Kezdőoldal » Fogyókúrák » Szénhidrátszegény diéta » Aki a magas szénhidrát és...

Aki a magas szénhidrát és alacsony zsírfogyasztást támogatják, azoknak mik az érveik? Miért kell az embernek napi 50g CH felett enniük?

Figyelt kérdés
2014. jún. 5. 09:41
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:

Azért az 50g és a magas közt van némi eltérés...

Nekem azért kell 50g fölött ennem, mert brutálisan rossz lenne lemondanom a gyümölcsök és zöldségek zöméről (fizikailag egy ideig mindenképpen bírom, hosszabb távon sosem próbáltam. 30g viszont kevésnek tűnik pár napra is az én esetemben). Már karfiolra is csak óvatosan gondolhatnék ilyen korláttal, a szénhidrátdúsabbakra pláne, márpedig sok kedvencem van közöttük (szinte minden zöldséget nagyon szeretek).

Étrend kérdése is, az enyémben elképzelhetetlen más rendes ebéd, mint egy zöldségétel. S ha azzal akarok jóllakni, az bizony megdobja a szénhidrátot.

S van olyan, aki rosszul van a nagyon kevés szénhidráttól vagy nem fogy vagy izmosodik megfelelően, többel viszont remekül elvan. Ezt csak olvastam, de elég logikusnak tűnik, nem vagyunk egyformák.


A kifejezetten magas szénhidrát és alacsony zsírfogyasztást én sem támogatom (bár lehet az is egészséges, ha jól csinálják), fogyáshoz különösen neccesnek tűnik. De az emberek roppant ragaszkodnak a szénhidrátjukhoz, fogyni is sokkal akarnak, inkább kerülik a zsírt. Nem egyszerű meggyőzni őket (amikor tényleg zsírfóbiásak, az tényleg nem egészséges, mert amúgy nekem nem fáj, hogyan próbál fogyni valaki), én meg se szoktam próbálni, max. megbotránkoztatom őket a saját számaimmal.


Ja, van olyan is, aki szerint masszív szénhidrátbevitel kell az erőhöz, másból nem nyer energiát a test, főleg reggel etetnének egy halom gabonával. Ezeket értem meg a legkevésbé, mivel nem igaz, amit mondanak, rám tuti nem.

2014. jún. 5. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
0%
Ilyen hülyeséget senki nem mond, semmire nem jó a túlzott szénhidrát, pont miatta dagadék minden 2. gyerek lassan.
2014. jún. 5. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
én azért támogatom, mert mellette rendesen járok edzeni, magas súlyokkal. nem lenne erőm kevesebb szénhidráttal és az izmaim sem nagyon tudnának fejlődni. meg nem is bírnék szénhidrát nélkül meglenni.. :D
2014. jún. 5. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
" Aki a magas szénhidrát és alacsony zsírfogyasztást támogatják, azoknak mik az érveik? Miért kell az embernek napi 50g CH felett enniük? " - Ez a kérdés így értelmetlen, mivel 50g CH felett még nem nevezendő magasnak a CH mennyiség.
2014. jún. 5. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
100%
Én 100 g alatti szénhidrátnál egy hét után vagy depressziós leszek, vagy elájulok. Arról nem is beszélve, hogy szellemi munkához nem engedhetem meg magamnak az eltompultságot és lelassultságot. Bizonyos szénhidrátmennyiség felett pedig ugyebár nem mindegy, mekkora zsírmennyiséget juttatunk a zservezetbe, azt mindenképp csökkenteni kell, hogy ne legyen hízás a vége. Mellesleg legtöbbször tarthatatlanabb is, esélyes a visszahízás. Nekem lehet, nincsenek stabil érveim, de az életvitelemmel képtelen lennék összeegyeztetni. Nem mellesleg minek szenvedjek, ha így is fogyok, méghozzá nem izomszövetből, életmódként is tudom tartani és sorolhatnám. Egyébként nem lehet azt se mondani, hogy nem próbáltam a ketózist elérni. Kegyetlen volt, mit ne mondjak..
2014. jún. 9. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 A kérdező kommentje:
Én nem állítottam, hogy 50g ch a sok, 100g felett a sok.
2014. jún. 9. 16:48
 7/17 anonim ***** válasza:
58%
100g felett sok? Kinek egy 50kg-s nőnek vagy egy 95kg-s férfinak? Igazából egyiknek sem sok ha nem idióta fogyókúrát és valami béna pinalegyezős edzést csinál hanem normálisan kiszámolja az étrendet és súlyzós edzést végez hogy fogyjon vagy izmosodjon, és nem ilyen baromságokat mond hogy nem akar se fogyni se izmosodni csak formásodni csak az a rész nem esik le neki hogy az izmok adják a formát ami a zsír eltüntetésével válik láthatóvá de a kettő együtt nem megy. Tehát azért kell 50g ch felett enni hogy izmosodj és jól néz ki és mikor leszálkásítasz(leadod a zsírt) ne úgy néz ki mint egy teleszart búvárruha.
2014. jún. 18. 22:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 A kérdező kommentje:
Akkor az, hogy lehet, hogy én napi 30-40g szh-t eszek, de izmos vagyok?
2014. jún. 21. 10:09
 9/17 anonim ***** válasza:
57%
Egyszerű a dolog. Nem vagy izmos.
2014. jún. 22. 01:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 A kérdező kommentje:
Óha, talán láttál már engem, édes? :)
2014. jún. 22. 12:38
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!