Kezdőoldal » Fogyókúrák » Szénhidrátszegény diéta » Azt mondják ha kevesebb...

Azt mondják ha kevesebb kalóriát eszel meg mint amit felhasználsz akkor fogysz, igaz ez?

Figyelt kérdés

De ha én mondjuk eddig megettem 3500 kalóriát és mondjuk a szervezetemnek csak 2000 kalóriára van szüksége hogy fenn tartsam eredeti súlyom, de ha én megeszek 1200 kalóriát akkor én hihetetlenül éhes vagyok.

És azt mondják hogy éhezéssel nem lehet fogyni.

De akkor ezek szerint csak kell valamennyit éhezni hogy sikeres legyen a diéta nem?

Lehet hogy nem diétás étrend a panírozott disznó karaj de én megettem egy 10 dkg-os szeletet és ugyan olyan éhes voltam mint előtte.

És kb 255 kalória van benne.

Mik egyntalán a lassan felszívódó ételek?



2014. febr. 28. 10:42
1 2
 1/14 Andizsuzsi ***** válasza:
Az éhezés nem azt jelenti, hogy éhes vagy, hanem azt, hogy annyit sem eszel, amennyi a létedhez szükséges. Az éhségérzet elmúlik, ha az agyad megszokja, hogy kevesebbet eszel, és nem jelez rögtön, ahogy ürülni kezd a gyomrod. Az éhségérzet amúgy sem a bevitt kalóriától, hanem a mennyiségtől és az emésztés sebességétől függ.
2014. febr. 28. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
ómájgád...
2014. febr. 28. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:

Általában minden igaz lehet, de nem feltétlenül 100%-ban ! Ugyanis a szervezet egészében következik be változás a hízás alatt is (ami nem 1-2 hét általában !) és éppen úgy a fogyás, vagy kalóriabevitel-csökkenés alatt is. A szervezet a végsőkig meg akarja tartani a zsír formában elraktározott energiát. Ezért éhezésnél előbb a vércukor-szint csökken (kellemetlen mellékhatásokkal), utána indul meg a raktározott energia felhasználása (miközben azért részben az izmok bontása is picit megindul) és legvégül, a zsírraktárak kiürülése után az izmok lebontása történik. Emellett megváltozik a teljes hormonális addigi egyensúly is.

Emellett vannak táplálkozási, evési szokások is, amelyek sokat segíthetnek, ha odafigyel az ember. Mivel a vércukor szint megemelkedésének következményeként csökken az éhségérzet, ezért trükköt kell alkalmazni, hogy ezt csökkentett táplálékbevitel mellett érjük el. Lassan emelkedik ugyanis a vércukor szint, tehát csak nagyon lassan, falatonként szabad enni, alaposan megrágva az ételt. Lehetőleg leves legyen, mert eleve kevesebb az energiatartalma, ugyanakkor jobban kitölti a gyomrot. Tehát lassan, kanalanként, elegánsan, mintha úri társaságban lenne az ember. Lassan felszívódók az emészthetetlen anyagokkal körülvett ételek: növényi rostokban dús főzelékek (lisztes rántás nélkül) ill. pl. a korpával dúsított ételek.

2014. febr. 28. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:

Az alapveto feltevesed igaz, persze nem mindegy, hogy mit eszel. Ha nem jo eteleket eszel, akkor kivanni fogja a szervezeted a 3500 kcal-t, meg akkor is, ha 2000-bol jol meglenne. Ha megfelelo eteleket eszel, akkor azt ki lehet hozni 1500-bol is ugy, hogy nem ehezel.


A lenyeg annyi, hogy kerulni kell a cukrokat es a finomitott szenhidratokat, mert ezek csak megdobjak a vercukrot, amit az inzulin elraktaroz zsirkent, majd jon az ehseg utana jo gyorsan.


Ha sok rostot es zsirt eszel, akkor az megfeleloen alacsonyan tartja a vercukrot, nem von magavan inzulin reakciot, es jo sokaig is tart feldolgozni a szervezetnek, ezert kesobb jon az ehseg.


Magas vercukor mellett nincsen fogyas, mert az inzulin mukodese alatt a zsirbonto glukagon hormon nincs jelen, ok egymas ellentettjei. Ha megeszel sok cukrot, akkor azt elraktarozza az inzulin, de felszabadulni addig nem tud, amig az inzulin szint le nem megy. Viszont ha cukrokat eszel, akkor az inzulin szint hirtelen fog leesni, ami hirtelen ehseget okoz, kivanva a meg magasabb kaloriabevitelt.


Amit fent leirtal, az mind osszefugg. Egy szelet rantott hustol persze, hogy ehes maradsz, hiszen nincs benne eleg rost, ami eltelitene a gyomrodat. Egyel hozza egy jo nagy adag salatat es maris jobb lesz.

