Kezdőoldal » Fogyókúrák » Szénhidrátszegény diéta » Azt mondják ha kevesebb...

Azt mondják ha kevesebb kalóriát eszel meg mint amit felhasználsz akkor fogysz, igaz ez?

Figyelt kérdés

De ha én mondjuk eddig megettem 3500 kalóriát és mondjuk a szervezetemnek csak 2000 kalóriára van szüksége hogy fenn tartsam eredeti súlyom, de ha én megeszek 1200 kalóriát akkor én hihetetlenül éhes vagyok.

És azt mondják hogy éhezéssel nem lehet fogyni.

De akkor ezek szerint csak kell valamennyit éhezni hogy sikeres legyen a diéta nem?

Lehet hogy nem diétás étrend a panírozott disznó karaj de én megettem egy 10 dkg-os szeletet és ugyan olyan éhes voltam mint előtte.

És kb 255 kalória van benne.

Mik egyntalán a lassan felszívódó ételek?



2014. febr. 28. 10:42
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:

"Ha megeszel sok cukrot, akkor azt elraktarozza az inzulin,"


Az inzulin elraktározza a cukrot?


de felszabadulni addig nem tud, amig az inzulin szint le nem megy.


A sok megevett cukor nem tud felszabadulni? Vagy mi van?


Viszont ha cukrokat eszel, akkor az inzulin szint hirtelen fog leesni,


Az előbb még - amikor megettem a cukrot - az inzulin még elraktározta...


Nem tudom, mire gondoltál, de ezt írtad le.


KÉRDEZŐ!

Ha normálisan táplálkozol és állandó éhségérzeted van, kérj a háziorvosodtól inzulinrezisztencia-vizsgálatot!

2014. febr. 28. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 anonim ***** válasza:

1. nem tudod mekkora a szervezeted kalória felhasználása, ez még az étkezéstől is függ, értelmetlen foglalkozni vele, mert abszolút ismeretlen és változó érték.


2. 3500 kcal-t megettél, és akkor mi van? Ha nincs kórosan magas inzulinszint (cukor után, gabonaevés után tehát ezeket nem etted) akkor más kóros folyamat sem lesz.


Szív-érrendszeri betegségek, elhízás nincsen hiper-inzulinizmus nélkül, a testünk nem betegíti meg magát. Normál táplálékon nem betegszünk meg, nem hízunk el.


Sok szénhidráton már esélyesebbek a betegségek, elhízás.

2014. febr. 28. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 anonim ***** válasza:

Igen igaz.


De ha az ember túl sokat eszik, sok mozgás mellett is hízni fog. Szóval mozgással nem fogod kiváltani a normális mennyiségű kaját. Jó példa erre a férjem, aki 12 órát sétál egy nap 5 perc szünetekkel/ egész naposan. Mégis 10 kgt visszaszedett abból amit lefogyott, mert már nagyon soványka volt....és azért szedte vissza mert sokat eszik.


Napi 3 szendvics, felvágottal, jégsalátával, plusz másfél kg főtt étel. Na igen. Nem diétázik... pl nem tudom rávenni a teljes kiőrlésű kenyérre sem, mert azt mondja fűrészpor íze van, pedig nem:D


Valamint zöldségek terén elég finnyás, és ha csak azt enné amit szeret, éhen pusztulna ennyi mozgás mellett. Így kénytelen vagyok zöldséges tésztás, és rizses zöldséges ételeket csinálni hússal, meg sajttal.


Így már a mozgás mellett ugye felszedett 10kgt, de egy ideje tartja is ezt a súlyt. Szóval a hízás megállt mert neki ennyi ételre van szüksége. De amíg sovány volt, hízott!

2014. febr. 28. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 anonim ***** válasza:

Szénhidrátdús táplálkozással tényleg könnyű visszaszedni tömeget (hízni).



De pl. ma írta egy fórumozó, hogy végre 'csakazértis' kipróbálta amiket a Táplálkozásharcműves írt (cukor helyett zsírok húsok) és elmúlt az édességvágy, ráadásul csomó zsíros kaja után fogyott valami 1 kilót 1 hét alatt (merthogy amúgy ez a mintaszerű: zsír-hús alapú bőséges lowcarb táplálkozással heti 1 kg fogyás. ez így van megírva a nagykönyvben)


Más út viszont nehézkes.. másfajta ételektől könnyű lehet hízni :/

2014. febr. 28. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!