Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » 9. napja napi 1200-1300kcal-t...

9. napja napi 1200-1300kcal-t viszek be, változatos étrenddel, alacsony szénhidráttal, de nem látok eddig érdemi változást, csak jobban érzem magam. Valamit rosszul csinálok? (Bővebben lent)

Figyelt kérdés

Heti 2x futok 30percet, nagyjából 6km-t. 3x végzek intenzív súlyzós edzést 20percig, szinte pihenő nélkül. Napi 2-3 liter vizet iszom. Étrendem nagyságrendekben:


Sok!!! zöldség (brokkoli, paradicsom, paprika, uborka, jégsaláta, hagyma), csirkemell, csirkemáj, hal (heck, alaszkai tőkehal, natúr NEM OLAJOS tonhalkonzerv), főtt tojásfehérje, csirke/pulykamellsonka


Alkalmanként napi 1 gyümölcs (alma, banán), 1 kis poharas joghurt, zsírszegény sajtok, savanyúságok (kovászos ubi, pfefferoni)


Az eddig eltelt rövid idő miatt eddig egyszer fordult elő, de heti 1x durumtésztával is fogok enni valamit mindig. Vagy egy tönkölykockát a helyi pékségből.


177 vagyok és még mindig 77kg. Igazából csak egy kicsi úszógumim van, attól akarok NAGYON de NAGYON megszabadulni, de izomveszteség nélkül, ezért napi 100-130g körüli fehérjét igyekszem enni, szénhidrátból 60-80 körül, zsírból 50-60. Az említett sporton kívül a mozgásom NULLA, mivel itthonról dolgozom számítógéppel.

Valamit rosszul csinálok, vagy még időbe telik, mire szemmel látható eredményt érek el? Nem akarok türelmetlenkedni, csak tudni szeretném jó úton járok-e.



2012. júl. 19. 20:04
 1/7 anonim ***** válasza:

9 naptól milyen csodát vársz?

úristen.

majd ha két hónap múlva sem látsz változást akkor aggódj.

2012. júl. 19. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Mit úristenezel? Nem várok csodát direkt ezért írtam a végén, hogy "Nem akarok türelmetlenkedni, csak tudni szeretném jó úton járok-e" Tudom, hogy időbe telik, csak jó tudni, hogy nem a rossz étrend-e az oka, vagy a kevés mozgás esetleg. 3-4 kiló felesleg lehet rajtam, ezektől a legnehezebb megszabadulni, tudom.
2012. júl. 19. 20:47
 3/7 anonim ***** válasza:
Nyugi, meg fog indulni a fogyásod, jó úton jársz csak türelem!:) Jönnek majd a hozzáértők, ők pontosítanak, nekem ránézésre kevésnek tűnik a szénhidrát. Idővel a sportot is növelheted 3x1 órára hetente. Érdemes az elején testzsírszázalékot méretni, meg magadat keresztül kasul megmérni és felírni, ezek legyenek a viszonyítási alap. Sajnos nálam ez kimaradt és bánom, a mérleg néha lótúrót sem ér! Ja, ha már a túrónál tartunk, remek fehérjeforrás, sósan, édesen, nyersen, sütve stb. Hajrá és kitartást!
2012. júl. 19. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

a kalóriadeficitre elvileg reagálnod kellett volna.

viszont ha hosszabb időn keresztül tartod ezt,akkor nem tud mit tenni a tested fogyni fog.

amúgy valóban,mérjél testzsírt még most az elején és azt figyeld,mérd havonta.

az edzésidőd nem valami sok.

intenzív súlyzós edzést meg nem lehet végezni pihenő nélkül:).

a fehérjét minimum napi 140en tartsd.

a kocogást két hetente növeld 2perccel.

ez a súlyzózás 20 percig meg mi amúgy?:)

egy olyan súlyzós edzést ismerek ami 20percet végezve is hatásos,az a kettlebell.

azt nyomod,vagyis lendíted?


összefoglalva,igen.

jó úton jársz.

2012. júl. 20. 00:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

Lehet ám, hogy lement már valamennyi, igazából egy ránccal több van pár a pocakomon, ha leülök. Elvileg minél több a ránc, annál kevesebb a zsír, bár ez lehet csak városi legenda, mindenesetre régebben valóban több volt a ránc amikor még nem volt ekkora úszógumim.

Az edzésidővel kapcsolatban pedig annyi hozzáfűznivalóm lenne, hogy sajnos ennyire van időm meló mellett. Ami számomra intenzív ebben a súlyzós edzésben, hogy kis ismétlésszámmal (12) csinálok 5-5 sorozatot különböző gyakorlatok formájában 8-8 kilós kézi súlyzókkal, 10-15 másodperc szünetekkel, így bő 20 perc alatt a felsőtestem jelentős részét átmozgatom. Hamarosan indulok nyaralni és utána fogok venni konditerembe bérletet és megpróbálok 1, vagy másfél órákra lejárni heti 3x, nyilván így hatásosabb lesz. Ja, és köszönöm az eddigi válaszokat! Esetleg ha valaki olyan is írna tapasztalatokat még, akinek szintén csak pár kilótól kellett megszabadulnia, azt megköszönném. :)

2012. júl. 20. 00:33
 6/7 Hanna80 válasza:

Szerintem a futás sántít egy kissé. 30 perc alatt 6 km, az nagyon szép - véleményem szerint; de akkor azt lóhalálában futod? Lehet, hogy a pulzusszámon kellene egy kicsit csökkenteni - hogy a zsírból fogyassza a szervezeted, onnan vegye az energiát. Nem jó úgy futni fogyás címén, hogy a végére kileheli az ember a lelkét. Bocs, magamból indulok ki; ha 30 perc alatt 6 km-t futnék, utána semmi szusz nem maradna bennem.


De én még csak kezdő futok vagyok, biztos lesznek akik tapasztaltabbak, és ellátnak némi-nemű jó tanácsokkal.

2012. júl. 20. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm a kommented, nem lóhalálában futom, - számomra - kellemes tempóban. Hozzátenném, hogy ez a 3. alkalommal sikerült csak, az első alkalommal 18 percet bírtam (értelemszerűen a táv sem volt meg) 4x1 perc sétával, másodjára 26 perc 3x1 perc sétával, legutoljára a fél óra már megállás nélkül ment, ami talán annak köszönhető, hogy 3 évvel ezelőtt hagytam abba a versenyszerű focizást 12 év után. Jó látni, hogy ilyen gyorsan visszatért a jó kondícióm.
2012. júl. 20. 13:51

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!