottál erről, mennyi idő kell ahhoz, hogy újra formában legyen az ember?
2009. jan. 26. 17:09
 3/4 anonim ***** válasza:
100%

Nem tudom, hogy mennyi ido kell ahhoz, hogy rendezodjon az anyagcsere. Meg csak sajat magammal sem tudok peldalozni, mivel nekem akkor javult a helyzet, amikor teherbe estem. De az egy mas allapot sok szempontbol, emesztes szempontjabol meg kulonosen, szoval ahhoz hasonlitani nem lehet.

Szules utan ismet kegyetlen volt a helyzet, visszaallt minden a terhesseg elotti nem dohanyos idoszakira, erre a megoldast nekem a 90 napos dieta jelentette. Sokan ellenzik, en meg halat adok erte. Az is jo, hogy fogyok vele, de szamomra a legtobbet az a velejaroja jelenti, hogy ismet normalis az anyagcserem, meg a szules kozben keletkezett aranyereim is megszuntek (bocsi, sejtem, hogy ez nem erdekel, de ha engem valaki a dieta elonyeirol kerdez, akkor nekem ezek allnak az elso helyen, majd ezt koveti az, hogy mellesleg fogyogatok is vele).

2009. jan. 26. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
A 90 napos? Hmmm.... Hallottam már róla, de még nem próbáltam. De ha ilyen jó tapasztalataid vannak vele kapcsolatban, akkor én is nekikezdek. Nagyon szépen köszönöm a tippet! :-)
2009. jan. 26. 20:06

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!