2014. febr. 28. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:

igaz.

csakhogy. amit te csinálsz hogy akkor nem eszel csak 1200 kalóriát az nem megoldás. az koplalás. amugyis ha jol tudom 1800kalória a minimum bevitel amivel nem áll át a szervezet a raktározó üzemmódra.


de akkor hogyan lehet fogyni?


Nos: nem a bevitelt kell csökkenteni, hanem a kiadást növelni. hogy lehet a kiadást növelni? Igen, jól gondolod: mozgással, ami kalória égetéssel jár.


tehát: meg ehetsz te reggel is egy hamburgert este is egy hamburgert meg délben is egy hamburgert ha normálisan mozogsz mellé.


Egy csávó amerikában csinált egy tesztet: csak minden féle sütiket evett, persze mellé táplálék kiegészítőket vitaminokkal stb stb aszem 3 hónapig és mellette sokat és rendszeresen sportolt. Az eredmény: nem hizott egy dekát se. Pedig azok a sütik tele vannak cukorral (a táplálék kiegészítők meg ugye a vitaminok stb miatt kellett, mert emberünk azért nem akart megdögleni)


persze ettől még valamenyire károsodik a szervezete, de azt csak később fogja megtapasztalni

2014. febr. 28. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 Andizsuzsi ***** válasza:

"persze ettől még valamenyire károsodik a szervezete"


valamennyire????

2014. febr. 28. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:

"Magas vercukor mellett nincsen fogyas"


Őőőőőőőőőőőő...

Akkor a nem diagnosztizált cukorbetegségnek hogy lehet tünete a gyors fogyás?

2014. febr. 28. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:

"Ha megeszel sok cukrot, akkor azt elraktarozza az inzulin, de felszabadulni addig nem tud, amig az inzulin szint le nem megy. Viszont ha cukrokat eszel, akkor az inzulin szint hirtelen fog leesni, ami hirtelen ehseget okoz, kivanva a meg magasabb kaloriabevitelt. "


Ennek azért fussál neki még egyszer, mert nem így van. Akkor se, ha olvastad valami nagyon okos blogon vagy női bulvármagazinban.

2014. febr. 28. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:

#8 ugy tunik neked fogalmad sincsen arrol, hogy mukodik az inzulin es a glukagon. Javaslom olvasd el ezeket a tudomanyos cikkeket:


[link]

[link]

2014. febr. 28. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:

Hogy a kérdésre is válaszoljak:

Kéredező, egy HOSSZÚ távon igaz.

Ha hosszú távon 1900 kalóriát eszel a 2000 helyett, akkor lassan, de fogyni fogysz.

Az 1200 kalória nagyon kevés, a 3500 pedig nagyon sok.

Jól írták, hogy az éhezés és az éhség nem ugyanaz.

A szervezeted éhezhet 3500 kalória mellett is, de nem azért, mert cukrot ettél, hanem azért, mert nem ettem meg a szükséges fehérjét, rostot, ásványi anyagot, vitamint.

Fordítva is előfordulhat, 1700 kalóriában bevittél mindent, ami szükséges, tehát nem éhezik a szervezeted, de te mégis éhséget érzel.

Éhséget lehet érezni attól, ha keveset eszel (pl. 1 rántott hús), de lehet attól is, hogy ingadozik a vércukorszinted (nem az inzulin ingadozik!), de lehet érezni pszichésen is. Csinálhatsz mindent jól, ha pl. "érzelmi evő" vagy, akkor stressz ér, és máris zabálsz.


Nyugodtan egyél meg 2 szelet karajt egy nagy adag salátával (majonéz nélkül), vagy 1 szelet karajt egy közepes adag rizzsel (olaj/zsír nélküli rizs) és savanyúsággal, ez még mindig csak 500-600 kalória lesz, és nem leszel éhes. (Ha igen, felmerül a pszichés probléma.)

Ha megéhezel a főétkezések között, egyél uborkát, répát, retket, almát, paradicsomot, narancsot. Egy tészta/rántás/habarás/krumpli nélküli zöldségleves vagy húsleves gyakorlatilag bármikor fogyasztható korlátlan mennyiségben.

Igyál sokat, lehet, hogy nem is éhes, hanem szomjas vagy.


Kerüld az cukros és zsíros ételeket, azokban sok a kalória, válassz helyettük csirkét, rizst, azokból nagyobb mennyiség belefér a napi adagba.


A teljes kiőrlésű cuccokban pont annyi kalória van, mint a többiben. Igaz, egészségesebbek, több bennük a rost, de nekem pl. fáj tőlük a gyomrom (pedig szeretem őket, mert finomak). És egy zsemlétől pontosan ugyanakkor éhezek meg, mint egy annak megfelelő teljes kiőrlésű szendvicstől.


Nem éhezni kell, hanem lemondani bizonyos dolgokról. Ez nem ugyanaz.

2014. febr. 28. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!