Kezdőoldal » Fogyókúrák » Szénhidrátszegény diéta » Mitől lehet, evés után álmosság?

Mitől lehet, evés után álmosság?

Figyelt kérdés
Főleg ebéd után, de ha eszek velemi szénhidrát dúsabbat akkor is ha nem sokat, akkor kevésbé van ez.Ezen kívül még a felpuffadás is gyakori látogató, akkor is ha nincs az étkezésemben sem glutén sem tejtermék.Nem szeretnék bezsírosodni, valakinek van valami ötlete, vagy hasonló és megoldott problémája?

2014. ápr. 5. 15:46
 1/10 anonim válasza:

a szervezet elkezd emészteni

ehhez energia kell

azt a vérellátással szabályozza


így a többi részre (fej) kevesebb vér jut

agyba így kevesebb oxigén és kész is a fáradtság


csak pont nem jó aludni, mert leáll az emésztés és akkor a kaja csak pang a gyomorban


evés után kb fél órával nem ajánlatos aludni menni, vagy fürdeni menni

2014. ápr. 5. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
Milyen minőségű szénhidrátokat fogyasztasz? A fehérlisztes dolgok okozhatnak puffadást,és az inzulin is rohamosan emelkedik-zuhan ez okozhat álmosságot . Vagy csak egyszerűen túl sokat eszel egy étkezésre,a nagy zabálások elálmosítják az embert,mert rengeteg energia kell az emésztéshez. Több kisebb étkezést javaslok .
2014. ápr. 5. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%

Az evés utáni fáradság okát az első válaszoló kellőképp kifejtette.


A puffadás azért van, mert valamit nem tolerál a szervezeted (ez nem csak glutén vagy laktóz lehet). Ki kell kísérletezned, hogy melyik élelmiszer okozza ezt a problémát.


Esetleg próbáld ki a kevesebb ch-több zsír arányt. Van aki jobban működik zsíron, mint ch-n.

2014. ápr. 5. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
De épp hogy, nem eszek sokat, sem fehér lisztes dolgokat, azt már jó ideje nem, és pl ma hal volt párolt zöldséggel (brokkoli karfiol, és kevés borsó meg répa), meg ettem mellé nyers zöldséget is, és ez történik. de általában ha valami cukrosabbat eszek vagy épp hogy inzulin emelőt mint joghurt akkor jobban pörgök, és nem vagyok belassult. Szükség lenne az agyamra amiatt amit csinálok. amúgy 5ször eszek egy nap.
2014. ápr. 5. 16:06
 5/10 A kérdező kommentje:
de én épp, hogy ch-n működök, de viszont nem akarok zsírember lenni :D
2014. ápr. 5. 16:07
 6/10 anonim ***** válasza:
100%

Mások vagyunk, én például két pofára ehetem a zsírt akár hajnali egykor akkor sem hízok, rám jó hatással van a zsír meg a hús. Amikor vega voltam akkor a sok szénhidrát miatt meghíztam egyből :D

Pl hüvelyeseket meg semmilyen tejterméket nem eszek. A hústól a zsírtól és a zöldségek nálam teljesen kizárják a hízás lehetőségét és ezekből annyit eszem amennyi belém fér.


de mire erre rájöttem ráment pár évem :) Neked is ki kell tapasztalnod mitől működsz jól, nincs egyértelmű recept erre.

2014. ápr. 5. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
és nem voltál soha zombi agyilag? :D (a kajától)
2014. ápr. 5. 16:39
 8/10 anonim ***** válasza:
Áhh inkább jobban tudok koncentrálni, a vega kajától lettem zombi de arról letettem. Maradok ragadozó :D
2014. ápr. 5. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Én is olyasmi vagyok, mint a korábbi hozzászóló. Zsírral jól működöm (könnyed érzésem van evés után, energikusabb vagyok és csak sok zsírral tudok fogyni), sok szénhidráttal az ellenkezője, evés után punnyadás és nem esik jól. Viszont nem látom a vega, a paleo és a zsírdús táplálkozás összeférhetetlenségét. Én eszem húst, de nemrég megsaccoltam, úgy havi 20 dekát vagy annyit se. Mint ahogy paleós se vagyok, de majdnem. Fő makrotápanyagom pedig a zsír, ami nem jelenti azt, hogy ne ennék sok zöldséget :).
2014. ápr. 5. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim válasza:
Az hogy tele tomod magad allati zsirrral es boldogsag hormon termelodik benned nem biztos hogy eszseges is vagy nem lenne magas a koleszterin szinted.
2016. ápr. 20. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!