Kezdőoldal » Fogyókúrák » Szénhidrátszegény diéta » Elméleti kérdés: 100g manduláb...

Elméleti kérdés: 100g mandulában 7g szénhidrát van. Ha minden nap megennék 1kg mandulát az 6260 kcal lenne, de csak 70g szénhidrát lenne. Lehetne fogyni tőle?

Figyelt kérdés
Elsősorban nem a kalóriaszámolásban hívőket kérdezem, nyilván ők csak ezt az egy számot látják, ami csak mennyiség, de nem minőség. Olyanokat kérdeznék, akik tisztában vannak a ketózissal, ami kb. napi 100g szénhidrát alatt következik be és a szénhidráttal szembeni inzulinválasszal. 70g szénhidrát kordában tartja a vércukorszintet, de fehérje is képes szénhidráttá alakulni és 1kg mandula 280g fehérje. Mi lenne a következmény? Hízás, fogyás, súlytartás?
2014. febr. 1. 14:06
 1/5 Mi közöd Tőle ***** válasza:
Nem tudom, hosszú távon talán kórház. Ha mondjuk egy élsportoló tenné ezt, aki 2-3ezer kalóriát eléget egy edzésen, annak még lehet is hogy jó. Ha nem számítjuk, hogy ez a fajta étkezés nem túl változatos, akkor is azért elég meredek. Szerintem egyébként nem fogynál tőle.
2014. febr. 1. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Nem igazán értem miket hadoválsz, de 6000 karia tuti hízás, legyen az bármilyen ketózis.
2014. febr. 1. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
A ketózis egy nagyon veszélyes dolog, nem szabad vele játszani. Hasonlít a cukorbetegek inzulinmegtagadásukhoz, hoyg jobban fogyjanak. Durva következményekkel jár! Persze, a ketogén paleosok most nekem fognak ugrani, de egészségügyi egyetemre járok, és hiteles forrásokból tudom, hogy ez káros. Mondhatjátok, hogy de a zsír és a sok hús egészséges, mert Szendi gábor azt mondja. Mégis mire alapszik? Van több 10éves kutatás erről? Ismersz 100évig élő ketogén paleost? Ja hogy nem? Az orvosok viszont ismernek a sok zsír miatti cardiovascularis betegségben szenvedőket, valamint a sok húsfogyasztás miatti csontritkulásos, köszvényes, elhízott, magas koleszterinszintű, daganatos, Alzheimer -kóros, Parkinson-kóros vagy ugyancsak cardiovascularis betegeket. :))
2014. febr. 1. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Attól, hogy az egyetemen ezt tanítják, ne gondold, hogy az mind igaz is. A ketózis veszélyes? Mi benne a veszélyes? Ugyan már, ezt te sem gondolod komolyan.
2014. febr. 1. 23:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 Mi közöd Tőle ***** válasza:
Hajjaj még egy orvostanhallgató. A szív érrendszeri betegségek okozója nem a zsírfogyasztás, hanem a túlzott mértékű szénhidrát fogyasztás a mozgás és vitaminszegény életmód. Eszkimók viszonylag jól elvannak a túlnyomó részt húsból és zsírból (halakból) álló táplálékkal. Mentesek a szív érrendszeri betegségektől, a ráktól, a csontritkulástól stb... A nyugati embert viszont ezek a betegségek szó szerint tizedelik. Nagy intelligencia nem szükséges hozzá, hogy lássuk VALAMI NINCS RENDJÉN.
2014. febr. 2. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!