Kezdőoldal » Fogyókúrák » Kalóriaszámlálás » Ha valaki annyi kalóriát visz...

Ha valaki annyi kalóriát visz be, amennyi az alapjárat kalóriaégetése, azzal súlyt tart, vagy fogyni fog?

Figyelt kérdés
2014. febr. 25. 02:51
1 2 3
 1/23 anonim ***** válasza:
49%

Az attól függ, hogy nem csinál semmit egész nap vagy sportol, mozog valamennyit.


De a válasz, súlyt tart.

Akkor fog fogyni ha valamennyi kalóriát eléget, de hogy eredménye legyen ez minimum 30-60perc mozgás 120-140pulzus mellett.

2014. febr. 25. 03:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 A kérdező kommentje:

köszi szépen a választ.


azért kérdeztem, mert én 2 nap szünetet szoktam tartani a mozgásban hetente. és ugye ilyenkor se lenne jó hízni....

2014. febr. 25. 04:48
 3/23 anonim ***** válasza:
28%

Akkor stagnál.


A hiba ott van, hogy a kalóriafelhasználásunk, az anyagcserénk ÁLLLANDÓAN változik. Még attól is függ, hogy mit eszel. Ezért nem lehet pontosan tudni hogy mennyi, ezért nem igazán lehet számolni vele.


Igen komoly eltérés lehet két ember anyagcseréje között. Gondoljunk egy kissé szélsőséges példára, egy pajzsmirigy alulműködéssel és egy pm túlműködéssel élő ember..


Legyenek mindketten a hormonzavaruk elején, mindketten 60-70 kiló között.

Hasonló fizikai aktivitással és izomzattal.


Ha egyformán esznek akkor egyik hízni fog, másik fogyni..


Ugyan ez van: ha én rizst eszem, nem hízok de találhatnánk könnyedén olyan embereket (férfit, nőt egyaránt) akik az én étrendemen már híznának. Búzával különösen. Sportolók is, tehát nem a fizikai aktivitásban lenne a legnagyobb különbség (hanem anyagcserében).


És végül még egy példa:

Ha valaki x kalóriát visz be 'jóféle' ételekből akkor nem hízik míg ugyanannyi energia bevitellel másfajta kajákból már elindíthatja a zsírosodást, mert bizony az élelmiszerek is hatással vannak az anyagcserénkre, hormonrendszerünkre.


Ezért nem látom értelmét a kalóriákra vonatkozó kérdéseknek, de ez persze az én meglátásom csupán.

2014. febr. 25. 08:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/23 anonim ***** válasza:
48%
Valójában maga a szervezet, az anyagcsere is változik a körülmények hatására, idomul a változásokhoz. Azaz valójában elmozdul az alapjárat is (mérséklődik az alapjárati kalóriaigény) és enyhe hízás indul el. Evolúciós szempontból ugyanis az a kedvező, ha a szervezet tartalékot halmoz fel.
2014. febr. 25. 09:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/23 anonim válasza:
100%

"Ezért nem látom értelmét a kalóriákra vonatkozó kérdéseknek,"


Szerintem pedig épp a kalóriaszámlálás a legjobb módszer a fogyásra. Abban igazad van, hogy nem pontos, mert sok dolog befolyásolja, de nagyon jó alap, mert fogyókúra esetén amit beviszel, az majdnem 100%-ban bennmarad és lehet vele számolni függetlenül attól, hogy reggel etted, vagy este.

2014. febr. 25. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/23 anonim ***** válasza:
0%

És mit érsz el azzal, ha számolod hogy mennyit viszel be? Attól még nem fogsz fogyni.. max. ha keveset eszel, de a kevés-evés tápanyaghiányt okoz.


Tehát nyilván kalóriaszámolás mellett sem kakaóscsigát fogsz enni, hanem húsokat, zöldségeket.. akkor meg minek fáradsz számolással, hogy ha hús és zöldségevés, salátázás mellett számolás nélkül is fogynál?

2014. febr. 25. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/23 anonim ***** válasza:
100%

A kalóriaszámolás mellett ÉPPEN HOGY LEHET akár kakaóscsigát is enni, EZ a lényege!!!

De ha halvány fogalmad sincs a dolgoról, akkor minek szólsz bele?

2014. febr. 25. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/23 e-ditta ***** válasza:
100%

Teljesen mindegy, hogy miböl viszed be a napi kalóriát, ugyanannyit fogsz hízni vagy fogyni töle azonos testméretek, életkor, nem, életmód mellett, egészséges emberre vonatkoztatva.


Tápika, hiába van új neved, az eszed atól nem lett több!!!!

2014. febr. 25. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/23 e-ditta ***** válasza:
100%
Bocs: attól
2014. febr. 25. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/23 anonim ***** válasza:
0%

"ÉPPEN HOGY LEHET akár kakaóscsigát is enni"


Kakaóscsigát enni? Tömény cukros, lisztes (keményítő) kaját?


Lehet enni, csak a sok keményítő, cukor akkora inzulinszint emelkedést vált ki, hogy az megalapozza az elhízást. Nyilván az inzulin hatására zsírraktározás indul be, akkor csökkenni fog a szervezet kalóriafelhasználása, tehát máris ott tartunk, hogy eddig x kalóriával fogytunk, kakaóscsigával viszont leállt a fogyás sőt még zsírosodhat is a test.


"Teljesen mindegy, hogy miböl viszed be a napi kalóriát"


Ilyet nem tudom hol hallottál. Mindegy mit töltesz az autódba, csak legyen benne egy mennyiség? Benzin, dízelolaj, alkohol vagy tej.. tök mindegy?


Még az autódnak sem mindegy, nemhogy a testednek!


"ugyanannyit fogsz hízni vagy fogyni töle azonos testméretek, életkor, nem, életmód mellett, egészséges emberre vonatkoztatva."


- a megbetegítő táplálkozást folytató ember már rögtön nem tekinthető egészségesnek (minimum hormonzavarokat kell majd figyelembe venni)

- te nem veszed számításba a különböző ételekre adott inzulinreakciót, így a különböző hatásukat (most nem is beszélve egyéb hatásokról, mondjuk egy allergén hatás gyulladásokat okozhat, ez is szervi, hormonrendszeri problémákat okoz nem 1-1 embernél, hanem tömegeknél)


"hiába van új neved, az eszed atól nem lett több!!!!"


És ezt komolyan egy olyan tudatlan, egyszerű valaki írja le, aki képes azt az álláspontot képviselni hogy mindegy mit eszünk?


Ember(állat), te nagyon el lettél szállva a valóságtól, nem veszed észre? Ilyen hülyeségeket mégis honnan veszel? Hol tanítanak még ilyet, női magazinokban vagy orvosi egyetemen? Milyen pór helyekről informálódsz te?

2014. febr. 25. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!