Kezdőoldal » Fogyókúrák » Szénhidrátszegény diéta » Hol lehet (ha egyáltalán...

Hol lehet (ha egyáltalán lehet) LOW-FAT (alacsony zsírtartalmú, <1%) cottage cheese-t / túrót / túrókrémet kapni Magyarországon?

Figyelt kérdés
Régebben a Fasten márkát vásároltam a Sparokban (joghurtjaik még mindig vannak a polcokon), aztán a Lidlben a Linessa márkájú volt <1%-os zsírtartalmú ( bár az sajna 250 grammos - nekem a 150-200 grammos kiszerelés jobban passzolna. Fontos volna, mert ezek fehérjedús dolgok, és édesen-sósan is finomak. Az osztrák határ közel van, így Billába sokszor kimentem tejtermékekért: de sajnos a Schaerdinger Landfrischkaeséje is megszűnt (a low-fat típusok legalábbis). Túrókrémet, vagy kencét egy "LAC" márkájút találtam egyszer-kétszer, 0.2%-os zsírtartalommal. A Meggle túrót ismerem. Tudtok még tanácsot adni? (A 0.1-0.9-es termékek kalóriaértéke általában 60-70 kcal / 100g) Javaslatok?

2015. máj. 16. 02:50
 1/10 anonim ***** válasza:
ezekkel csak az a baj, hogy a kivont zsírt valamivel helyettesíteni kell, az pedig szénhidrát lesz.. akkor már sokkal érdemesebb zsírt enni, mint szénhidrátot..
2015. máj. 16. 07:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
49%

Sok multiban árulnak zsírszegény tejtermékeket.


De nem zavar, hogy ezeknek igen magas inzulinválaszuk lehet?


Szóval az oké, hogy tiszta tejfehérje, de az ember tápláléka ugye sosem volt tömény fehérje, főleg nem tejfehérje (túró, sájt)

2015. máj. 16. 07:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%
Aldiban lehet kapno 0.2%osat. Milfina a gyártója és 250 grammos.
2015. máj. 16. 08:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
LIDL-ben 200 grammos van. A sima 100g/98 kcal,de kapható Light is.
2015. máj. 16. 08:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:

Kedves Első Kommentelő, mivel éberen figyelem a tápanyagtáplázatot és az összetevőket minden terméknél, így az a tapasztalatom, hogy az általam felsorolt márkatermékek szénhidráttartalma nem magasabb, mondjuk a 4-5%-os zsírtartalmú termékekéhez képest (3-4 %) De természetesen a cukrozott zsírszegény light gyümölcsjoghurtokról és társaikról nekem is megvan a véleményem (már 10 éve is meg volt...)

Kedves Második, mire gondolsz inzulinválasz alatt? A tejtermékekre általában, vagy az alacsony zsírtartalmú tejtermékekre csak? Világos, h a zsír "lassabban emésztődik", és nem is dobja meg a vércukorszintet úgy, mint mondjuk a hagyományos lekváros croissant :)

Köszi a válaszaitokat!

2015. máj. 17. 02:21
 6/10 A kérdező kommentje:
Harmadik és negyedik válaszadónak is köszönöm a tippeket! A Lidlben kapható terméknek mi a márkamegnevezése? a Sima 98 kcal, és ehhez képest van "light" verzió? Ez minden Lidlben kapható vajon? Sokat vásárolok Lidlben, és a régi Linessa miatt többször átböngésztem már a kínálatot ott, kevés sikerrel.
2015. máj. 17. 02:24
 7/10 anonim ***** válasza:

Az a problémám, hogy erről túl kevés adatot találni.


De a zsírszegény és a zsíros tejtermékek is hasonlóan megemelik az inzulinszintet, mint egy lekváros croissant.


Persze önmagában oké, ha valaki nem eszik sok kalóriát, akkor nem tud mit elraktározni az inzulin, tehát önmagában hízást persze nem okoz. Hosszú távon viszont jó-e a tejtermékek okozta magas inzulinszint? Ki tudja.. én nem hinnék benne, hogy jó, de tudom sok tejtermékpárti ember van, természetesen elfogadom a nézetüket.

2015. máj. 17. 09:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 SugarCat ***** válasza:
Aldiban lehet kapni 0,1%-os joghurtot (250 g),0,1%-os túrót is(szintén 250 g),illetve alacsony zsírtartalmú cottage cheese-t is.
2015. okt. 4. 08:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 Krisz85 ***** válasza:
aldi 0,2% os, tökéletes! 229 ft / 250 g
2015. okt. 4. 08:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
A Meggle sovány túrója nagyon finom:) kek csomagolásban van. Sparban, Auchanban szoktam venni.
2015. okt. 4. 08:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!